بازاریابی

مزایا و معایب بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) و پرداخت به ازای هر کلیک را مشاهده کنید

شما به تازگی وب سایت جدید خود را ارسال کرده اید (یا به روز رسانی را ارسال کرده اید) و اکنون آنجا نشسته اید و منتظر وارد شدن سفارش هستید. اما یک لحظه صبر کنید ، چیزی اشتباه است … به نظر نمی رسد که اتفاق بیفتد. گویی وب سایت شما وجود ندارد.

بله ، من از انتشار بمب متنفرم ، اما اگر وب سایت عمومی ندارید یا تعداد زیادی وب سایت مرتبط با وب سایت شما وجود دارد ، باید به موتورهای جستجو اعتماد کنید. و اگر وب سایت شما در سه صفحه رتبه اول را ندارد ، به احتمال زیاد هرگز پیدا نمی شوید.

بنابراین … شما می دانید که چه چیزی در آینده است ؛ درست است ، شما نیاز به اندازه گیری بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) دارید تا مطمئن شوید وب سایت شما در صفحات نتایج موتور جستجو ذکر شده است. این کار را انجام دهید و ترافیک وب سایت شما به زودی دنبال می شود.

“درست” ، می شنوم که می گویی. “بیایید بازاریابی موتورهای جستجو را انجام دهیم …”

این قطعاً شروع خوبی است! اما ابتدا باید روشهای خود را برای افزایش بازده خود امتحان کنید. بیایید این را برای شما صدا کنیم استراتژی بازاریابی موتورهای جستجوبه برای ایجاد یک استراتژی م effectiveثر ، باید در مورد نحوه عملکرد موتورهای جستجو بیشتر بدانید. در حال حاضر ، ما می توانیم موتورهای بازاریابی جداگانه را به دو روش مختلف تمیز کنیم:

 1. ارگانیک. آلی: از جمله بهینه سازی موتورهای جستجو ، پیوندهای سایر وب سایت ها و بازاریابی خارج از اینترنت.
 2. پرداخت شده: شامل پرداخت به ازای هر کلیک ، پرداخت به ازای هر کلیک و تبلیغات آنلاین (تبلیغات بنری).

بنابراین برای کمک بیشتر به شما ، ما مزایا و معایب هر روش SEM را در زیر لیست کرده ایم و توصیه های خود را ارائه کرده ام.

ارگانیک: مزایا

 1. بیشتر کارهایی که در زمینه بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) انجام می شود یک فرایند واحد است و اغلب پیش پرداخت می شود.
 2. تغییرات ایجاد شده در وب سایت شما ممکن است همچنان مرتبط بوده و از یک سال آینده ترافیک سایت شما را افزایش دهد.
 3. اعتماد: اکثر افراد (تحقیقات نشان می دهد بین 60 تا 80 درصد) بر روی پاسخ های ارگانیک کلیک می کنند تا پاسخ های پشتیبانی شده (پولی).
 4. اگر در یکی از موتورهای جستجوی اصلی (Google / Yahoo / MSN) رتبه خوبی داشته باشید ، به احتمال زیاد در اکثر موتورهای جستجوی جهان ظاهر خواهید شد.

ارگانیک: از دست دادن

 1. باید تغییراتی در کد وب سایت شما ایجاد شود. به طور معمول ، بازدیدکنندگان متوجه تغییر نمی شوند. با این حال ، اگر تعداد زیادی وب سایت غیر دوستانه سرمایه گذاری کرده اید ، این فرآیند ممکن است زمان بر و گران باشد. و گاهی کپی ، ناوبری یا ظاهر وب سایت شما نیاز به تغییرات اساسی دارد. البته در صورت متعهد شدن به تغییرات لازم ، در نهایت بازدهی پیدا خواهید کرد.
 2. محصولات (صف ها و ترافیک) به آرامی شروع می شوند. در عرض 3-4 ماه نتایج را مشاهده خواهید کرد.
 3. هیچ تضمینی وجود ندارد. از آنجا که موتور جستجو آخرین کلمه را دارد ، نمی توانید پیش بینی کنید که در یک عبارت یا موتور جستجوی خاص چه رتبه ای کسب خواهید کرد. همچنین نمی توانید پیش بینی کنید که چقدر ترافیک به وب سایت شما می رسد.

آلوئه: مزایا

 1. اجرای برنامه تبلیغات با کلیک (PPC) سریع است. معمولاً دو تا سه هفته طول می کشد تا بلند شوید و بدوید. Google AdWords به محض شروع کمپین در حال اجرا است و لیست های Overture حداکثر 3-5 روز کاری (پس از بررسی توسط ویرایشگر) به طول می انجامند.
 2. هیچ چیز نباید در وب سایت شما تغییر کند ، اگرچه من شما را تشویق می کنم که برای هر تبلیغ یک صفحه فرود هدفمند ایجاد کنید زیرا ثابت شده است که تبدیل ها را افزایش می دهد (اما موضوعی دیگر در زمان دیگری!).
 3. محدودیتی در تعداد جملات یا مراحل قابل مشاهده وجود ندارد.
 4. PPC خوب است اگر قصد دارید از طریق وب سایت خود تبلیغات انجام دهید ، زیرا می توانید هر زمان که بخواهید کمپین PPC خود را روشن و خاموش کنید.
 5. شما می توانید مکان نمایش لیست در صفحه نتایج (در محدوده تبلیغات حامی) را کنترل کرده و آنچه را که آگهی می گوید مشخص کنید.
 6. جستجوی عبارتهای جستجو و خدمات مختلف و غیره و اندازه گیری نتایج بسیار آسان است.

