دانش و فناوری

نسخه توسعه دهندگان اندروید 15


گوگل این هفته آپدیت اندروید 14 QPR3 بتای 1 را منتشر کرد. همچنین همراه با آن برخی از ویژگی هایی را که تا پایان بهار به صورت عمومی ارائه خواهند شد، توضیح داد. می دانیم که گوگل قرار است اولین پیش نمایش توسعه دهندگان اندروید 15 را نیز در ماه جاری یا ماه آینده منتشر کند. به نظر می رسد که به آن روز بسیار نزدیک تر شده ایم. با توجه به تغییر در Easter Egg اندروید 14 در آخرین آپدیت، باید گفت که احتمالا عرضه نسخه توسعه دهندگان اندروید 15 نزدیک است. اسم رمز این نسخه از اندروید، بستنی وانیلی خواهد بود.

نسخه توسعه دهندگان اندروید 15

همانطور که در تصویر زیر می بینید، لوگوی دایره ای اندروید 14 جای خود را برای یک مثلث معکوس داده است. این مثلث معکوس می تواند همزمان نشان دهنده حرف V هم باشد.

بستنی وانیلی اسم رمز اندروید 15 است

فعال کردن بازی Ester Egg نسخه جدید اندروید 14 چیز جدیدی را نشان نمی دهد، اگرچه اسم رمز Vanillaicecream نشان داده می شود. اسم رمز داخلی گوگل برای اندروید 15 بستنی وانیلی یا همان Vanillaicecream است. انتخاب این اسامی براساس سنت دیرینه نام گذاری نسخه های اندروید براساس اسم دسرها و به ترتیب حروف الفبا است.

اندروید 15 به احتمال زیاد عنصر تعاملی خود را از موضوع فضایی موجود در اندروید 14 دور خواهد کرد. در حال حاضر یک سفینه فضایی در بازی مخفی Android 14 حضور دارد.

ما هنوز تاریخ انتشار اولین پیش نمایش توسعه دهنده اندروید 15 را در اختیار نداریم، اگرچه گوگل اولین پیش نمایش های اندروید 13 و اندروید 14 را به ترتیب در فوریه 2022 و فوریه 2023 منتشر کرد، بنابراین شاید فوریه 2024 یعنی ماه جاری میلادی برای پیش نمایش اندروید 15 محتمل باشد.

شما منتظر اندروید 15 هستید؟ چه ویژگی را از آن انتظار دارید؟

بفرست برای دوستات

دکمه بازگشت به بالا