بازاریابی اینترنتی

نحوه استخدام مشاور بازاریابی آنلاین |

کار کردن با یک مشاور بازاریابی دیجیتال برای اولین بار به دلیل عوامل مختلفی که باید در نظر داشته باشید می تواند یک چالش باشد. آیا آنها تجارت یا محصولات شما را درک می کنند؟ آنها با شما و تیم شما چگونه کار می کنند؟ آیا آنها آنچه را که قول می دهند تحقق می بخشند و آیا راحت هستند؟

اینها همه سؤالهای مهمی هستند که باید به دنبال آن باشید و با انجام دقت کافی ، مطمئناً فرد مناسبی را برای تجارت خود پیدا خواهید کرد.

در اینجا 9 نکته برای استخدام یک مشاور بازاریابی دیجیتال در نظر گرفته شده است:

1. تجربه آنها چیست؟

انواع مختلفی از مشاوران بازاریابی آنلاین وجود دارد که در بخش های مختلف مشغول به کار هستند و باید مطمئن باشید شخصی که استخدام می کنید در صنعت شما تجربه دارد. به عنوان مثال ، یک بازاریاب B2B مهارت و تجربه متفاوتی را نسبت به بخش های خرده فروشی مصرف کننده خواهد داشت.

بنابراین این نکته مهمی است که باید در نظر بگیرید و باید اطمینان حاصل کنید که آنها ماهیت تجارت شما ، روندهای صنعت و اهداف شما را درک می کنند.

2. آنها قبلاً با چه کسانی کار کرده اند؟

درخواست ارجاع از مراجعین گذشته و لیست کامل مشتریانی که برای آنها کار کرده اند را مرور کنید. این باید از تجربه آنها به شما ایده دهد که اگر آنها با مشاغل مشابه کار کرده اند ، شما در حال برتری هستید.

3. در کدام بخش ها کار کردند؟

برخی از بخش های با هم تداخل دارند و یک مشاور بازاریابی آنلاین که در خدمات B2B فعالیت می کند ، احتمالاً مهارت های مهمی را در صنعت خدمات مصرفی به ارمغان می آورد. این امر به این دلیل است که بسیاری از موضوعات پیرامون ماهیت خدماتی مانند نامحسوس بودن و خوردن در حین تولید بسیار مشابه هستند.

4- آیا آنها فریلنسر یا آژانس های بازاریابی هستند؟

با افزایش دسترسی به اینترنت در سراسر جهان و سرعت اتصال سریع ، کار با مشتریان و شرکای مختلف در سراسر جهان بسیار آسان تر شده است. به عنوان مثال ، یک مترجم آزاد SEO در هند قادر است خدمات مشابه یا حتی بهتری را از یک بازاریاب محلی ارائه دهد.

این سایت همچنین توسط سایتهای آزاد مانند افراد ساعتی و والدین که هزاران فروشنده نمایندگی ثبت نام کرده و خدمات عالی ارائه می دهند ، کمک کرده است. همچنین سیستم های رتبه بندی و نقد و بررسی در این سایت ها ، انتخاب فریلنسر را با مهارت های مورد نیاز خود آسان می کند.

دو گزینه دیگر شامل استخدام بازاریاب دیجیتال یا استخدام آژانس که طیف گسترده ای از مهارت ها و کارمندان متخصص را دارد که می تواند به ایجاد کمپین های آنلاین ، کپی نویسی دیجیتال ، بازاریابی ایمیل ، رسانه های اجتماعی و موارد دیگر کمک کند.

5- آنها کجا مستقر هستند؟

اگر تصمیم دارید با یک فریلنسر کار کنید ، علاوه بر این می توانید چهره به چهره ای برای بحث در مورد استراتژی داشته باشید. به این ترتیب شما می توانید یک رابطه قوی تر برقرار کنید و این اطمینان را به شما می دهد که هر دو در یک صفحه برای برنامه های کسب و کار خود قرار دارید.

6. چه مهارت هایی دارند؟

درجه یا مدرک دیپلم در بازاریابی شروع خوبی است ، اما در دنیای آنلاین جایی که تجربه و مهارتهای فنی از اهمیت بیشتری برخوردار هستند ، ضروری نیست. با این وجود ، این مهم است که شما مهارتهای اصلی تحقیق در بازاریابی ، استراتژی تحلیل مشتری و رقبا و سایر مهارتهای آموخته شده در دانشکده ها و دانشگاه ها را داشته باشید.

7. آیا آنها بررسی آنلاین دارند؟

اگر قصد دارید با یک فریلنسر یا آژانس کار کنید ، احتمالاً در مورد کارهای گذشته نقدهایی خواهند داشت. این بررسی ها را بررسی کنید تا ببینید مشتریان دیگر در مورد مهارت های خود ، اخلاق کار ، تجربه ، زمان پاسخگویی و غیره چه می گویند. همچنین ، اگر می توانید از مراجعین قبلی مراجعه کنید که به خصوص در هنگام تصمیم گیری به شما کمک می کنند.

8- هزینه خدمات خود را چه می پردازند؟

استخدام یک مشاور باید برای تجارت شما منطقی باشد و هر چقدر هم عالی باشد ، اگر نتوانید هزینه های آنها را برآورده کنید ، بهتر است در جای دیگری جستجو کنید. مترجمان آزاد در سایت هایی مانند النس با قیمت های مناسب در دسترس هستند ، اما این سایت ها مناسب تر برای پروژه ها و تکالیف یک بار هستند.

9- آیا آنها منتشر شده اند یا تألیف شده اند؟

این به اندازه سایر نکات مهم نیست زیرا بسیاری از کارشناسان بازاریابی وجود دارند که مقاله یا کتاب چاپ نکرده اند. البته ، مشغول بازاریابی که به عنوان یک متخصص شناخته می شود و تبلیغ می شود ، برای کسی که نیست ، جایز است ، زیرا آنها دانش عمیق خود را در این زمینه نشان می دهند و مورد احترام قرار می گیرند.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه بازاریابی اینترنتی کلیک کنید 


منبع خبر: نحوه استخدام مشاور بازاریابی آنلاین |

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا