معرفی نسخه جدید ربات انسان نما اطلس ؛ آمیخته با هوش مصنوعی [+ویدئو]

شرکت Boston Dynamics به تازگی نسخه جدید ربات انسان نما اطلس (Atlas) را معرفی کرده است. این ربات که  دامنه حرکتی بسیار گسترده تری نسبت به نسخه قبلی دارد از قابلیت های هوش مصنوعی نیز بهره می برد. این نسخه جدید با اتصالات چرخشی طراحی شده تا به راحتی وظایفی که ممکن است خطرناک یا کسل کننده باشند را انجام دهد.
بیشتر بخوانید: تماشا کنید: ربات Mendeebot می تواند با انسان ها به صورت مستقل ارتباط برقرار کند [+ویدیو]
نسخه جدید ربات انسان نما اطلس
در اعلامیه ای که توسط Boston Dynamics منتشر شده، این شرکت اظهار داشته است: “ما نسخه الکتریکی اطلس را به گونه ای طراحی کرده ایم که بتواند با قدرت و چابکی بیشتری حرکت کند. این ربات، اگرچه ظاهراً شبیه به انسان هاست، اما به گونه ای طراحی شده که محدودیت های حرکتی انسان را نداشته باشد و بتواند وظایف خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهد.”


در ویدیوی منتشر شده، اطلس ابتدا دراز کشیده در زمین قرار می گیرد و سپس با حرکتی ماهرانه از زمین بلند می شود. همچنین، این ربات از قابلیت های چرخشی خود نیز در نمایشی کوتاه استفاده می کند و با انعطاف و چابکی، مسیر حرکت خود را تغییر می دهد.
از نظر طراحی، نسخه جدید اطلس شباهت بیشتری به انسان دارد، اما با اندام های بلندتر، پشت صاف تر و صورتی که با یک نور حلقه ای به شکلی زیبا و البته زیباتر از قبل پدیدار شده است. علاوه بر این، این ربات دارای مجموعه ای از ابزارهای هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی بوده که امکانات و قابلیت های آن را به شدت ارتقا داده است.
Boston Dynamics اعلام کرده که این نسخه جدید اطلس را در آینده ای نزدیک با همکاری یک گروه انتخابی از مشتریان آزمایش خواهد کرد، که اولین مشتری آن هیوندای خواهد بود.
بیشتر بخوانید: 

  سایت ساخت عکس با هوش مصنوعی
  بهترین سایت های هوش مصنوعی
  بهترین هوش مصنوعی رایگان
  بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید متن
  بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید محتوا
  بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید موسیقی
  بهترین ابزارهای هوش مصنوعی گوگل
دکمه بازگشت به بالا