دانش و فناوری

مهمترین رقیب اپل ویژن پرو توسط مایکروسافت ساخته می شود

مهمترین رقیب اپل ویژن پرو قرار است به دست مایکروسافت ساخته شود. این غول آمریکایی با معرفی هدست  هولولنز باب جدیدی به سوی آینده ایجاد کرد.
باوجود اینکه مایکروسافت پیشرو تولید هدست های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی است اما ماهیت برتری اپل بر دنیای فناوری و تبلیغات گسترده باعث شد تا هدست اپل ویژن پرو طبل صدادارتری نسبت به هولولنز مایکروسافت داشته باشد و این غول آمریکایی را ترغیب کند که رقیب اپل ویژن پرو را بسازد.
حال با توجه به پتنت جدید مایکروسافت که از دو سال پیش به ثبت رسیده است، می توان دریافت که این شرکت به فکر ساخت هدستی جدید و قدرتمندی است تا بتواند ویژن پرو را شکست دهد.
بیشتر بخوانید: مایکروسافت برنامه پینت ویندوز را هم به هوش مصنوعی مجهز می کند!
مایکروسافت مهمترین رقیب اپل ویژن پرو را می سازد
مایکروسافت تولید هدست واقعیت ترکیبی را از سال ها پیش شروع کرده، اما این اپل است که توانسته با رونمایی ویژن پرو بر سر زبان ها بیفتد. بر اساس ادعای MSPowerUser، مایکروسافت روی نسل جدیدی از هدست ها با پشتیبانی از قابلیت Pass-Through کار می کند. Pass-Through دسترسی به قابلیت های واقعیت افزوده را امکان پذیر می  کند.
ظاهراً مایکروسافت پتنت جدیدی ثبت کرده است که به هدستی با سازوکار مشابه اپل ویژن پرو اشاره دارد. این هدست با سری هولولنز متفاوت است و همچون ویژن پرو، ویدیوی دنیای واقعی را که توسط دوربین های خارجی به صورت زنده پخش می شوند، به چشم کاربر می رساند و روی تصویر دنیای واقعی لایه ای از آیتم های واقعیت افزوده اضافه می کند.

پتنت جدید مایکروسافت حدوداً دو سال پیش ثبت شده است، اما تا همین امروز برای عموم مردم قابل دسترس نبود. پتنت ها معمولا جزئیات فنی بسیار زیادی دارند و نمی توان اطلاعات قابل فهمی از آن ها استخراج کرد. با این حال، در بخش هایی از توضیحات پتنت به یک سری مفاهیم مهم اشاره شده است. ظاهراً هدست مایکروسافت قرار است کامپیوتر داخلی و نمایشگر و دوربین و مدار کنترل سیستم واقعیت افزوده داشته باشد.
مایکروسافت می گوید سیستم Pass-Through مورد استفاده در هدست جدید، مزیت هایی مهم نسبت به فناوری واقعیت افزوده  سنتی دارد؛ ازجمله نمایش روان تر، واضح تر و سریع تر محتواهای بصری. به کارگیری سیستم Pass-Through ساده نیست؛ چون هرگونه تأخیر در بین دوربین خارجی و نمایشگر داخلی، استفاده از هدست را غیرممکن می کند.

مایکروسافت با بهره گیری از یک مدار ویژه قصد دارد مشکل تأخیر در بین دوربین و نمایشگر داخلی هدست را از بین ببرد. مدار مورد بحث تصاویر دریافت شده از دوربین را بهبود می دهد و تصاویر بهبودیافته را با تصاویری که کامپیوتر داخلی ساخته است ترکیب می کند. تصویری که از ترکیب این دو ساخته می شود، روی نمایشگر داخلی دربرابر چشم کاربر قرار می گیرد. مدار استفاده شده در هدست مایکروسافت اطمینان حاصل می کند که تصاویر دوربین و تصاویر ساخته شده با کامپیوتر همواره همگام سازی شوند.

ثبت پتنت ها معمولاً بین سه تا چهار سال زمان می برد. اپل در جریان رونمایی ویژن پرو گفت که بیش از 5٬000 پتنت با محوریت این دستگاه ثبت کرده است. آمار نشان می دهد که مایکروسافت بیش از 10٬000 پتنت در حوزه  واقعیت مجازی و واقعیت افزوده دارد.
هدست های واقعیت ترکیبی محصولات هیجان انگیزی هستند، اما عموماً بسیار گران قیمت اند. قیمت هدست واقعیت مجازی اپل ویژن پرو 3٬499 دلار است و قطعاً هدست های رقیب ویژن پرو نیز قیمت بالایی خواهند داشت.
بیشتر بخوانید: 

    حراج برگ دست نویس استیو جابز برای تبلیغ اپل وان با قیمت باورنکردنی 175 هزار دلار!
    ایده ویژن پرو به زمان عرضه نخستین آیفون بازمی گردد!

دیدگاه شما در خصوص ساخت رقیب اپل ویژن پرو بدست مایکروسافت چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ای جی مارکت دنبال کنید.
.
منبع: زومیت
 

دکمه بازگشت به بالا