عمومیکسب و کار های برتر ایجی مارکت

موی رنگ شده را چگونه بشوییم

آیا راهکارها و نکات شستن مو بعد از رنگ کردن را می دانید؟ اغلب ما برای انتخاب رنگ، سایه و اکسیدان مناسب زمان زیادی می گذاریم تا دقیقا محصولی که می خواهیم را انتخاب کنیم. برای این که رنگ کمترین آسیب را به مو و پوست سر برساند، تمام جوانب را در نظر می گیریم و در نهایت خودمان یا آرایشگر باتجربه ای که قبولش داریم، کار رنگ کردن موهایمان را انجام می دهد.

تا به اینجا شما به موهای رنگی و زیبایی که می خواستید، رسیده اید اما داستان مراقبت از مو همچنان ادامه دارد. حالا شما باید یاد بگیرید که چگونه به ماندگاری بیشتر رنگ مو کمک کنید. برای این که از باید و نبایدهای این مرحله از جمله نحوه شستن مو بعد از رنگ کردن آگاه شوید، با ما همراه باشید و سپس به سراغ خرید رنگ مو بروید.

برای ماندگاری بیشتر رنگ مو چه کار کنم؟

بزرگترین نگرانی ما بعد از رنگ کردن مو، محو شدن آن است. به خصوص اگر رنگی که استفاده کردید، سایه براقی یا رنگین کمانی داشته باشد. دانستن یک سری نکات پیش پا افتاده به حفاظت از رنگ موی شما قطعا کمک خواهد کرد. با این حال نگران نباشید، کافی است تا چند مرحله ساده را طی کنید تا رنگ موهای شما زیبا و سرزنده به نظر برسد. طی کردن همین نکات باعث میشود که موهای شما شفاف و سرزنده باقی بماند.

 فاصله زمانی مناسب:

برای شستن مو بعد از رنگ کردن، حداقل 24 ساعت صبر کنید. باید به مو زمان دهید تا رنگ انتخابی شما جذب کوتیکول ها شود. بعد از شستن موها باشامپو سولفات فری مناسب موهای کراتینه شده برای بار اول بعد از رنگ کردن، باید 24 تا 72 ساعت صبر کنید تا موهایتان را دوباره بشویید و رنگ اضافی را از بین ببرید. زودتر شستن مو، منجر به رنگ پریدگی و مات شدن موها می شود.

 تعداد دفعات شست وشو:

شستن مو بعد از رنگ کردن باید با برنامه ریزی باشد. اگر عادت دارید که روزانه موهایتان را بشوئید، توصیه ما به شما این است که حداکثر یک روز در میان این کار را با شامپو حاوی کافئین و عصاره جنسینگ  انجام دهید. زیرا شست وشوی مکرر، سریع تر از هر چیزی رنگ موهای شما را محو خواهد کرد. به طور کلی سعی کنید بیشتر از 2 یا 3 بار در هفته موهایتان را نشوئید. بعد از دوش، موهایتان را با کلاه حمام خشک کنید. البته می توانید جای حمام، یک آب کشی سریع داشته باشید تا تنها چربی های اضافی روی مو از بین رود.

کاندیشنر:

به جز رعایت فاصله زمانی شستن مو بعد از رنگ کردن، می توانید از کاندیشنر یا نرم کننده کمک بگیرید. چگونه؟ اگر موهای شما تماما با یک سایه رنگ شده، با ریختن کمی رنگ درون نرم کننده، رنگ موهایتان را حفظ کنید. بعد ار اضافه کردن رنگ، ظرف را به خوبی تکان دهید تا رنگ به طور مساوی پخش شود. سپس، هر زمانی که می خواهید دوش بگیرید، از آن استفاده کنید.

شامپو یا نرم کننده :

توصیه ما به شما استفاده از نرم کننده هایی است که حاوی روغن هایی مانند نارگیل، جوجوبا یا اوبلیفیکا باشد. هر بار که می خواهید از نر م کننده استفاده کنید، آن را از روی قسمت های میانی به سمت پایین موهایتان بزنید و از مالیدن آن به پوست سر خودداری کنید. زیرا باعث چرب شدن موهای شما می شود. اگر به استفاده از نرم کننده عادت دارید؛ آن را جای شامپو فری سولفات بیز در زمان دوش گرفتن استفاده کنید. در غیر این صورت، شامپوهای قدیمی خود را برای شستن مو بعد از رنگ کردن کنار بگذارید. شما به محصولات جدیدی نیاز دارید که مخصوص موهای رنگ شده هستند. این دسته از محصولات ملایم تر می باشند و مواد شیمیایی سختی مانند سولفات و الکل ندارند. به این ترتیب، به هنگام خرید به مواد تشکیل دهنده شامپو، نرم کننده، اسپری مو، ژل و… دقت کنید که حاوی سولفات و الکل نباشند. زیرا موهای شما را خشک می کنند.

آب سرد:

برای شستن مو بعد از رنگ کردن از آب سرد یا خنک استفاده کنید. متاسفانه آب گرم کوتیکول مو را باز می کند و سبب خروج رنگ از آن می شود. از طرفی، آب سرد کوتیکول مو را مهر و موم کرده و به حفظ رنگ مو کمک بزرگی می کند. بنابراین، موهایتان را با آب گرم نشوئید تا رنگ خود را از دست ندهند.

حوله میکروفیبر:

برای خشک کردن موهای رنگ کرده و خیس خود باید از یک حوله میکروفیبر استفاده کنید. استفاده از حوله معمولی می تواند رنگ موهای شما را ضعیف کند. اگر چنین حوله ای در دسترس ندارید، با یکی از تیشرت های نرم خود موهایتان را به آرامی فشار دهید تا آب آن ها گرفته و خشک شوند. به هیچ وجه موهایتان را پیچ و تاب ندهید تا آسیب نبینند.

گرما:

آیا قرار است به مهمانی یا جشنی بروید که نیاز است موهایتان را سشوار بکشید و از اتو مو استفاده کنید؟ اگر این طور است حتما از محصولات محافظ گرما برای حفظ رنگ موهایتان کمک بگیرید. در غیراینصورت، برای خشک کردن موهای رنگ شده و خیس خود در حالت عادی، به سراغ وسایل گرمایشی نروید. زیرا آن ها رنگ موهای شما را به سرعت محو می کنند.

استخر:

کلر یک ماده خشن است. به همین خاطر، آب کلردار استخر می تواند به رنگ موهای شما آسیب بزند. دو راه دارید؛ به استخر نروید یا اگر می روید از کلاه شنا استفاده کنید.

سوالات متداولی که ممکن است درباره محافظ از رنگ مو بخواهید بدانید.

شما با چه اندازه فاصله، شستن مو بعد از رنگ کردن را پیشنهاد می کنید؟

شما برای مراقبت از رنگ موهایتان از چه راهکارهایی کمک می گیرید؟ شما با چه اندازه فاصله، شستن مو بعد از رنگ کردن را پیشنهاد می کنید؟ تجربیاتتان را درباره خرید رنگ مو با دوستان کمدایی در میان بگذارید.

فاصله زمانی مناسب برای شستن مو بعد از رنگ کردن چیست؟

برای شستن مو بعد از رنگ کردن، حداقل 24 ساعت صبر کنید. باید به مو زمان دهید تا رنگ انتخابی شما جذب کوتیکول ها شود. بعد از شستن موها برای بار اول بعد از رنگ کردن، باید 24 تا 72 ساعت صبر کنید تا موهایتان را دوباره بشویید و رنگ اضافی را از بین ببرید.

برای ماندگاری بیشتر رنگ مو چی کار کنیم؟

برای شستن مو بعد از رنگ کردن از آب سرد یا خنک استفاده کنید. آب گرم کوتیکول مو را باز می کند و سبب خروج رنگ از آن می شود. از طرفی، آب سرد کوتیکول مو را مهر و موم کرده و به حفظ رنگ مو کمک بزرگی می کند.

دکمه بازگشت به بالا