بازاریابی

نتایج جستجوی کلمات کلیدی مختلف بین Overture و Wordtracker

انتخاب کلمات کلیدی در بازاریابی موتورهای جستجو مهم است. دریافت کلمات کلیدی اشتباه یک تجارت آنلاین محکوم به شکست است. کلمات کلیدی مناسب را بیابید و از طریق موتور جستجو ترافیک هدفمند زیادی را به وب سایت خود وارد کنید.

در انجمن مدیران وب بحث شد که چرا نتایج جستجو در Overture با نتایج Wordtracker یکسان نیست؟ به عنوان مثال ، در زمان نگارش این مقاله ، عبارت جستجوی عبارت کلیدی “بازاریابی اینترنتی” 342 ، 848 جستجو در 60 روز گذشته توسط Overture و 2356 مورد از “i Wordtracker” انجام داده است. حالا دقیق تر کی گفته؟

قضاوت

این یک موتور جستجوی پرداخت به ازای کلیک است. بر اساس Overture ، آمار جستجوی ماه گذشته از شرکای آن جمع آوری شده است که شامل AltaVista ، Yahoo ، MSN Search ، HotBot و همه وب سایت ها است. بنابراین آمار Overture بسیار پایدار است زیرا دارای شبکه بسیار بزرگتری هستند.

با این حال ، اشکالاتی در داده های آن وجود دارد.

1. هیچ تفاوتی بین …

آ. یک و چند کلمه

شما باید تعیین کنید که آیا کلمه کلیدی به دنبال یک یا چند فرم است.

ب بالا و پایین.

د سوالات انسانی و درخواست های خودکار.

به درخواست توسعه دهندگان مسیرهای خودکار ، مانیتورهای سایت و اولویت ، تحلیلگران محبوبیت پیوندها به عنوان آهنگ های محبوب لیست شده اند.

2. جستجوی تکراری

به عنوان مثال ، کسی کلمه کلیدی خاصی را در یاهو جستجو می کند و سپس در MSN به عنوان 2 بازدید فهرست می شود.

کلمه شکن

این یک پردازنده کلمه و تجزیه و تحلیل است و دسترسی مستقیم به پایگاه های داده اصلی موتور جستجو ندارد. Wordtracker بسیاری از داده های خزنده خود را از Meta-crawler و Dogpile ، که موتورهای جستجو هستند ، دریافت می کند. Metacrawler و Dogpile موتورهای جستجوی اصلی مانند Google ، Yahoo ، MSN Search و Ask Jeeves را جستجو کرده و بهترین نتایج را بدست آورید.

داده های Wordtracker ، جمع آوری شده با Metacrawler و Dogpile ، تنها بخش کوچکی از جستجوی اینترنتی است.

Wordtracker در مدت 8 هفته حدود 350 میلیون جستجو می کند (منبع: Weblogn از کارگاه های موتورهای جستجو ، 30 ژوئن 2005). حالا کمی ریاضی. 350 میلیون جستجو در یک دوره 56 روزه به طور متوسط ​​6.25 میلیون جستجو در روز انجام می دهد. گوگل با 36 درصد سهم ترافیک اینترنت (منبع: comScore qSearch ، جولای 2005) ، روزانه حدود 112 میلیون جستجو انجام می دهد (منبع: فهرست ده مورد برتر ، Wordtracker). بنابراین در مقایسه با تمام جستجوهای اینترنتی ، Wordtracker فقط 2 درصد را جایگزین می کند.

وقتی Wordtracker صفر درخواست برای یک عبارت جستجوی خاص را برمی گرداند ، این بدان معنا نیست که هیچ کس در اینترنت به دنبال آن نیست.

با این حال ، با Wordtracker ، درخواستهای خودکار در جستجوها گنجانده نمی شوند و جستجوهای تکراری حذف می شوند. کلمات تک و چند ، بالا و پایین عبارتهای جستجوی متفاوتی هستند به جز کلمات کلیدی که دارای ترجمه های یکسان ، چندگانه ، پایین یا بالا هستند ، به عنوان مثال: «کلید واژه» و «کلید واژه».

پیشگویی در Wordtracker؟

برای Overture ، اعداد در حال افزایش است ، در حالی که برای Wordtracker ، آنها گزارش می دهند. با این حال ، اینها ابزارهایی هستند که به تحقیق و انتخاب کلمات کلیدی کمک می کنند. از این اعداد به عنوان یک راهنما و نه یک توصیه مطلق برای مقایسه انتخاب های خود در مورد کلمات کلیدی استفاده کنید.

به عنوان مثال ، اگر 1 عبارت کلیدی دارای 10،000 جستجو در Overture باشد ، و البته اگر عبارت وب سایت شما به خوبی بهینه شده باشد ، 1 عبارت کلیدی باعث ایجاد ترافیک بیشتر می شود. انتظار 1،000 بازدید کننده با 1 دسته بزرگ را نداشته باشید.

در انجمن مدیران وب خواندم که افراد کلمات کلیدی را بر اساس تعداد جستجوهای Overture انتخاب کردند ، صفحات وب خود را بهبود بخشیدند و به 10 موقعیت برتر موتورهای جستجوی اصلی رسیدند ، اما ترافیک کمی داشتند.

به نظر من ، اگر محبوبیت کلمات کلیدی یا عبارات کلیدی را مقایسه کنید ، Overture کار را انجام می دهد. این که آیا شما کلمات کلیدی یا عبارات کلیدی را برای شروع یک تجارت آنلاین انتخاب می کنید ، یا تبلیغات با موتور پرداخت به ازای هر کلیک ، عقل متداول می گوید Wordtracker شرط بهتری است. بهتر است بسته به اعداد پایین انتظارات کمتری داشته باشید و وقتی اتفاق دیگری رخ می دهد شگفت زده خواهید شد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا