بازاریابی

موفقیت شغلی از طریق خود بازاریابی

بازاریابی نباید محدود به شرکت های تبلیغاتی باشد. پیدا کردن شغل یا تقویت موقعیت فعلی شما به مهارتهای خود در بازاریابی نیاز دارد. خود بازاریابی چیست؟ اصولاً ، خود بازاریابی مزایای شما را به کارفرمایان بالقوه یا موجود تحویل می دهد. خود را به عنوان یک «محصول» فکر کنید و برای کارفرمایان توضیح دهید که چه چیزی شما را از سایر «محصولات» جدا می کند.

چرا خود بازاریابی مهم است؟ به دست آوردن شغل یا بهبود موقعیت فعلی شما نیازمند فروش مهارت ، توانایی و دانش خود به کارفرمایان است. چگونه خود را بازاریابی می کنید؟ از طریق ارتباطات ، CV ، مصاحبه و مذاکره حقوق و دستمزد می توان به خود بازاریابی دست یافت.

گزارش ها حاکی است که حداکثر 85 درصد مشاغل تبلیغ نمی شوند. ارتباطات یکی از راه های رسیدن به “بازار کار پنهان” است – مشاغلی که تبلیغ نمی شوند. به همه بگویید که می دانید به دنبال شغل هستید. آنها فقط ممکن است بدانند چه کسی استخدام می کند. لیست مخاطبین خود را شامل کنید: خانواده ، دوستان ، دوستان دوستان ، آشنایان ، همکاران ، همکاران سابق ، همسایگان ، پزشکان ، دندانپزشکان و وکلا. اگر در یک شهر بزرگ زندگی می کنید ، به احتمال زیاد یک شبکه جستجوی پشتیبانی / شغلی برای حضور در آن پیدا خواهید کرد. به یاد داشته باشید ، مخاطبین بیشتر برابر با مشاغل بیشتر هستند.

رزومه ها اغلب اولین تماس شما با کارفرمای شما هستند. رزومه شما باید مهارت های شما را برای شغلی که می خواهید ، برجسته کنید ، نه شغل هایی که شما پر کرده اید. اگر خود را به خوبی روی کاغذ حاضر کنید ، می توانید با کارفرمای خود ملاقات حضوری داشته باشید.

مصاحبه شانس شما برای فروش واقعی خود است. هاب ها سعی می کنند مشخص کنند که آیا شما مناسب برای موقعیت و شرکت هستید. سؤالات متداول را تمرین کنید. برای داستان های موفقیت آمیز آماده باشید که هنگام استفاده از مهارت ها ، توانایی ها و دانش خود به طور مؤثر تأکید می کنید و به نتایج استثنایی می انجامید.

فراموش نکنید که پس از مصاحبه یک پیام تشکر ارسال کنید. پیام تشکر از شما امکان می دهد از مصاحبه ابراز قدردانی کنید و نامزدی خود را تقویت کنید. این امکان را به شما می دهد تا قوی ترین صلاحیت های خود را دوباره تأیید کنید ، مجدداً به علاقه خود به موقعیت تأکید کنید و اطلاعات دیگری را که قبلاً ارائه نشده بود ، تأمین کنید.

مذاکره حقوق و دستمزد ابزاری مفید برای اطمینان از دستیابی به آنچه شما شایسته هستید و بازار از چه چیزی پشتیبانی می کند ، است. مذاکرات با کارفرمای فعلی یا بالقوه قابل انجام است. در هر صورت ، آماده باشید تا در مورد اعتبار ، مهارت و موفقیت هایی که حقوق مورد نظر شما را توجیه می کند صحبت کنید. علاوه بر پول ، موارد دیگری نیز وجود دارد که می توانید با آنها مذاکره کنید: زمان انعطاف پذیر ، روزهای تعطیل اضافی ، بازپرداخت شهریه و پاداش اشتغال.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه بازاریابی و مارکتینگ کلیک کنید 

این مقالات بصورت سیستمی از جدیدترین پایگاه های مقالات بازاریابی جمع آوری شده است .
مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و اینفوجاب مارکت هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا