فیلم و هنر

نقد سریال Dexter New blood (قسمت سه و چهار): ردپای مسافر تاریکی

Dexter: سریال خون جدید در دو قسمت اخیر می تواند دنیای جدید خود را به آرامی و پیوسته گسترش دهد و آینده ای رو به رشد و امیدوار کننده دارد.

در بخش سوم، داستان به شکلی پیش می رود. به دنیای خونین و درنده دکستر سفر می کنیم و با درک پیچیده او آشنا می شویم. علاوه بر این، ما مشتاقانه منتظر ورود شخصیت های جدید هستیم که پایه و اساس قسمت های بعدی این مجموعه خواهد بود.

بخش 3 دکستر: در مبارزه دکستر برای آزاد کردن بدن مت، خون جدیدی در گردش است. در همین حال، پسر او، هریسون، که به مدرسه جدیدش معرفی شده است، متوجه می شود که دوستان جدیدش توسط یک دانش آموز بسیار پرحرف مورد آزار و اذیت قرار می گیرند و سعی می کنند به او کمک کنند.

از سوی دیگر قاتل جدید استخدام نشده و صحنه هایی از قاتل ناشناس در حال تمیز کردن جسد مقتول را مشاهده می کنیم. شخصیت جالبی به نام مالی نیز وارد داستان می شود. پادکست بسیار جالب ماجرای ناپدید شدن مت.

گفتگوهای داخلی دکستر با او یکی از جالب ترین زمینه ها در هر قسمت است. گاهی با کنایه، گاهی شوخ طبع و گاهی با «مسافر تاریکی» صحبت می کند. مسافر سیاه اساساً نامی است که او بر روح ناراضی قتلش گذاشته است و حالا بعد از ده سال دوباره درباره او صحبت می کند.

بخش 4 دکستر: خون جدید: سطح جدیدی را وارد کنید

دکستر: راهنمای جدید فشار خون و شخصیت

در قسمت چهارم Dexter: New Blood، موج جدیدی از سریال آغاز می شود و داستان به سمت چیزی غیرمنتظره کشیده می شود. در حالی که توطئه قدیمی هنوز وجود دارد و داستان ناپدید شدن مت همچنان قوی است، اتفاق جدیدی در حال رخ دادن است که کل راه را تغییر می دهد.

در این قسمت از Dexter: New Blood با بحث های ذهنی دکستر همراه هستیم. او همیشه می ترسید که پسرش غریزه قاتل او را به ارث ببرد. ترس آنقدر قوی بود که حتی حاضر شد او را برای همیشه ترک کند تا هریسون مانند او به ویروس تاریکی مبتلا نشود. در این قسمت سخنان روح دبرا – به نمایندگی از وجدان دکستر – را می شنویم که سعی در تکرار پرونده خود دارد.

در قسمت چهارم دکستر: خون جدید، مبارزه دکستر بر سر هریسون رنگ و عطر جدیدی به خود می گیرد. او می ترسد که هرگز نتواند با پسرش صادق باشد و از طرفی چون هریسون در شهر محبوب است، حسادت می کند و احساس غریبگی می کند.

حالا بعد از اتفاقی که بین هریسون و دوستش افتاد، او به بی گناهی پسرش شک می کند. آزادی شک و امید برای دکستر.

در قسمت چهارم، یکی دیگر از قسمت های جذاب و پرطرفدار طرفداران دکستر، بازسازی صحنه جرم اتفاق می افتد. در آنجا دکستر با کمک روح خواهر مرده‌اش، دبرا، میدان جنگ بین پسرش و معشوقش را بازسازی کرد. این سریال یکی از بهترین قسمت های سریال است چون خیلی خوب و دقیق پیش می رود و نقش مهمی در برجسته کردن نکته اصلی این قسمت دارد. این نمایش همان چیزی را دارد که از سری قبل غایب بود: خون و نقش قطعی آن!

دکستر همیشه از اهمیت رد خون در رسیدن به حقیقت می گوید. با توجه به نوع پوسیدگی و میزان خون ریخته شده در صحنه جرم پیدا شد. او اکنون همان مراحل را برای رسیدن به واقعیت درگیری بین پسرش و مردی که به نظر می رسد مهاجم اصلی است، برمی دارد. وجود اثرات تلخ و شیرین بر روی دکستر. او ناراحت است زیرا پسرش مقصر و عامل حمله است و خنده دار است زیرا او نیز مانند پدرش یک “مسافر سیاه” است.

صحنه پایانی سریال با چشمان مضطرب و لبخند لرزان دکستر به پایان می رسد. او دیگر برای پسرش غریبه نیست. هریسون نیز فردی بی قرار و بی رحم است. این چیزی بود که دکستر می خواست.

در این قسمت دکستر: خون جدید، داستان مت با پدرش پیچیدگی عجیبی به خود می گیرد: پدر مت می گوید که با او ارتباط ویدیویی داشته است. در طول این کنفرانس – تا قبل از آخرین قسمت – دلیل این ادعای نادرست مشخص نیست. دکستر از این راز می ترسد و سعی می کند در آینده پاهایش را از پدر مت دور نگه دارد.

در این مورد ما با دکستر موافقیم. پدر مت نتوانسته با مرگ پسر خردسالش کنار بیاید، بنابراین به جای اینکه خود را سرزنش کند و او را اشتباه تربیت کند، سعی می کند افکار خود و دیگران را از دنیای واقعی منحرف کند و به این توهم پایبند باشد که مت زنده است. نظراتی که پس از تماشای این مقاله تغییر خواهد کرد!

مورد خارق العاده هریسون در Dexter New Bood: آیا پسر دکستر به اندازه پدرش تشنه کشتن است؟

دکستر:

شخصیت پسر دکستر هریسون یکی از پیچیده ترین شخصیت های سریال است. او آرام، صادق و دلسوز به نظر می رسد. هریسون جوانی سرشناس و باهوش بود که با وجود مشکلات خانوادگی و روزهای سخت در یتیم خانه ها، موفق شد به پدرش نزدیک شود و او را به خاطر رفتنش ببخشد.

به محض اینکه هریسون وارد مدرسه جدیدش می شود، به یک تیم مبارز می پیوندد و به حلقه بازیکنان مدرسه می پیوندد. او یکی از زیباترین دختران دبیرستان را مجذوب خود می کند و همچنان از دست انداختن دوستانش درباره یکی از پسران خجالتی خودداری می کند. او مثل پدرش پسر فوق العاده ای به نظر می رسد!

با این حال، در قسمت چهارم دکستر: خون جدید، کاغذ برمی‌گردد و ما مجبور می‌شویم با این واقعیت تلخ روبرو شویم که هریسون خشم پدر قاتل خود را دارد. بلافاصله در قسمت، او را در حال گوش دادن به یک پادکست جنایی می بینیم. به نظر می رسد نگرانی در مورد چهره و چشم های زشت او در حال حاضر رایج است، اما بعد از آن متوجه اهمیت و تاثیر جدی این قسمت می شویم.

رسانه قدرتمند: صدها کارآگاه دانشجو در خانه

همانطور که گفته شد با پول شخص ثالث آشنا می شویم. وبلاگ نویس و پادکستری که در زمینه پرونده های جنایی و ماجرای ناپدید شدن و قتل احتمالی مت به عنوان سنگ درخشان تولید محتوا می کند، او را به خود جذب کرده است.

در قسمت Dexter’s: New Blood با نیروهای ماوراء طبیعی در رسانه ها مواجه می شویم. جالب اینجاست که چنین اتفاقی دور از چشم سازندگان نیست. این سریال توانسته خود را با زمانه تطبیق دهد و اهمیت اخبار را به ویژه در مسائل جنایی درک و نشان دهد.

با اتمام این قسمت از Dexter: New Blood، حالا همه چیز مشخص است. قاتل جدید سریال کسی نیست جز پیرمرد مهربان، بی عاطفه و البته پولدار شهر (قاتلی که برای مخاطبان زیادی به راحتی قابل شناسایی بود). حالا او قربانی جدیدی پیدا کرده است و باید دید آینده این دختر بیچاره به کجا ختم می شود. آیا دکستر قبل از کشته شدن یک شکارچی جدید می تواند یک شکارچی پیدا کند؟

بیشتر بخوانید:

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا