فیلم و هنر

نقد سریال کره ای بازی مرکب

بر اساس گزارش ها عنوان؛ سری «بازی یکپارچه» در ماه های اخیر توجه بینندگان بسیاری از نقاط جهان را به خود جلب کرده و به یکی از پربیننده ترین سریال های نتفلیکس تبدیل شده است. این سریال که محصول کره جنوبی است، علاوه بر موفقیت بزرگ نتفلیکس، مقیاس و استقرار این صنعت در کره جنوبی را به نمایش می گذارد.

معرفی لیستی از بازی های یکپارچه

معرفی لیستی از بازی های یکپارچه
معرفی لیستی از بازی های یکپارچه

9 قسمت “بازی یکپارچه” این سریال که در 19 سپتامبر سال جاری در نتفلیکس منتشر شد، برای 46 روز متوالی محبوب ترین و پربیننده ترین سریال نتفلیکس بود و به یک رویداد جهانی تبدیل شد و 142 میلیون نفر در 94 کشور به طور رسمی آن را تماشا کردند و 900 میلیارد دلار درآمد داشت. به نتفلیکس آورده شد. .

اوایل این ماه، سازنده هوانگ دونگ هیوک سلسله “بازی یکپارچه» محصول فصل دوم این سریال را معرفی کنید.

بررسی ترکیبی بازی

بررسی ترکیبی بازی
بررسی ترکیبی بازی

موفقیت مجموعه «بازی ترکیبی» را نمی توان صرفاً به کیفیت، محتوا و داستان این اثر نسبت داد. اگرچه این عوامل قطعا در موفقیت این سریال نقش داشته است. درس منحصر به فرد و ساختار مناسب «بازی یکپارچه» از نکات جالب این مجموعه است. اما مطمئناً انتشار و قدرت رسانه ای گسترده نتفلیکس تأثیر غیرقابل انکاری در ظاهر آن دارد چرا که کارشناسان معتقدند در سال های اخیر سریالی با ساختار و محتوا و کیفیت بهتر با «بازی های یکپارچه» دیده نشده است.

بدیهی است که سریال سازی و سینمای کشور ما تا صنعتی شدن فاصله زیادی دارد و برای رسیدن به این مهم پیشاپیش طولانی و طاقت فرسا داریم، اما مطمئناً دانستن این رویکرد کره جنوبی می تواند الگوی خوب و ضروری باشد. شناخت راه های موفقیت بیایید موفقیت کره جنوبی و رویکرد اتخاذ شده را ارزیابی کنیم.

منوچهر اکبرلو، نویسنده و منتقد این فیلم درباره موفقیت سریالی چون «بازی ترکیبی» که در کشورهایی مانند کره جنوبی ساخته شده است، گفت: در جایی که تجارت سرمایه مهمی است، بازاریابی و فعالیت های پس از تولید بسیار مهم است. ” در ایران هیچ تبلیغ تلویزیونی در سریال تلویزیونی وجود ندارد. دلیلش رو قبلا توضیح دادم که شبکه سریال شارژ آنتن میده و در نهایت همون شبکه اطلاعات میده. در نمایش های شبکه خانگی به جای ابزارهای مختلف بازاریابی، تنها بر حضور یک یا دو بازیکن تمرکز می کنند. واضح است که شباهت تبلیغات و حالت چهره به سرعت تأثیر را کاهش می دهد.

وی افزود: فروش کالا نیاز به تدبیر شما دارد. به عنوان مثال هیچ یک از سریال های شبکه نمایش خانگی در این حوزه منبع اطلاعاتی و تبلیغاتی خوبی ندارند و به نظر می رسد اصلاً چنین حسی وجود ندارد و سریال های تلویزیونی در حوزه بازرگانی کم سابقه نیستند. نکته مهم دیگری که باید به آن اشاره کنم وجود ژانرهای مختلف بین تئاتر است. در کشور ما سریال ها فقط در تاریخ، کمدی، پلیسی و ژانر ساخته می شوند و فقط چند ژانر را می بینیم. محافظه کاری و فضاهای بسته به ویژه در تلویزیون و این مرکز مانیتورینگ دیجیتالی تصویری، مانع بزرگی بر سر راه خلق سوژه های متنوع است و جالب ترین درس های رایج در سریال های کره ای در ایران را نمی توان با کلماتی مانند خطوط قرمز ساخت. مثلاً می‌توانیم روابط عاطفی را معرفی کنیم که با سلیقه‌های مختلف سروکار دارد و همین سلیقه‌ها نفس عمیقی از زندگی معمولی گرفته و در عوض فقط برنامه‌ها و گفتگوهای خنده‌دار آنلاین جایگزین آن‌ها شده است.

پست های مرتبط:

این منتقد در پایان گفت: یکی دیگر از عوامل موفقیت صنعت سینما در کشورهایی مانند کره جنوبی، ادامه تولید این آثار است. این بدان معناست که پس از دریافت بازخورد از مخاطبان، در دفعات بعدی لیست تهیه خواهد شد، در حالی که در تلویزیون ایران و شبکه نمایش خانگی، تنها می توان چند مثال برای اضافه شدن در آینده به لیست ذکر کرد و سریال اغلب به موفقیت اولین بار بستگی دارد. ، فصل های بعدی موفقیت کمتری دارند و از این رو تولید شغل اغلب متوقف می شود.

علی رویتنتون کارگردان سینما گفت: «با کلاس جهانی که امروزه توسط فضای مجازی ایجاد شده است، منطقی نیست که به موفقیت اثری مانند «بازی یکپارچه» تنها در سطح کشوری مانند کره جنوبی نگاه کنیم. با این حال، کشورهایی مانند کره جنوبی و سایر کشورها به طور مداوم در زمینه های مختلف پیشرفت می کنند، رمز موفقیت آنها این است که عزت نفس کاذب ندارند و به زودی احساس می کنند که یک حرکت است یا نمی دانند. و موفقیت

“گاهی اوقات داشتن ایده های تمدنی و خاستگاه تاریخی فریبنده است و باعث می شود در اتکا به گذشته خود موفق نباشیم و در واقع می بینیم که در کشورهایی مانند کره جنوبی و ژاپن بدون چنین ویژگی هایی همیشه به دنبال پیشرفت هستیم. و تلاش.» عقب معیوب. «بازی ترکیبی» مضمون جالبی دارد که در فضای مجازی دیده شده و سروصدا به پا کرده است.

وی افزود: «بازی یکپارچه» مضمون بسیار جذابی دارد اما داستان چندان خوبی ندارد و در واقع این سریال یک استودیو کاری است که داستانی جذاب و شگفت انگیز را روایت می کند، اما همین سریال اگر نویسنده ایرانی می گرفت. فیلمنامه او در یکی از پلتفرم ها اصلا امکان پذیر نبود و این نشان می دهد که سریال ها و فیلم های خوبی هستند که در کشور ما ساخته نشده اند.

پیمان عباسی نویسنده سینما و تلویزیون گفت: سریال «بازی ترکیبی» هرگز به اندازه این سریال دراماتیک و زیبا نبوده است. چند نمونه خیلی خوب از سریال هایی مثل «بازی کامپوزیت» وجود دارد که تا به حال به اندازه این سریال دیده نشده است و «بازی شکارچی» یکی از بهترین بازی های تمام دوران نسبت به «بازی ترکیبی» است.

عباسی تصریح کرد: در حال حاضر سلبریتی های ژاپنی و کره ای زیادی هستند که کیفیت بهتری دارند و داستان های جالب تری را روایت می کنند، اما در «کاپ» چندان دیده نمی شوند.

وی افزود: «بازی ترکیبی» در برخی جاها ریتم خوبی داشت و می توانست تماشاگران را با خود همراه کند. به عنوان قسمت اول خوب و جذاب بود اما قسمت دوم ریتم کندی داشت و نمی توانست مخاطب را نگه دارد. اما این سریال نه تنها در ایران شناخته شده است و اخیراً به پربیننده ترین سریال «نتفلیکس» تبدیل شده است و در 117 کشور جهان به عنوان پرمخاطب ترین سریال شناخته می شود که علاوه بر تبلیغات بعدی، قطعاً از نظر پولی نیز کار کرده است. آدم‌های دور همدیگر را می‌کشند، زیرا یکی از موضوعاتی بود که به دیده شدن سریال کمک کرد.

نویسنده فیلم سینمایی «زهر مار» در ادامه گفت: متاسفانه سیاستگذاران ما ساخت چنین سریالی را قبول ندارند. من سالها دید آخرالزمانی داشتم که واقعاً مشتاق ساختن این سریال بودم، اما آنها با آن برخورد کردند که انگار شما قرار است کار غیرقانونی انجام دهید. از طرفی تولیدکنندگان ما ذهنیتی دارند که زمینه های خیلی متفاوت را نمی پذیرد و ما از تولیدکنندگان جسور و فرهنگی می خواهیم که یک سری سبک و محتوا و ساختار مدرن بسازند.

آنچه برخی در حال یادگیری هستند:

گردآورنده: علیرضا یوسفی

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا