نصب تراشه ردیاب برای گربه ها در انگلیس

بریتانیا نصب تراشه ردیاب برای گربه ها را برای صاحبان آنها الزامی کرد. طبق گفته سازمان های ذی ربط، در صورت عدم نصب تراشه، صاحبان گربه ها جریمه خواهند شد.

به گزارش ای جی مارکت و به نقل از اعتمادآنلاین، رسانه های انگلیسی اعلام کردند، سازمان های ذی ربط در بریتانیا به صاحبان گربه ها در این کشور هشدار دادند در صورت عدم نصب تراشه مکان یاب در زیر پوست گربه هایشان 500 پوند جریمه خواهند شد.
بیشتر بخوانید: رویای صحبت با حیوانات به لطف هوش مصنوعی محقق می شود
نصب تراشه ردیاب برای گربه ها در انگلیس
بر اساس این دستورالعمل، از 10 ژوئن 2024، تمامی گربه های خانگی در بریتانیا باید مجهز به این تراشه باشند، اما به گفته جمعیت نگهداری از حیوانات بیمار، در حال حاضر دست کم 25 درصد از گربه های خانگی در بریتانیا یعنی حدود سه میلیون گربه هنوز به این تراشه مجهز نشده اند.

به گفته مسئولان این تراشه ها در زیر پوست گربه و در پشت کتف این حیوان ظرف چند ثانیه تعبیه می شود و برای تمام عمر کارایی دارد.
این تراشه ها می توانند به صاحبان گربه ها در یافتن حیوانات گم شده یا به سرقت رفته خود کمک کنند و به جمعیت های دفاع از حقوق حیوانات نیز این امکان را خواهد داد تا به سرعت گربه های پیداشده را به صاحبان شان بازگردانند.
بیشتر بخوانید:

    هوش مصنوعی تصویرساز DALL-E 3 به چت بات بینگ افزوده می شود
    فروش نخستین گوشت ماهی تولیدشده با چاپگر سه بعدی در اتریش آغاز شد

نظر شما درباره نصب تراشه ردیاب برای گربه ها چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
 

دکمه بازگشت به بالا