دانش و فناوری

مشکل نمایشگر گلکسی اس 24


طبق گزارش ها، گوشی های پرچمدار سری گلکسی اس 24 سامسونگ همچنان با مشکل در نمایشگر خود مواجه هستند چراکه کاربران متوجه نقص های عجیب وغریب در این دستگاه ها شده اند.

مشکل نمایشگر گلکسی اس 24

چندین کاربر در Reddit از مشکل عجیب وغریب نمایشگر دانه دار (grainy) در گلکسی S24 خبر می دهند. کاربران هنگام مشاهده یک برنامه یا هر چیز دیگری با پس زمینه تیره، سؤال کرده اند که آیا دیگران متوجه وجود دانه هایی در صفحه نمایش S24 شده اند یا خیر. کاربرانی که در این نظرسنجی شرکت کردند، می گویند که این مشکل را در هر سه مدل سری گلکسی اس 24 مشاهده کرده اند.

مشکل نمایشگر گلکسی اس 24

مشکل نمایشگر گلکسی اس 24

یکی از کاربران اظهار داشت که حتی هنگام آزمایش نمایشگر سری S24 در یک فروشگاه رسمی نیز با این مشکل مواجه شده است. کاربر دیگری گفت: «من می بینم که برخی از قسمت های صفحه، تیره تر از سایر بخش ها است، تقریباً مانند یک گرادیان که نباید وجود داشته باشد.»

مشکل نمایشگر گلکسی اس 24

مشکل نمایشگر گلکسی اس 24

کاربران در تاپیک مختلف Reddit گزارش می دهند که متوجه دانه های عجیبی شده اند که روی صفحه نمایش S24 آن ها با روشنایی کم اجرا می شود. این مشکل تنها زمانی روی صفحه نمایش دستگاه تأثیر می گذارد که رنگ ثابتی وجود داشته باشد.

Nick Sutrich از Android Central بیان می کند که مشکل دانه ای که کاربران گزارش کرده اند احتمالاً یک رخداد نمایشی است که به عنوان “mura” شناخته می شود. اساساً، «هر پیکسل منفرد برای حفظ همان سطح روشنایی پیکسل های اطراف با این مشکل مواجه است که معمولاً نیز توسط هدست های VR مانند PSVR 2 ایجاد می شود.»

mura تنها زمانی قابل مشاهده است که صفحه نمایش گلکسی اس 24 روشنایی کمتر از 10 درصد داشته باشد. این چیزی است که کاربر دیگری در Reddit نیز کشف کرده است. علاوه بر این، آخرین دستگاهی که با این مشکل دست وپنجه نرم می کرد، گوگل Pixel 2XL و پنل ساخت ال جی این گوشی بود.

Sutrich متوجه شد که تمام زیرپیکسل ها تحت تأثیر این مشکل قرار گرفته اند. بااین حال، پیکسل های قرمز و آبی بدتر هستند.

درحال حاضر فرض بر این است که دسته ای از پنل های نمایشگر معیوب در سری گلکسی اس 24 وجود دارد که این مشکل را برای مصرف کنندگان ایجاد می کند. با توجه به اینکه مشکل سخت افزاری است، برخی از کاربران سعی کرده اند با پشتیبانی سامسونگ تماس بگیرند و برای رفع مشکل خود درخواست کنند.

مهم تر از آن، این اولین مشکلی نیست که Galaxy S24 در نمایشگر خود با آن مواجه شده است، زیرا کاربران پیش از این نیز گزارش داده بودند که رنگ های پنل این گوشی کمی مرده هستند. هنگام مقایسه سری جدید با سه گانه Galaxy S23، رنگ های جدید کمی کم رنگ به نظر می رسند و آن چیزی نیست که کاربران از یک صفحه نمایش ساخت سامسونگ انتظار دارند.

سامسونگ تأیید کرده است که نمایه رنگی نمایشگر S24 مطابق با آنچه درنظرگرفته شده کار می کند، اما انتظار می رود در آپدیت بعدی مطابق با سلیقه مصرف کنندگان اصلاح شود.

دیدگاه شما پیرامون مشکل نمایشگر سری Galaxy S24 سامسونگ چیست؟

بفرست برای دوستات

دکمه بازگشت به بالا