عمومی

نحوه مشاهده سوابق تأمین اجتماعی در اینترنت


مشاهده سوابق تأمین اجتماعی به صورت آنلاین بسیار آسان است. اصولاً امروزه بیشتر افراد ترجیح می دهند کار خود را از راه دور یا شخصاً انجام دهند ، بنابراین نیازی نیست که در صف های طولانی منتظر بمانند ، ترافیک شهری را تحمل کنند و زمان و زمان جداگانه ای داشته باشند. میز آنها را کنار بگذارید. به خصوص امروزه که همه ما به دلیل شیوع ویروس کورونا و حتی تمایل به ترک مکان های عمومی در خانه زندگی می کنیم و قرنطینه می شود ، استفاده از روش های اینترنتی برای انجام کار می تواند به ما بسیار کمک کند. بنابراین ، اگر می خواهید پرونده های امنیت اجتماعی خود را به صورت آنلاین پیدا کنید ، فقط از طریق تلفن یا اتصال اینترنتی استفاده کنید و به سایت تأمین اجتماعی بروید.

اول از همه ، برای مشاهده سوابق تأمین اجتماعی خود باید در وب سایت تأمین اجتماعی ثبت نام کنید. ثبت نام در این سایت کار سختی نیست ، تا زمانی که شما جزئیاتی را که به آنها اشاره می کنید دنبال کنید و کارهای درست را انجام می دهید. توجه داشته باشید که تا زمانی که امنیت اجتماعی را با موفقیت ثبت نکردید ، سوابق تأمین اجتماعی را به صورت آنلاین مشاهده نخواهید کرد. در غیر این صورت ، شما فقط باید به شخصه در مورد سوابق بیمه خود در شعبه و کارگزاران بیمه سوال کنید.

برای ثبت نام در سایت تأمین اجتماعی به سایت ثبت نام / پورتال / 9090: ir.tamin.auth مراجعه نمایید. پس از بارگیری صفحه ، روی گزینه ثبت نام در زیر کادر سفید کلیک کنید تا صفحه ثبت نام برای شما باز شود. به عنوان اولین قدم برای ثبت نام در وب سایت تأمین اجتماعی ، از شما خواسته می شود که یک کد ملی و یک شماره تلفن را به نام خود وارد کنید. همچنین باید نوع اپراتور (اولین موبایل ، ایرانسل ، رایت) را برای تلفن همراه خود انتخاب کنید. این اطلاعات را وارد کنید و به صفحه ثبت نام بعدی بروید. تمام اطلاعات لازم را وارد کنید. تمام زمینه های مشاهده شده را پر کنید. برای پر کردن زمینه شهر / استان دقت بیشتری کنید. شهر یا استان را انتخاب کنید که در ابتدا از بیمه خودداری کنید. مشکل اصلی که کاربران با ثبت نام در سایت تأمین اجتماعی روبرو هستند این است که آنها این قسمت را به درستی پر نمی کنند ، بنابراین آنها قادر به ثبت نام نیستند و در نهایت نمی توانند سوابق تأمین اجتماعی خود را بصورت آنلاین مشاهده کنند. بنابراین مراقب باشید که این منطقه را پر کنید و خوب فکر کنید. شما می توانید محتویات این قسمت را بعد از هر عدم ثبت نام در به دست آوردن سایت تأمین اجتماعی تغییر دهید تا در نهایت بتوانید ثبت نام کنید.

ما همچنین برای انتخاب رمز عبور توصیه می کنیم از پیشنهاد سایت خود استفاده کنید. قوانین انتخاب رمز عبور ایمن در وب سایت تأمین اجتماعی بسیار مفصل و مفصل است. بنابراین تنظیم رمز عبور وقت گیر و دشوار است. بنابراین ، اگر از پیشنهاد سایت خود استفاده کرده و از رمز پیشنهادی یادداشت کرده و پسورد صفحه مورد استفاده خود را به خاطر بسپارید ، به سرعت نتیجه دلخواه را خواهید گرفت.

ما همچنین به شما یادآوری می کنیم که به سؤالات در پایین صفحه به طور جداگانه پاسخ دهید و به مرحله بعدی بروید تا در صورت لزوم بتوانید صفحه خود را بازیابی کنید.

اطلاعات ورودی خود را دوباره بررسی کنید و روی تأیید کلیک کنید. صبر کنید تا اس ام اس های ثبت نام ارسال شود. اگر پیام خوش آمدید دریافت می کنید ، این بدان معنی است که می توانید با استفاده از رمز و نام کاربری به سایت تأمین اجتماعی وارد شوید و سوابق تأمین اجتماعی را بصورت آنلاین مشاهده کنید. در غیر این صورت ، مراحل فوق را با دقت مرور کنید ، یا برای حل مسئله به شعبه کارگزار تأمین اجتماعی بروید.

پس از ورود به سیستم برای مشاهده سوابق تأمین اجتماعی به صورت آنلاین از لیست بیمه شده ، خدمات بایگانی و کلیه سوابق را انتخاب کرده و سوابق خود را مشاهده کنید.

بعد از اینکه با موفقیت در یک سایت تأمین اجتماعی مشترک شوید ، نه تنها می توانید سوابق تأمین اجتماعی را بصورت آنلاین مشاهده کنید ، بلکه یک وسیله غیر شخصی دیگری نیز برای دسترسی به اینترنت خواهید داشت. این نحوه استفاده از نحو است. پیش نیاز استفاده از این روش ثبت نام شما در وب سایت تأمین اجتماعی است. بسته به اپراتور تلفن همراه ، از یکی از کد های دستور زبان زیر استفاده کرده و در مورد سوابق بیمه آفلاین خود سوال کنید.

سلول اول: دستور زبان شماره 1 *

ایرانسل: کد قوانین * 1 * 1 *

خرده فروشی: دستور زبان شماره 1 * 1 *

پس از درخواست این کدها ، لیست پرس و جو را از فهرست گشودنی وارد کنید تا لیست پرس و جو برای شما باز شود. برای مشاهده سابقه بیمه خود ، اولین یا آخرین گزینه را وارد کنید. سپس کد ملی خود را وارد کنید و منتظر پاسخ سیستم باشید.

اما ، هر بیمه شده باید سوابق بیمه خود را بطور منظم و منظم بررسی کند. این امر به ویژه برای شرکتهای بیمه تأمین اجتماعی اجباری که لیست های امتناع کارفرمایان از آنها بیمه شده است ، اهمیت دارد و نباید از آنها غافل شد. از آنجا که هرماه حق بیمه شما با پرداخت صحیح به سازمان تأمین اجتماعی گزارش می شود و این شماره ها به درستی در تاریخ بیمه شما ثبت می شوند ، تأثیر مستقیمی روی مزایایی خواهد داشت که در آینده از تأمین اجتماعی دریافت خواهید کرد. یادآوری می کنیم که شرکت های بیمه اجتماعی اجباری ، چه داوطلبانه و چه مستقل ، قادر به ادعای سوابق بیمه خود به همان روشی هستند که ما گفتیم. در حقیقت ، نوع بیمه های اجتماعی تاثیری در نحوه اعمال سوابق بیمه شما ندارد. بنابراین کلیه اعضای بیمه شده موسسه می توانند سوابق تأمین اجتماعی را بصورت آنلاین مشاهده کنند.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه مطالب عمومی کلیک کنید 


منبع خبر: نحوه مشاهده سوابق تأمین اجتماعی در اینترنت

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دکمه بازگشت به بالا