بازاریابی

مزایا و معایب سئو

مزایای قابل توجه سئو.

تحقیقات نشان می دهد که برخی از جستجوگران هرگز بر روی لیست های حمایت شده کلیک نمی کنند و برخی دیگر احساس نمی کنند که این پیوندها هزینه دارند. حدود 80 of فشار در لیست طبیعی و 20 on در لیست حقوق و دستمزد است.

مزیت اصلی سئو مقرون به صرفه است زیرا نیازی به پرداخت هزینه به موتورهای جستجو نیست زیرا آنها در آن قرار گرفته اند. این امر به ویژه برای “سرپرست تحقیق” مهم است ، در جستجوی اهداف سطح پایین که در جستجوی پولی گران هستند.

هزینه سئو بدون در نظر گرفتن میزان فشار ثابت است. پس از قیمت تأیید اولیه ، قیمت هر کلیک کاهش می یابد اما جستجو دستمزد متغیر است.

بنابراین ، هیچ ارزشی در رسانه ها وجود ندارد حتی اگر منابع لازم برای تجزیه و تحلیل عبارات کلیدی و تکمیل بهینه سازی صفحات وب مورد نیاز باشد.

با جستجوی پولی که برای مخاطبان بسیار هدفمند فراهم می کند ، بازدیدکنندگان با هدف SEO تنها در صورتی به دنبال سایت شما هستند که به دنبال اطلاعات خاصی در مورد محصول شما یا محتوای مرتبط باشند.

معایب سئو.

بزرگترین چالش SEO این است که میلیاردها صفحه در فهرست موتورهای جستجو وجود دارد و موقعیت شما در SERPS بستگی به یک الگوریتم دائماً در حال تغییر دارد که منتشر نمی شود. بنابراین ، نمایان شدن صفحه شما ممکن است به دانش تخصصی ، نظارت مداوم و پاسخگویی نیاز داشته باشد.

در نتیجه ، بزرگترین عیب سئو عدم کنترل است. برای الگوریتم متاسف هستید.

مشکلات احتمالی دیگری نیز وجود دارد. گاهی اوقات یک رقیب یا شریکش ممکن است از یک تکنیک غیر اخلاقی کلاه سیاه استفاده کنند ، بنابراین ضرر بزرگی را به شما وارد می کند.

همچنین ، در یک زمینه بسیار رقابتی ، لیست کردن چند پاسخ آخر برای یک عبارت رقابتی دشوار است و این زمانی است که ممکن است مجبور شوید به حقوق های گران قیمت متوسل شوید.

به دلیل این عدم مشاهده ، ایجاد یک مورد بازاریابی قوی برای SEO دشوار است ، اگرچه مزایای اکثر شرکت هایی که در Google رتبه اول را دارند آشکار است.

نمی توان پیش بینی کرد که هزینه SEO چقدر و کجا هزینه خواهد شد ، زیرا مشخص نیست که چگونه الگوریتم در آینده تغییر خواهد کرد. به طور مشابه ، شما نمی توانید عملکرد رقبا را زیر نظر بگیرید یا پیش بینی کنید.

بنابراین ، برای یک سرمایه گذاری معین ، نمی توان میزان بازدهی را به دلار ، پوند یا یورو پیش بینی کرد یا با مقایسه دستمزد یا سایر روشهای سنتی ، بازده قابل مقایسه را برآورد کرد.

این بدان معنا نیست که برآورد بازده بلندمدت از SEO غیرممکن است. همیشه به خاطر داشته باشید که SEO یک استراتژی بلند مدت است و نیاز به تجزیه و تحلیل / مزایای بلند مدت دارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا