معماری سیستم عامل HyperOS توسط شیائومی معرفی شد

شیائومی معماری سیستم عامل HyperOS را معرفی کرد. غول چینی تکنولوژی جهان قصد دارد سیستم عامل اختصاصی خود را تا دو روز دیگر معرفی کند.
معماری سیستم عامل HyperOS توسط شیائومی معرفی شد. با وجود اینکه تنها دو روز تا معرفی سیستم عامل اختصاصی شیائومی موسوم به HyperOS زمان باقی ست، این غول چینی با انتشار معماری کلی سیستم عامل خود خبرساز شد.
آنطور که پیداست، ممکن است این سیستم عامل پاسخی برای سیستم عامل اختصاصی هواوی (HarmonyOS) باشد. البته هایپر اُ اس برمبنای اندروید توسعه داده شده و قابلیت نصب برنامه های اندروید را نیز دارد که هارمونی اُ اس هواوی از این مهم بی بهره است.

ادامه مطلب در ادامه
بیشتر بخوانید:

  فهرست گوشی های شیائومی دریافت کننده آپدیت HyperOS منتشر شد [+محصولات ردمی و پوکو]
  اولین تصاویر از سیستم عامل HyperOS شیائومی منتشر شد
  سیستم عامل شیائومی HyperOS رونمایی شد؛ با رقیب اندروید و iOS آشنا شوید

شیائومی از معماری سیستم عامل HyperOS پرده برداری کرد
سیستم عامل HyperOS شیائومی 26 اکتبر 2023 (4 آبان 1402) در حاشیه  رویداد رونمایی گوشی های سری شیائومی 14 در چین رسماً معرفی خواهد شد. از چندی پیش، شیائومی تبلیغاتش را درباره  این سیستم عامل شروع کرده است.
شیائومی امروز در پست جدیدی، جزئیات تازه ای از پیشرفت های خود در توسعه  سیستم عامل HyperOS را به اشتراک گذاشت و معماری آن را تشریح کرد.

به نظر می رسد HyperOS پاسخ شیائومی به سیستم عامل HarmonyOS هواوی است. طبق تصویر منتشر شده، معماری این سیستم عامل 5 لایه دارد. لایه  پایینی مربوط به سخت افزار و لایه  بعد از آن کرنل یا هسته است. HyperOS از هسته های لینوکس و ولا استفاده می کند. ولا پلتفرم اینترنت اشیاء شیائومی بر پایه  NuttX RTOS است.
لایه ی سوم از خدمات و فریم ورک های اندروید و ولا بهره می گیرد. لایه های دوم و سوم احتمالاً بین دستگاه ها متفاوت خواهد بود. برای مثال، گوشی شیائومی و تبلت شیائومی ممکن است از لینوکس و اندروید استفاده کنند. علاوه براین، گجت های اینترنت اشیاء و ساعت هوشمند شیائومی احتمالاً مبتنی بر هسته  ولا خواهند بود. با  وجود این تفاوت ها، همگی عضوی از اکوسیستم HyperOS هستند.
HyperConnect عنوان لایه  چهارم است. این لایه همه  دستگاه های شیائومی را فارغ از اینکه لایه های دوم و سوم آنها چه باشد، به یکدیگر متصل می کند. لایه  پنجم نیز مربوط به اپلیکیشن ها است.
هرچند شیائومی اشاره ای نکرده است، به نظر می رسد که لایه  سوم برای گوشی  و تبلت  های صادراتی شیائومی به کشورهای خارج از چین، خدمات موبایلی گوگل (GMS) را مشابه سیستم عامل اندروید در خود جای خواهد داد.
شیائومی می گوید که از 13 سال پیش و هم زمان با رونمایی MIUI در سال 2010، مشغول توسعه  HyperOS بوده است؛ اما روند تحقیق وتوسعه  جدی آن از سال 2017 با معرفی Vela آغاز شد.
بیشتر بخوانید:

  مشخصات کلیدی سری شیائومی 14 لو رفت
  قلم هوشمند شیائومی Mijia رونمایی شد [+قیمت]
  بهترین گوشی های گیمینگ شیائومی [مهر 1402]

نظر شما درباره معماری سیستم عامل HyperOS چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
.
منبع: زومیت
  

دکمه بازگشت به بالا