پرداخت می شود: سود

 1. فشار می تواند گران باشد. جنگ های خدماتی اغلب شروع می شود.
 2. شما همیشه باید ماهانه هزینه کنید. اگر بودجه شما به طور مداوم کاهش می یابد ، لیست های شما به همراه ترافیک موتورهای جستجو ناپدید می شوند.
 3. اکثر مردم (تحقیقات نشان می دهد بین 60 تا 80 درصد) بر روی نتایج ارگانیک کلیک می کنند تا نتایج پشتیبانی شده (پولی).
 4. نظارت و ویرایش منظم فهرست ، یا زمان انتشار این رویداد ، به زمان زیادی نیاز دارد.
 5. لیست به صورت چاپی موجود است. با سئو ، می توانید آنچه در مورد وب سایت خود می خواهید (جایی که موتورهای جستجو عنوان و توضیحات صفحه شما را هدایت می کنند) را بیان کنید. اما در مورد PPC ، ویراستار اصرار دارد که تمام لیست کارهای انجام شده باید واقعی باشد و نباید کسب و کار خود را با دیگران مقایسه کنید. این بدان معناست که حتی اگر شما “بزرگترین” تامین کننده هستید ، نمی توانید آن را بیان کنید.

اکنون که از مزایا و معایب بازاریابی با موتورهای جستجوی ارگانیک و پولی مطلع هستید ، باید تصمیم بگیرید که چگونه به بازاریابی آنلاین بپردازید.

تجارت ارگانیک احتمالاً بهترین است اگر:

 1. شما می خواهید مدتی را صرف بازاریابی در موتورهای جستجو کنید و هزینه آن را در آینده ، در تمام موتورهای جستجو در سراسر جهان ، پرداخت کنید.
 2. شما بودجه ای برای انجام چند کار در حال حاضر دارید و می خواهید بعداً در پول خود صرفه جویی کنید.
 3. وب سایت شما ساده و بدون زنگ و سوت پیچیده است.
 4. می توانید یک یا دو ماه منتظر نتیجه باشید.
 5. من نمی خواهم چیزی را به صورت روزانه ، هفتگی یا ماهانه مدیریت یا نگهداری کنم.

هر دو تبلیغ ممکن است برای شما باشد اگر:

 1. می خواهید سریع بلند شوید.
 2. شما تبلیغاتی دارید که می توانید کمپین PPC خود را روشن و خاموش کنید.
 3. شما می خواهید تحقیق ، محصول یا خدمات را بشناسید و نتایج سریع را بیابید.
 4. وب سایت شما برای موتورهای جستجو مناسب است و نمی خواهید برای اصلاح آن هزینه کنید.
 5. شما مطمئن هستید که بودجه ای برای هزینه دراز مدت در اختیار خواهید داشت و زمانی برای حفظ مکان منظم خود خواهید داشت.

البته بسیاری از شرکت ها و مشاغل همزمان با SEM و تجزیه و تحلیل و حقوق و دستمزد سروکار دارند و این چیزی است که من اغلب برای جذب ترافیک واجد شرایط به وب سایت توصیه می کنم.

اگر در حال طراحی وب سایت خود هستید یا در حال طراحی یک طرح موجود هستید ، مطمئن شوید که خالق شما می داند چگونه کد مهندسی شده در موتور جستجو ایجاد کند یا از نزدیک با یک مشاور SEO همکاری کند. دریافت صحیح آن از ابتدا باعث صرفه جویی در وقت و پول شما می شود. و اگر قبلاً با آن برخورد کرده اید ، هزینه زیادی صرف نمی شود

اگر از قبل وب سایتی دارید که می خواهید آن را جستجو کنید ، اگر وب سایت فعلی شما یک موتور جستجو نباشد ، ممکن است تصمیم سختی بگیرید. اگر وب سایت شما با استفاده از فریم های متعدد یا صفحات فعال پیکربندی شده است (ممکن است آدرس اینترنتی شما مانند http://www.yoursite.com/page.asp؟id=8 باشد) ، هزینه تعمیر این مشکلات می تواند باشد خسته کننده، اذیت کننده. اگر چنین است ، احتمالاً زمان آن است که قبل از تصمیم به انجام این کار ، طراحی وب سایت خود را با دقت بررسی کنید.

در هر صورت ، استفاده از کمپین تبلیغاتی کم هزینه (پرداخت به ازای کلیک) قبل از بهینه سازی می تواند راه خوبی برای به دست آوردن کلمات کلیدی مورد نیاز برای استفاده در حین کپی وب سایت شما با ثبت کلمات کلیدی باشد که توسط اکثر مشتریان کمپین شما پذیرفته شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا