بازاریابی اینترنتی

مزایای بازاریابی مبتنی بر وب

بازاریابی اینترنتی به دلیل رسانه دیجیتال مورد استفاده برای ارتباط با رسانه بازاریابی معمولی متفاوت است. ویژگی این رسانه دیجیتال در اینجا آمده است:

تعاملی است

از آنجا که مشتری تماس برقرار می کند و به طور فعال به دنبال اطلاعات است ، بازاریاب در بازدید خود از وب سایت شرکت ، توجه بی طرفانه خود را خواهد داشت. نیازهای خاص مشتری به ترتیب در آینده ذکر شده و مورد توجه قرار می گیرد. در مقابل ، رسانه های سنتی در درجه اول فشار رسانه ای هستند که در آن پیام بازاریابی از یک شرکت به شرکت دیگر منتقل می شود و پیام های این شرکت ممکن است کاملاً در سایر نویزهای تبلیغاتی جاسازی شود.

باهوش است

اینترنت منبع بزرگی از اطلاعات در بازار است. این می تواند برای تحقیقات بازاریابی برای مستند سازی درک مشتری از محصولات / خدمات استفاده شود. از یک وب سایت می توان برای جمع آوری اطلاعات در مورد ترجیحات و الزامات خاص مشتری استفاده کرد و به شرکت کمک کرد تا روابط طولانی مدت با مشتری برقرار کند. همچنین می توان از آن برای تولید بازخورد دو طرفه بر اساس اطلاعات جمع آوری شده استفاده کرد.

این بازارهای جدید را باز می کند

رسانه های الکترونیکی فرصتی را برای شرکت فراهم می کند تا محصولات خود را به بازارهای جدید بالقوه در کشورهای خارجی ارتقا دهد. اگرچه برخی محصولات و خدمات به نیروی فروش محلی یا خدمات به مشتری نیاز دارند ، اینترنت فروش این محصولات را به طور مستقیم به مشتریان در کشورهای خارجی بدون این خدمات تسهیل می کند.

مزایای بازاریابی مبتنی بر وب را می توان به شرح زیر خلاصه کرد:

کاهش هزینه – اینترنت نه تنها نیاز کارمندان را برای رسیدگی به سوالات فروش و بازاریابی کاهش می دهد بلکه باعث کاهش میزان چاپ و توزیع روی مواد ارتباطات بازاریابی می شود.

نوآوری – اینترنت فرصت های جدیدی را برای محصولات و بازارهای جدید ارائه می دهد.

مزیت نسبت به رقبا – اگر کارآفرین بتواند ایده های نوآورانه جدیدی را قبل از رقبای خود ارائه دهد ، تا زمانی که رقبای خود از توانایی یکسانی برخوردار باشند ، این مزیت را کسب می کند.

بهبود ارتباط با مشتریان ، کارمندان ، تأمین کنندگان و توزیع کنندگان.

تحقیقات بازاریابی – اینترنت / اینترانت می تواند رفتار مشتری و نحوه ارائه خدمات به کارکنان را پیگیری کند

بهبود خدمات – وب سایت شرکت می تواند شامل نمایش داده شدگان تعاملی در رابطه با دسترسی به موجودی یا خدمات مشتری باشد.

طرح فروش – حتی اگر خرید از طریق اینترنت انجام نشود ، می توانید از اینترنت برای حمایت از تصمیم خرید خود استفاده کنید.

این مقالات بصورت سیستمی از جدیدترین پایگاه های مقالات بازاریابی جمع آوری شده است .
مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و اینفوجاب مارکت هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا