دانش و فناوری

نشانگر ماوس در برابر ناچ نمایشگر مک بوک پرو چگونه عمل می‌کند؟

این هفته اپل محصول پرچمدار خود را در دسته لپ تاپ ها با جزئیات شگفت انگیز رونمایی کرد. مک بوک پرو 14 و 16 اینچی نوآوری های این شرکت اولین نوت بوک های اپل هستند که دارای یک تراشه قدرتمند هستند IM1 Pro و M1 Max آنها با یک صفحه نمایش مینی ال ای دی ProMotion عرضه شدند. با این حال، برخی از ویژگی های این سری وجود دارد که قبلا در دسترس نبود. بریدگی مک بوک پرو در این دسته قرار می گیرد و سؤالاتی در مورد نحوه عملکرد MacOS در اطراف آن و مهمتر از آن نحوه عملکرد نشانگر ماوس در این سیستم ناچ وجود دارد.

هنگام استفاده از MacBook Pro با بریدگی صفحه، عملکرد مکان‌نمای ماوس در macOS

نحوه برخورد اشاره گر ماوس به صفحه مک بوک پرو سوالی است که از زمان عرضه این لپ تاپ جدید در توییتر و ردیت مطرح شده است. ویدیوی کوتاه گنجانده شده است Reddit با این حال، چهار مورد اصلی را نشان می دهد که می تواند در مواجهه با این سوال اتفاق بیفتد، اولین مورد این است که نشانگر ماوس در پشت ناچ حرکت می کند و برای کاربر قابل مشاهده نیست. در یک گزینه دیگر نشانگر ماوس نشان می دهد که در ناچ می چرخد ​​و از زیر آن عبور نمی کند. حالت سوم زمانی است که مکان نما ماوس به بالا پرش کرده و از شکاف عبور می کند و در آخرین حالت ممکن ، مکان نما به آرامی در اطراف شکاف حرکت می کند.

معرفی مک بوک پرو جدید هفته آینده آغاز می شود، اما خوشبختانه برای دریافت پاسخ این سوال نیازی نیست مدت زیادی منتظر بمانیم. لیندا دانگ، طراح اپل، اخیرا توییتر تأیید شده است که نشانگر ماوس در macOS پشت بریدگی اجرا می‌شود و به کاربران امکان می‌دهد مکان‌نما را در نما پنهان کنند.

این تابع مفید خواهد بود و اساساً بریدگی را به یک نشانگر مخفی ماوس تبدیل می کند. این ممکن است مفید باشد، به عنوان مثال، زمانی که کاربران می خواهند به راحتی نشانگر ماوس را هنگام تماشای یک ویدیو پنهان کنند.

از تمام نمایشگرهای جدید مک بوک پرو از جمله ناچ استفاده کنید

از تمام نمایشگرهای جدید مک بوک پرو از جمله ناچ استفاده کنید

اپل قصد دارد اقداماتی را برای کاهش اختلالات احتمالی برای مشتریان خود در استفاده روزمره از سیستم جدید مک بوک پرو انجام دهد. هنگامی که برنامه MacOS در حالت تمام صفحه است، اپل یک نوار سیاه ایجاد شده در بالای صفحه اضافه می کند که بریدگی را پنهان می کند. با این حال، توسعه دهندگان ممکن است به برنامه های خود اجازه دهند از تمام فضای نمایش ناچ استفاده کنند.

نظر شما در مورد نحوه نمایش نشانگر ماوس بر روی صفحه نوت بوک مک بوک پرو چیست؟نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا