دانش و فناوری

نقشه راه تراشه سامسونگ بیانگر استفاده مساوی از اسنپدراگون و اگزینوس در سال ۲۰۲۲ است

در حالی که ممکن است امسال هیچ پرچم سامسونگ برای آوردن وجود نداشته باشد، همه نگاه ها به سال 2022 و گوشی های سال آینده است. 2022 با عرضه گوشی های هوشمند و تبلت های جدید، سال شلوغ دیگری برای سامسونگ خواهد بود. همچنین گوشی های تاشو را فراموش نکنید. اما اخیرا نقشه راه تراشه های سامسونگ رونمایی شده است که نشان می دهد این غول کره ای به دنبال استفاده از تراشه اگزینوس و تراشه اسنپدراگون کوالکام در محصولات آینده است.

استفاده از چیپست های اگزینوس و اسنپدراگون در نقشه مسیر سامسونگ

چیپست ها جزء جدایی ناپذیر هر دستگاهی هستند. سامسونگ تراشه‌های خود را می‌سازد، اما آن‌ها را از تولیدکنندگان دیگر نیز دریافت می‌کند. گزارش جدیدی اخیراً نمودار لو رفتن دستگاه های سامسونگ را برای دستگاه های 2022 به ما نشان داد.

مطابق با گزارش ها، سامسونگ مصمم به انجام این کار است 64 مدل گوشی هوشمند و میز در سال 2022 تاسیس خواهد شد. انتظار می رود از چیپست های کوالکام در 31 مدل از این دستگاه ها استفاده شود. نسل بعدی پردازنده کوالکام، اسنپدراگون 898، در لیست پرچمداران گلکسی اس 22 استفاده خواهد شد. همچنین اعتقاد بر این است که Galaxy S22 FE از تراشه Exynos 2200 استفاده خواهد کرد.

در برخی بازارها، سری گلکسی اس 22 با پردازنده اگزینوس 2200 سامسونگ عرضه خواهد شد. تراشه جدید اگزینوس که توسط سامسونگ با همکاری AMD ساخته شده است، قرار است در سال آینده روی 20 مدل محصول شرکت کره ای استفاده شود. چیپست های مدیاتک نیز برای 14 مدل و 3 مدل دیگر دارای پردازنده UNISOC خواهند بود.

نقشه مسیر تراشه سامسونگ

نقشه مسیر تراشه سامسونگ

سامسونگ تاکنون تنها از چیپست های کوالکام در گوشی های هوشمند تاشو خود استفاده کرده است و بعید است که این رویکرد در سال آینده تغییر کند. در نتیجه، گلکسی زد فولد 4 و گلکسی زد فلیپ 4 هر دو با اسنپدراگون 898 عرضه خواهند شد.

چیپست های شرکت اگزینوس نیز در رده پایین و میانی گوشی های گلکسی M و گلکسی A مورد استفاده قرار خواهند گرفت. تنها تعداد کمی از این سری پردازنده های مدیاتک را دریافت خواهند کرد. انتظار می رود سری تب اس 8 از تراشه اگزینوس 2200 سامسونگ به عنوان پرچمدار میز سامسونگ استفاده کند.

با توجه به اینکه مشکلات مرتبط با کمبود جهانی تراشه همچنان بر روی سازندگان با هم سایه افکنده است حداقل تا پایان سال آینده همچنین، تأثیر آن کاهش نخواهد یافت، برنامه های سامسونگ ممکن است با نزدیک شدن به سال جدید تغییر کند.

نظر شما در مورد نقشه راه تراشه 2022 سامسونگ و استفاده عادلانه از چیپست های تولید شده توسط این شرکت و کوالکام در محصولات آینده چیست؟

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا