دانش و فناوری

نظر کارمندان متا درباره آینده این شرکت؛ متاورس قاتل متا خواهد شد!

همانطور که می‌دانید، فیسبوک مدتی قبل نام خود را به متا (Meta) تغییر داد تا با تمرکز بیشتری بر روی موضوع متاورس فعالیت کند. این شرکت حتی در این زمینه هزینه‌ها هنگفتی نیز انجام داده است. اما گویا نظر کارمندان متا درباره آینده این شرکت خوب نیست و متاورس قاتل متا خواهد شد. با ترنجی همراه باشید.

نظر کارمندان متا درباره آینده این شرکت؛ متاورس قاتل متا خواهد شد…!

متا از آن زمان که تغییر نام داد، تاکنون که ۱۳ درصد از نیروی کار خود را اخراج کرده است و تعداد کل کارکنان این شرکت که بیکار هستند حدود ۱۱.۰۰ نفر است. مارک زاکربرگ از آن زمان توضیحاتی را ارائه کرده است. او همچنین ادعا می‌کند که همه کارکنان غرامت مناسبی را دریافت خواهند کرد. با این حال، بسیاری از کارمندان، مارک زاکربرگ، مدیر عامل این شرکت را در یک انجمن ناشناس به نام Blind، مورد انتقاد جدی قرار دادند و نظرات منفی متعددی وجود دارد که روص صحبت آن‌ها با مارک زاکربرگ و متاورس است. آن‌ها ادعا می‌کنند که پروژه متاورس متا را به یک مرگ آهسته می‌کشاند.

نظر کارمندان متا درباره آینده این شرکت

در روزی که متا برنامه اخراج کارکنان خود را اعلام کرد، افراد زیادی درباره آن اظهار نظر کرده و گفته‌اند که متاورس این شرکت را به یک مرگ آهسته می‌کشاند. زاکربرگ تنها با استفاده از متاورس می‌تواند یک شرکت را به تنهایی از بین ببرد. کاربری که خود را توسعه‌دهنده ارشد نرم‌افزار توصیف کرده بود، پستی در این زمینه منتشر کرد. به عقیده وی، اخراج کارکنان به رفتارهای عجیب و غریب مشابه است. کاربر دیگری گفته است که آینده متا اصلا روشن و مشخص نیست.

گویا کارمندان می‌توانند به صورت ناشناس شکایت خود را علیه کارفرمایان خود در Blind بیان کنند. اما قبل از عضویت، کاربران باید آدرس ایمیل کاری، عنوان شغلی و کارفرمای خود را ارائه دهند. بنابراین، Blind می‌تواند صحت پست را ارزیابی کند. بنابراین، وقتی Blind یک کاربر را به عنوان کارمند متا تشخیص دهد، پس اطلاعات آن معتبر است. با این حال، گاهی اوقات وضعیت استخدام کاربران به طور رسمی تایید نمی‌شود.

نظر کارمندان متا درباره آینده این شرکت

این بدان معنی است که Blind نمی‌تواند موقعیت شغلی را که این کاربران دارند تایید کند. این بدان معنی است که استفاده از داده‌های Blind برای بررسی افکار کارکنان دقیق‌تر است. Blind ادعا می‌کند که گهگاه پیام‌هایی را برای کاربران ارسال می‌کند و از آن‌ها می‌خواهد حساب های خود را دوباره تایید کنند. ریک چن، رئیس روابط عمومی بلایند، گفته است که تقریبا تمام نظرات روی پلتفرم ما توسط کارمندان فعلی شرکت‌های مختلف نوشته می‌شوند. چنین موضوعی به این دلیل است که مردم اغلب پس از اخراج یا استعفا به Blind دسترسی ندارند.

از سال ۲۰۲۰، کارمندان متا نزدیک به ۶۰۰۰ نظر درباره این شرکت، در پلتفرم Blind ارسال کرده‌اند. امتیاز کلی این شرکت ۴ از ۵ است. یکی از مهندسان متا که خود را معرفی نیز کرده است، به این شرکت امتیاز پنج ستاره داده است. او ادعا می‌کند که این شرکت همکاران با استعداد، فرهنگ شرکتی عالی و فهرست امتیازات طولانی دارد. اما در روز اخراج شدن، این مهندس افزود که زاکربرگ شرکت را در مسیر اشتباهی هدایت می‌کند.

نظر کارمندان متا درباره آینده این شرکت

یکی از کاربران که خود را به عنوان متخصص داده در متا معرفی کرده، گفته است که متا باید کارکنان را در سطح اجرایی اخراج کند. وی همچنین افزود که رهبری سرنخی ندارد و آن‌ها اقدامات اشتباه را با پیشرفت اشتباه می‌گیرند. فردی که می‌گوید در زمینه استعدادیابی کار می‌کند به متا رتبه چهار ستاره داده است. او نیز اذعان کرده است که این شرکت یکی از بهترین مکان‌ها برای کار است. همچنین وی می‌گوید که زاکربرگ از ریسک کردن نمی‌ترسد، که این موضوع هم خوب است و هم بد.

به گفته GizChina، کاربر دیگری که خود را مدیر ارشد برنامه فنی این شرکت معرفی کرده است، می‌گوید رهبری نامناسب، این شرکت را از بین می‌برد. او ادعا می‌کند که متا دارای مزایایی مانند حقوق بالا و استعدادهای فراوان است، اما همچنین معایب بسیاری دارد. جنبه‌های بد متا از نظر وی عبارتند از عدم پاسخگویی در سطح مدیران و سطوح بالاتر. وی همچنین ادعا می‌کند که معاونان و مدیران فقط سود شرکت را بدون افزودن ارزش استخراج می‌کنند.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا