بازاریابی

مزایای بازاریابی قومی: رشد ، بخشهای بکر بازار و افزایش سودآوری

چهره کانادا طی بیست سال گذشته به طرز چشمگیری تغییر کرده است. بازاریابی قومی نیز همینطور است. آمار کانادا اظهار داشت که اکنون بیش از 200 قومیت در این کشور نمایندگی دارند. مهاجرت بیش از 50٪ از رشد جمعیت ما را تشکیل می دهد و احتمالاً تا سال 2025 دو برابر خواهد شد. در غیر اینصورت کارآفرینان باید محصولات و خدمات را به بازارهای قومی ارتقا دهند. به طور کلی ، بازارهای قومی می توانند نشان دهنده رشد ، بخشهای بکر بازار و افزایش سودآوری باشند.

برای شرکت ها یافتن راه های موفقیت آمیز برای هدف قرار دادن گروه های قومی مختلف موجود در کانادا دشوار بوده است. طرح جمع آوری کمک مالی Greater Toronto United Road در سراسر شهر در سال 2000 برای گروههای متنوع چند فرهنگی در داخل شهر بد بود. شش سال پیش ، تلاش های جمع آوری کمک مالی 20 یا 25 هزار دلار از هفت یا هشت جامعه به دست آورد. در عوض سه گروه از افراد برجسته هدف قرار گرفتند و سال گذشته آنها تقریباً 700،000 دلار جمع کردند – 300٪ افزایش برای یک دوره شش ساله.

شرکت ها در حال حاضر مدیران بازار قومی را استخدام می کنند و پیام در مورد ارتباط با بازار متغیر کانادا است و این موثرترین روش برای ترکیب روش متنوع تری برای بازاریابی نام تجاری شما است.

مصرف کنندگان امروزی بسیار پیشرفته تر ، تحصیلات بهتر و قدرت خرید بیشتری نسبت به مهاجران سال های گذشته دارند. بازاریابان نژاد مشتریان خود را درک می کنند ، عادت های آنها را می پذیرند و از حساسیت های آنها استفاده می کنند.

نژاد بیان هویتی چند بعدی است که شامل نژاد ، اصل ، اصل و نسب ، زبان یا دین است. متأثر از متغیرها: مهاجرت ، بی بند و باری و ازدواج های مختلط ، که اغلب نیرویی از هویت قومی ایجاد می کنند. فرهنگ غالباً با آداب و رسوم ، اعتقادات و بعضاً لباس پوشیدن و عادات غذایی در ارتباط است. یک بررسی توسط آماری کانادا در سال 2002 در مورد تنوع قومی نشان داد که سه چهارم کانادایی ها می گویند که آنها علاقه مند به یادگیری بیشتر در مورد اجداد خود هستند و با میراث خود آشنا هستند.

گروه تحقیقات راه حل ها تحقیقی را انجام داد که شش جمعیت عمده در تورنتو ، ونکوور و مونترال را بررسی کرد. این مطالعه شامل کانادایی هایی از نژادهای چینی ، آسیای جنوبی ، غربی ، اسپانیایی ، سیاه و ایتالیایی بود. در مجموع 3000 پاسخ دهنده (بالای 15 سال) به 9 زبان انگلیسی ، فرانسوی ، کانتونی ، ماندارین ، پنجابی ، هندی ، اردو ، اسپانیایی و ایتالیایی مصاحبه کردند. نتایج حیرت انگیز است: در میان پر جنب و جوش ترین رسانه ها ، استفاده از اینترنت با 88٪ است. کانادایی های چین کاربران فعالی هستند که 2.4 ساعت در روز و پس از آن تلویزیون و سپس رادیو می گذرانند. اگرچه آنها زمان کمتری را به تماشای تلویزیون می گذرانند ، کانادایی های قومی بیشتر از استاندارد بازار تلویزیون دیجیتال یا ماهواره دارند (41٪ در مقابل 39٪). کانادایی های سیاه و چینی در این مقیاس قرار دارند (به ترتیب 47 و 44 درصد).

بیش از نیمی از (52٪) گروههای قومی مورد بررسی با این جمله موافق هستند: “من بندرت پیامهای تبلیغاتی را متوجه خودم می بینم” ، که نشان دهنده یک فرصت عمده از دست رفته است. ترفند این است که فراتر از وضعیت موجود بروید ، عمیق تر شوید و راه حل پیدا کنید.

به سه عنصر احتیاط ، مراقبت و تعهد توجه کنید.

احتیاط

بازار قومی واقعاً از ده ها بخش کوچکتر و مجزا تشکیل شده است. آنچه در جامعه جنوب شرقی آسیا فروخته می شود ممکن است به جامعه چینی فروخته نشود. اگر شما به چین اشاره می کنید ، آیا هنگ کنگ یا تایوان را هدف قرار می دهید؟ بازاریابان باید یاد بگیرند که مستقیماً جوامع را تعریف و تمرکز کنند. هویت قومی هیچ ارتباطی با نحوه خرید بنزین و تعمیر اتومبیل توسط مردم ندارد. با این حال ، ارتباط زیادی با مواد غذایی یا کتابهایی که آنها می خرند دارد.

مراقبت

برای پیروی از جوامع مختلف قومی باید تصمیماتی اتخاذ شود و در کنار آن مراقبت هایی که باید برای شناخت آنها انجام شود نیز حاصل می شود. اندازه بازار و نحوه جذب شما ، بازاریاب را در نظر بگیرید. تکنیک های بازاریابی مستقیم بهترین راه برای شخصی سازی پیام شماست. شرکت ها ممکن است قبلاً اطلاعات لازم برای تعریف رویکرد را داشته باشند.

مثال: م institutionsسسات مالی می دانند که مشتریانشان از کجا پول می فرستند. شرکت هایی که این نوع داده ها را (از طریق داده کاوی) ضبط می کنند می توانند از آنها برای متناسب سازی محصولات و خدمات خود با مشتری استفاده کنند.

لیست مشترک روزنامه های قومی یا لیست عضویت جوامع قومی را بخرید. تعریف مخاطب هدف شما آسان می شود ، وظیفه بعدی … ساختن مطالب بازاریابی خود به زبانی است که آنها می فهمند.

تعهد

بررسی اخیر بر روی 150 بازاریاب نشان داد که تنها 40٪ از آنها به طور مداوم از برنامه های بازاریابی مستقیم خود تجزیه و تحلیل می کنند. هزینه های مرتبط با کشف این نوع اطلاعات بسیار گران است. بازده سرمایه گذاری شما چقدر خواهد بود؟ شرکت های بیشتر و بیشتر در حال پریدن بر روی گاری قومی هستند. کافی است به هر مرکز سوپر وال مارت بروید و ببینید محصولات غذایی آنها چگونه نژادهای مختلف را نشان می دهد و روش های “بازگرداندن” چگونه جوامعی را که خدمت می کنند تقویت می کند. سال گذشته ، ارتش نجات 100000 دلار کمک مالی از آنها دریافت کرد. به هر حال ، به نظر می رسد یک بار دیگر شعار آنها “وال مارت کانادا متعهد به ایجاد تغییر در زندگی کانادایی ها” است ، درست است.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه بازاریابی و مارکتینگ کلیک کنید 

این مقالات بصورت سیستمی از جدیدترین پایگاه های مقالات بازاریابی جمع آوری شده است .
مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و اینفوجاب مارکت هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا