دانش و فناوری

معماری اختصاصی CPU در تراشه Snapdragon 8 Gen3 کوالکام محتمل است: اثرات خرید Nuvia

می دانیم که SoC یا سیستم روی تراشه می تواند نقش بسیار مهمی در موفقیت یا شکست آن ایفا کند. این بخش شامل پردازنده های مختلفی مانند CPU، GPU، Neural Processing (NPU)، Image Processing (ISP) و … می باشد. همانطور که می بینید، ما باید طراحی CPU اختصاصی را روی تراشه اسنپدراگون 8 Gen3 کوالکام ببینیم. این یکی از تأثیرات بر خرید Nuvia است.

تراشه اسنپدراگون 8 نسل 3

ما قبلاً در مورد کشف کوالکام در Nuvia برای شما نوشته ایم. این شرکتی است که توسط مهندسان سابق اپل تأسیس شده است. این افراد روی تراشه های M1 و A14 و تراشه های قدیمی تر کار می کردند. این تراشه ها به وضوح روی CPU قدرتمند هستند.

امروز ما آن را دیدیم بنچمارک گرافیکی نسل اول اسنپدراگون 8 در سطح تراشه Apple A15 ظاهر شد. همچنین یک ادعای قوی وجود داشت که گرافیک تراشه اسنپدراگون 8 نسل 2 این باید قدرتمندتر از Exynos 2300 باشد. این نشان می دهد که کوالکام توانسته است رقابت کند و احتمالاً در پردازنده گرافیکی پیشرو باشد. مشکل کلیدی باقیمانده به تداوم CPU باز خواهد گشت.

از طراحی اختصاصی CPU در تراشه Snapdragon 8 Gen3 استفاده کنید

از طراحی اختصاصی CPU در تراشه Snapdragon 8 Gen3 استفاده کنید

همانطور که مشخص است، عرق کردن همچنان ادامه دارد اسنپدراگون 8 نسل 1 برای خشک شدن، شایعات زیادی در مورد نسل های بعدی وجود دارد. پیشرفت های گرافیکی منحصر به فرد در نسل دوم و تغییرات در معماری پردازش معماری مرکزی 3 را می توان ماندگار دانست و باید منتظر تایید یا تکذیب باشیم.

با این حال، به نظر می رسد ایده بهبود طراحی ARM توسط همه شرکت ها همچنان ادامه دارد. از سامسونگ که با هسته های M یا Mangos چنین تلاشی کرده تا اپل که مدت هاست از معماری آن استفاده کرده است، واضح است که راه بهتری برای رفتن وجود دارد.

نظر شما چیه؟ آیا فکر می کنید نسل سوم اسنپدراگون 8 پایه طراحی ارائه کند؟

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا