فیلم و هنر

معرفی و دانلود انیمه شهر اشباح (Spirited Away) | تریلر، شخصیت ها و نمرات

انیمه شهر اشباح، ن انیمه های در ژانر فانتزی محصول سال 2001 انیمه Spirited Away توسط استودیو جیبلی (Ghibli) ساخته و توسط استودیو Toho منتشر شد.

داستان این انیمه درباره دختر بچه‌های‌ست که به تازگی به محله‌های قدیمی نقل مکان کرده، اما اتفاقاتی وارد جهان کامی می‌شود. اگر تا به حال یک عکس شلیک نکرده اید، باید آن را امتحان کنید. برای معرفی انیمه شهر اشباح با پلازا همراه باشید.

در ویدیوی زیر می‌توانید تریلر انیمه شهر اشباح با زیرنویس فارسی را تماشا کنید.

آنچه در ادامه می‌خوانید

دانلود انیمه سینمایی شهر اشباح

هنوز چیزی اینجا نیست، اما اینجاست.

خلاصه داستان انیمه Spirited Away

انیمه شهر اشباح

داستان انیمه شهر اشباح درباره دختری 10 ساله به اسم چیهیرو است که با والدینش در مسیر نقل مکان بیا است. از تبدیل شدن مادر و پدرش به خوکهای غولپیکر، چیهیرو با زن مرموزی به نام هاکو آشنا می شود. او توضیح می دهد که پارک محله ای برای موجودات ماورطبیعی است که نیاز به داشتن دارنید دارد و حالا او باید کار کند تا خودش و پدر و مادرش را از این جهان آزاد کند.

املاک برای فروش:

بررسی شخصیت های انیمه شهر اشباح و معرفی صداپیشگان

در ادامه مروری بر بیوگرافی صداپیشگان انیمه شهر اشباح دارد و با آنها بیشتر آشنا می‌شویم.

رومی هیراگی در نقش چیهیرو

انیمه Spirited Away

رومی هیراگی (Rumi Hiiragi) صداپیشه 34 ژاپنی است که پیش از انیمه سینمایی شهر اشباح در انیمه‌های Return of Happiness و بعدها دز Life in Bloom یر.

یهیرو قهرمان Spirited Away هیهیرو قهرمان Spirited Away این ویژگی در دسترس نیست در حال حاضر. در داستان ابتدایی می‌توانید ببینید که خانواده به شهر می‌روند که چیهیرو دوست ندارد. هیچ اشتباهی در آن مورد وجود ندارد. و ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن ن زمانی که شروع به کار در حمام یوبابا می کند، نام واقعی خود را به سن تغییر می دهد.

میو آیرینو در نقش هاکو

انیمه سینمایی شهر اشباح

میو آیرینو (Miyu Irino) صداپیشه و خواننده 34 ساله ژاپنی است که حضور در انیمه Eyeshield 21 ، انیمه Seraph of the End ، انیمه Haikr د د

در انیمه شهر ارواح هاکو اولین دوست و حامی چیهیرو در دنیای ارواح است. ظاهراً ممکن است در ابتدا سرد و بی احساس باشد، اما با پیشرفت داستان و پیشروی بیشتر و بیشتر، معلوم می شود که او هی می شود. حتی با این که او جادوگر یوبابا می‌کند، از آن برای خودخواهانه‌ای که در سر حمایت نمی‌کند، کار می‌کند. و اما در واقع یک رودخانه است و تغییر شکل به یک اژدهای نقره‌ای را دارد. او سعی می‌کند تا جایی که می‌تواند به چیهیرو کمک کند و او را دوباره به والدینش کند.

ماری ناتسوکی در نقش یوبابا

انیمه شهر ارواح

جونکه ناکاجیما (Junko Nakajima) که با نام هنری ماری ناتسوکی (Mari Natsuki) شناخته می شود، بازیگر، رقصنده و خواننده 69 ساله ژاپنی که سابقه صداپیشگی در فیلم Isle of Dogs، بازی در فیلم Legend of the Eight Samurai و همچنین صداپیشگی در نسخه ژاپنی دارد. Artist Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots و حضور در بازی Uncharted 3: Drake’s Deception را دارد.

جادوگر انیمه سینمایی شهر اشباح با نام یوبابا را می توان به عنوان آنتاگون چیهیرو دید. او صاحب گرمابه است و همه کارمندانش، از جمله چیهیرو را باید می‌کند تا قراردادی را امضا کنند و نامشان را تغییر دهند. او یک جادوگر قدرتمند است و اگر بخواهد می‌تواند به یک پرنده سیاه تبدیل شود. یوبابا یک زن حریص است که فقط به سود خود فکر می کنم و درآمدی است که می توان با گرمابه به دست آورد. تنها محبتی که از او در فیلم مشاهده می‌شود نسبت به نوزاد ل

املاک برای فروش:

امتیازات انیمه شهر ارواح

Rotten Tomatoes در نقد انیمه سینمایی شهر ارواح ، 190 نقد منتشر کرد که این انیمه و ق انیمه شهر ارواح در وبسایت Metacritic نیز با 41 نقد، نمره 96 را ثبت کند. این انیمه در وبسایت IMDb نیز امتیاز 8.6 را طبق آرای کاربران این سایت کسب کرد. در ادامه از نقدهای منتشر شده سینمایی شهر ارواح را بررسی می کنیم:

شیکاگو سان تایمز / راجر ایبرت: 100

انیمه Spirited Away در نوع خود مسحورکننده و لذت بخش است و داستان زیبایی دارد. انیمیشن سالهای اخیر، جدیدترین اثر هایو میازاکی، استاد ژاپنی که حکم خدا را برای انیمیشن های دیزن.

تنوع / درک الی: 100

انیمه سینمایی شهر اشباح یک افسونگر است. غیرممکن است که با کلمات غنای بصری فیلم را که لباس ها و معماری سنتی ژاپنی را با مصنوعات ویکتوریایی و مدرن در هم میآمیزد، یا در مورد خط داستانی از شخصیتها، با پیکره های انسانی، هارپی و موجودات گروتسک، رعایت عدالت را رعایت کنیم.

هفته نامه LA / دیوید :وته: 100

این انیمه به منظره پرآشوب و ویژگی ناراحت کننده میازاکی و پیچیدگی متناقض شخصیت های او احترام می گذارند.

هالیوود ریپورتر / دیوید هانتر: 90

خیره کننده ترین و سرگرم کننده ترین فیلم سال. انیمه سینمایی شهر اشباح به یک نتیجه رضایت‌بخش می‌رسد و به نظر نمی‌رسد یک بار هم از میان‌بر استفاده کند. میازاکی یکی از شگفت‌انگیزترین هنرمندان و داستان‌نویسان سینمای جهان است.

بازدید قرقره / جیمز برادینلی: 88

هریر کلی، Spirit کامل است انیمه Away در برخی مناطق به اندازه Princess Mononoke ویچیده و تخیلی نباشد. میازاکی یک پیروزی دیگر به ارمغان آورده و درزمانی است که پروژه های انیمیشنی دیزنی کیفیت پایینی دارد.

املاک برای فروش:

واشنگتن پست / دزن تامسن: 80

انیمه شهر ارواح – که به یک اندازه برای کودکان (آنهایی که دارای روحیه ماجراجویانه و غیرمعمولی هستند)، طرفداران انیمیشن های ژاپنی (انیمه) و حتی طرفداران تیموتی لیری (فیلسوف آمریکایی) می توانند جذاب باشند – آن پر از نوآوری است که یک نفس آن را دارد. تماشا می کنید.

انیمه شهر اشباح

نکاتی درباره انیمه Spirited Away

  • با وجود داستانی غنی با شخصیت‌های توسعه یافته، انیمه سینمایی شهر اشباح با فیلمنامه ساخته نشد. در واقع، فیلم‌های میازاکی هرگز فیلمنامه نداشتند. این فیلمساز در مصاحبه‌ای گفت: «وقتی کار روی یک فیلم را شروع می‌کنیم، داستان را تمام من معمولا وقت ندارم. بنابراین داستان زمانی که شروع به کشیدن استوری بورد می‌کنم توسعه می‌یابد. تولید فیلم خیلی زود از شروع می‌شود، در حالی که استوری بوردها هنوز در حال توسعه هستند ». میازاکی نمی‌داند داستان به کجا می‌رود و اجازه می‌دهد که داستان فیلمش به صورت خودجوش اتفاق بیفتد. «این من نیستم که فیلم را می‌سازم. فیلم خودش را می‌سازد و من چاره‌ای جز دنبال کردن ندارم».
  • شرکت هایائو میازاکی پس از اتمام فیلم Princess Mononoke (1997) به فکر بازنشستگی و ، اما پس از دیدن دختر 10 ساله عبوس یکی از دوستانش از او برای ساخت این فیلم الهام گرفت.
  • برای انجام دادن صدای صحبت کردن مادر چیهیرو در حین غذا خوردن، صداپیشه این نقش یاسوکو ساواگوچی (mirror Kawaguchi) در واقع دیالوگهایش را (در نسخه اصلی ژاپنی زبان) در حالی که یک تکه مرغ سرخ شده کنتاکی می خورد، بازگو میکرد. Lauren Holly صداپیشه این شخصیت در نسخه دوبله انگلیسی نیز همین کار را با سیب انجام داد.
  • فیلم با بودجه 19 میلیون دلاری ساخته شد و در نهایت فروش جهانی 395.8 میلیون دلاری را ثبت کند. به مدت 19 روز فرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ژاپن بود تا در سال 2020 Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train این عنوان را از Spirited Away انتخاب کنید. همچنین انیمه شهر اشباح اولین فیلمی است که پیش از اکران در آمریکا، موفق به فروش 200 میلیون دلاری در اکران جهانی شد.
  • نام‌های شخصیت‌های انیمه Spirited Away نشان می‌دهند که چه کسانی هستند. «بوه» به معنای پسر یا پسر کوچک، «ووا» قهرمان داستان «چیهیرو» به معنای هزار فاتوم یا جستجو است، در حالی که نام کارگری او، «سن» فقط به معنای هزار است.
  • تم داستانی نگاه نکردن به گذشته، ادای احترام به اسطوره شینتوی ایزاناگی (و ایزانامی) است که از دنیای زیرزمینی مرگ (یومینو کا نی) فرار می کند، که بسیار شبیه اسطوره یونانی اورفئوس و اوریدیک است. بسیاری از شخصیت های این انیمیشن بر اساس افسانه شینتو ساخته شده اند و نام خدایان شینتو را دارند. برای دانلود mp3 اینجا کلیک کنید
  • میازاکی در مصاحبه‌های درباره خلق شخصیت اول این انیمه گفت: «من قهرمانی را خلق کردم که یک دختر معمولی است، سسک که این داستانی نیست که آن شخصیت ها بزرگ شوند، بلکه داستانی است که در آن شخصیت ها باید چیزی که در درون خود آنها وجود داشته باشد و توسط شرایط خاص بیرون آمده استفاده کنند. ن د و م م د م ز ز ز ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ی ی
  • انیمه Spirited Away در مراسم هفتاد و پنجمین اسکار ، برنده جایزه بهترین انیمیشن سال تنها انیمیشن غیر انگلیسی زبانی که در تاریخ این مراسم برنده جایزه می شود. در جشنواره برلین سال 2002 به همراه فیلم Bloody Sunday برنده جایزه خرس طلایی شد.
  • در سال 2016 در لیست “100 فیلم برتر قرن 21 به انتخاب BBC”ته توسط 177 فیلم از سراسر دنیا انتخاب شده بود، در رتبه چهارم قرار گرفتن، بالاتر از هر انیمیشن دیگری حاضر در لیست. همچنین در لیست ”بهترین فیلم های قرن 21 تا اینجا”ته توسط مجله The New York Times گردآوری شده بود رتبه دوم قرار گرفت.
املاک برای فروش:

کلام آخر

انیمه سینمایی شهر اشباح

امسال نمایشی بر اساس انیمه شهر اشباح در ژاپن اکران شد. کارگردانی این اثر بر جان کارید (John Carid) بوده و انتشار این نمایش را هم شرکت Toho بر درمان داشت. بازیگر نقش چیهیرو بر درمان کانا هاشیموتو (Kanna Hashimoto) و مونه کامیشیرایشی (Mone Commissioner) است. قرار است که در تاریخ 12 تیر نسخه لایو-اکشن و نمایش این انیمه توسط استریم هولو منتشر شود. نظر شما درباره انیمه شهر اشباح چیست؟ آیا از طرفداران هن هستید؟

منتخب کاربران
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا