ممنوعیت استفاده از آیفون برای مقامات روسیه اعلام شد

قانون ممنوعیت استفاده از آیفون برای مقامات روسیه وضع شد. ظاهراً استفاده از گوشی های آیفون باعث شده پوتین بابت مسائل جاسوس احساس ناامنی کند.
اداره امنیت فدرال روسیه، از ممنوعیت استفاده از آیفون برای مقامات روسیه خبر داد. دولت روسیه نگرانی های خود بابت احتمال جاسوسی آمریکا از طریق گوشی های آیفون مقامات خود را اعلام کرد. البته اعلام شده است که احتمال شنود فعالیت های سیاسی روسیه توسط آمریکا بوسیله گوشی ها و آیپدهای اپل نیز وجود دارد و حالا باید ببینیم که کارکنان دولتی روسیه از این قانون تبعیت می کنند یا خیر.
بیشتر بخوانید: در کشورهای مختلف دنیا برای خرید آیفون 14 پرو نیاز به چند درصد دستمزد سالانه است؟
ممنوعیت استفاده از آیفون برای مقامات روسیه اعلام شد
به گزارش فایننشال تایمز، دولت روسیه استفاده از سخت افزارهای اپل ازجمله آیفون و آیپد را برای کارمندان خود ممنوع کرده است. براین اساس، وزارتخانه ها و ادارات دولتی به خاطر نگرانی از فعالیت جاسوسی دولت آمریکا علیه این کشور نباید از این دستگاه ها استفاده کنند.
به دنبال این ابلاغیه، وزارت بازرگانی روسیه گفته است که استفاده از آیفون برای امور کاری از روز دوشنبه ممنوع خواهد بود. وزارت دیجیتال نیز اعلام کرده است که به زودی این دستور را اجرا خواهد کرد.
یک منبع نزدیک به یکی از ادارات دولتی به فایننشال تایمز می گوید:
«مسئولان امنیتی در وزارتخانه ها – کارمندان سرویس امنیت فدرال که در جایگاه های غیرنظامی مثل معاون وزیر ایفای نقش می کنند – اعلام کرده اند که استفاده از آیفون دیگر ایمن نیست و باید به دنبال دستگاه های جایگزین بود.»

«آندری سولداتوف»، کارشناس امنیت، به فایننشال تایمز می گوید مسئولان سرویس امنیت فدرال واقعاً باور دارند که آمریکایی ها از این تجهیزات برای شنود استفاده می کنند. او معتقد است که اگرچه مأموران امنیتی مدت هاست که درباره استفاده از آیفون برای تماس های کاری تردید داشته اند، اما احتمالاً با مقاومت هایی پیرامون این تغییر روبه رو خواهند شد.
سولداتوف می گوید: «مسئولان دولت و دیگر کارمندان اجرایی مخالف [این محدودیت ها] هستند، چون آیفون را دوست دارند.» یکی از منابع نزدیک به دولت روسیه نیز اعلام کرده است که همه معترض خواهند شد چون حالا باید یک گوشی یا تبلت دیگر را همراه خود حمل کنند.
«الکسی لوکاتسکی»، متخصص امنیت سایبری می گوید مسئولان دولت شاید لزوماً نخواهند از دستگاهی استفاده کنند که به سیستم عامل Aurora ساخت روسیه مجهز است. او توضیح می دهد:
«در گذشته هم محدودیت هایی درباره استفاده از ایمیل های کاری روی دستگاه هایی که توسط [سرویس های امنیتی] تأیید نشده بودند، وجود داشت. اما اکثر کارمندان دولت از آن ها تبعیت نمی کردند.»
حالا باید دید که از این محدودیت جدید تا چه اندازه پیروی می شود.
بیشتر بخوانید:

    نخستین ویدیو از آیفون 15 اولترا منتشر شد؛ متفاوت ترین آیفون تاریخ! [+فیلم]
    درآمد حیرت انگیز دولت ترکیه از فروش آیفون ؛ بیشتر از خود اپل! [+جدول]

نظر شما درباره  ممنوعیت استفاده از آیفون برای مقامات روسیه چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

دکمه بازگشت به بالا