دانش و فناوری

موتور جستجوها برای مقابله با کودک آزاری آماده می شوند

موتور جستجوها برای مقابله با کودک آزاری آماده می شوند. آنطور که پیداست گوگل و بینگ به درخواست استرالیا یک پیش نویس در این خصوص تهیه خواهند کرد.
استرالیا از دو موتور جست وجوی گوگل و بینگ خواسته است که پیش نویسی برای مقابله با کودک آزاری تهیه کنند. ظاهراً ترس استرالیا فقط مربوط به محتواهای تولید شده توسط هوش مصنوعی است و با توحه به انبوه تولیدات این فناوری می توان گفت که نگرانی دولت این کشور کاملاً منطقی است. براساس این پیش نویس، محتواهای تولید شده توسط AI برای کودکان در نتایج جستجو نمایش داده نمی شوند.
بیشتر بخوانید: روسیه به دنبال حفاظت از کودکان در فضای مجازی به سبک جمهوری اسلامی است!
موتور جستجوها برای مقابله با کودک آزاری آماده می شوند
به گزارش ای جی مارکت و به نقل از مهر، رگولاتر اینترنت استرالیا موتور جستجوهای اینترنتی مانند گوگل و بینگ را وادار می کند تا گام هایی برای جلوگیری از اشتراک گذاری محتوای کودک آزاری اتخاذ کنند که توسط هوش مصنوعی ایجاد شده اند.
جولی اینمن گرنت کمیسیونر e-Safty استرالیا در بیانیه ای اعلام کرد شرکت های بزرگ این صنعت به درخواست دولت پیش نویس قوانین جدیدی را تهیه کرده اند که موتورهای جستجو را ملزم می کند اجازه ندهند چنین محتوایی در نتایج دوباره ظاهر شوند.

همچنین طبق این قوانین قابلیت های هوش مصنوعی به کار رفته در موتورهای جستجو نباید نسخه های مصنوعی از همان محتوا را تولید کنند. نسخه های مصنوعی محتوا نیز به عنوان «دیپ فیک» شناخته می شوند.
اینمن گرنت در این باره می گوید:
استفاده از هوش مصنوعی مولد به سرعت افزایش یافته و تصور می کنم تا حدی جهان را شگفت زده کرده است.
قانون مذکور نمونه ای از تحولاتی است که با ورود انبوهی از محصولات که به طور اتوماتیک محتوای مشابه واقعیت تولید کنند، چشم انداز رگولاتوری و حقوقی مربوط به پلتفرم های اینترنتی را تغییر می دهند.
به گفته اینمن گرنت پیش از این گوگل (متعلق به شرکت آلفابت) و بینگ (متعلق به مایکروسافت) یک پیش نویس از قانون را تهیه کرده بودند که محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی را در بر نمی گرفت، بنابراین از آنها خواسته شد آن را بازنویسی کنند.
او در این باره افزود:
هنگامیکه بزرگترین شرکت های این صنعت اعلام کردند هوش مصنوعی مولد را در قابلیت های موتور جستجویشان ترکیب می کنند، ما یک پیش نویس حقوقی تهیه کردیم که اکنون برای اهداف فعلی کارآمد نیست. بنابراین از شرکت های بزرگ خواستیم تا پیش نویس دیگری تهیه کنند.
بیشتر بخوانید:

    تماشای طولانی مدت نمایشگرها بر رشد کودکان تاثیر منفی دارد
    تشخیص زودهنگام اوتیسم در کودکان با ردیابی حرکات چشم توسط دستگاه مبتنی بر تبلت
    توسعه یک فناوری جدید برای جلوگیری از مرگ کودکان رهاشده در خودرو

نظر شما درباره تلاش استرالیا برای مقابله با کودک آزاری چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
  

دکمه بازگشت به بالا