بازاریابی

مروری بر اقتصاد کره و تجارت فرانشیز

مشخصات امتیاز

“ما کره جنوبی را یک بازار توسعه یافته می دانیم ، به این معنی که هیچ تفاوتی با انگلستان یا ایالات متحده ندارد … مصرف کنندگان کره ای خواستار و انتظار محصولات با کارایی بالا هستند.” هری نیر: مدیر کل ، کیمبرلی کلارک.

همه چیز اخیراً با K دیده می شود: K-Pop، K-food، K-زیبایی، فیلم های K؛ چرا به جشنواره فرهنگ محلی کره ای خود نروید ، مطمئناً باید یکی در نزدیکی شما باشد ، یا به زودی. فرهنگ کره اکنون در حال سوختن است و با استقبال گرمی روبرو شده است. حق رای دادن محلی به درستی سوار این موج شده و به سرعت در سطح بین المللی گسترش می یابد – چین اولین انتخاب برای فرانشیست های کره ای است. اما برای حق رای دادن در خارج از کشور که به نظر می رسد ، این بازار چه شکلی است؟

تولید ناخالص داخلی در سال 2013 به 1.2 تریلیون دلار آمریکا رسیده است و انتظار می رود با رشد در مصرف کننده و اعتماد به نفس طی سالهای 2014 و 2015 افزایش یابد.

با توجه به رشد نسبتاً آهسته آسیا در کره ، با توجه به سالهای تاریخی رشد پایدار ، پایگاه مصرفی ثروتمند و پیشرفت های اولیه این کشور ، هنوز هم هدف مناسبی برای حق رای دادن است. متوسط ​​درآمد یکبار مصرف یک خانواده در هر ماه در سه ماهه دوم سال 2014 ، 3،150 دلار در ایالات متحده بوده است که 2.8 درصد نسبت به سه ماهه دوم سال 2013 با افزایش قابل توجه نانوایی ها ، شیرینی ها ، میان وعده ها ، قهوه ، چای ، آب میوه و نوشیدنی ها (کره آمار) افزایش داشته است.

تقاضا برای مارک های خارجی طیف وسیعی از بخش ها و اخیراً طیف گسترده تری از کانال ها را در بر می گیرد. 65٪ از جمعیت به عنوان طبقه متوسط ​​(OECD) طبقه بندی می شوند ، بنابراین برخلاف بسیاری از کشورهای آسیایی ، هیچ روند کلی برای طبقه متوسط ​​جدید و نوظهور وجود ندارد. با حمایت رسانه ها و تجربه نسبتاً بالایی از سفر ، مصرف کنندگان کره ای از دانش در یک بازار جهانی و توسعه یافته بهره مند می شوند.

مصرف کنندگان کره ای از سابقه خرید و خرید مارک های خارجی و همچنین ارزش گذاری در آن ، سابقه بسیار خوبی دارند و درک کاملی از فلسفه برند و کانال های بازاریابی دارند. آنها به راحتی با محصولات جدید آزمایش می کنند و همیشه به دنبال سلیقه ها و روش های جدید برای بهبود سبک زندگی و تصویر خود هستند.

برای حق رای دادن ، بازاریابی باید مطابق با سطح مصرف کننده ، پیشرفته تر باشد. به عنوان مثال ، تقریباً 80٪ از مردم از اینترنت استفاده می کنند و آن را به یک اتصال به کشور در این سیاره تبدیل می کنند! آنها کارتهای اعتباری خود را دوست دارند. معاملات کارت اعتباری سالانه 65 درصد بیشتر از ایالات متحده آمریکا است. این ترکیب بدان معنی است که پیش بینی می شود بخش بزرگی از هزینه های آنلاین و خرده فروشی تجارت الکترونیکی تا سال 2017 به 25.3 میلیارد دلار برسد (Borderfree). هر استراتژی بازاریابی باید چند کاناله باشد و از جنبه های رسانه های اجتماعی برای تبلیغ مارک ها و فناوری اهرم برای ارائه کانال های بازاریابی و تحویل کارآمدتر استفاده کند.

جمعیت کره در حال پیر شدن و شهرنشینی است. متوسط ​​امید به زندگی در سال 2012 39.1 سال بوده است و گروه بالای 60 سال پیش بینی می شود تا سال 2020 حدود 25٪ از جمعیت را تشکیل دهند (آمار کره). برخی حق رای دادن ممکن است واقعاً این بازار قدیمی را هدف قرار دهند ، در حالی که برخی دیگر ممکن است بتوانند به راحتی سازگار شوند یا گسترش دهند تا این گروه را هدف قرار دهند. با این حال ، برای بقیه ما ناامید نشویم ، همانطور که PwC به ما یادآوری می کند ، 70٪ از جمعیت در بین خرده فروشان جمعیتی هدفمند بین سنین 15 تا 64 سال باقی مانده اند.

با داشتن بیش از 90٪ از جمعیت ساکن مناطق شهری ، این جوامع بیش از حد جمعیت دارند و فضاهای ثروتمند متراکم و مناطق خرده فروشی در بالاترین سطح قرار دارند. چهار منطقه اصلی جمعیت: مترو سئول 15 میلیون ، مترو Busan 4 میلیون ، مترو Daegu 3 میلیون و Metro Daejeon 2 میلیون.

فروشندگان عمده قرار است مراکز خرید عمده را در سالهای آینده در خارج از شهرهای بزرگ باز کنند ، اما در حال حاضر Jeongji (مجاورت نزدیک سئول) و سئول 42 درصد از کل مغازه های کره جنوبی (www.kintex.com) را تشکیل می دهند. سوپرمارکت ها و هایپرمارکت ها کانال های خرده فروشی را هدایت می کنند و با سه موتور اصلی انتخاب ، راحتی و قیمت مطابقت دارد.

علیرغم مقیاس های اقتصادی که مجتمع های خرید بزرگ را قادر می سازد به طور موثر با فروشگاه های راحتی رقابت کنند ، اپراتورها همیشه در تلاشند تا یکدیگر را متمایز کنند. افزایش تجربه خریداران با ارائه آخرین مارک های روند اصلی ترین روش برای انجام این کار است. آنها نه تنها به دنبال مستاجران هیجان انگیز در خارج از کشور هستند ، این اپراتورها همچنین آماده هستند تا توافق های اساسی و مفاهیم اساسی را در قالب های خود انجام دهند.

اگر این یک استراتژی جالب توجه است ، این نکته را بخاطر بسپار که این شرکت ها به دنبال برندی هستند که ترافیک را هدایت کند ، بنابراین محصول یا خدمات باید یا دارای یک نام ثابت باشند یا یک عامل منحصر به فرد قوی در ارتباط با آنها داشته باشند. این امر می تواند با ماندگاری مناسب دراز مدت در USP و مراکز خرید کج باشد و این یک روش بسیار مؤثر برای معرفی برند شما به کره است – عمدتا با توجه به اینکه هزینه تحصیل برای ساکنان توسط اپراتورهای مرکز تحمل می شود و می توانید اطمینان داشته باشید که این کار با سطح کارایی بالاتری انجام می شود.

بازار فرانشیز 89.8 میلیارد دلار در سال 2013 با نزدیک به 3000 فرانشیز تخمین زده شد. 283 حق رای دادن خرده فروشی ، 601 خدمات حق رای دادن و 2089 حق رای دادن خدمات غذایی (export.gov) وجود دارد. حتی با وجود کاهش های ناخالص داخلی اخیر ، صنعت حق رای دادن در سالهای اخیر با افتتاح 200 فرانشیز جدید از سال 2010 ، رشد قابل ملاحظه ای را نشان داده است.

کره ای ها برای مشارکت با حق رای دادن در خارج از کشور ، به ویژه با کسانی که در کره شهرت دارند یا ارزش های اصلی که نشان دهنده کشور مبدا آنها است ، بسیار باز هستند. اخیراً کره ای ها 55 سال و بالاتر از 50 سال دارای امتیازات خوبی هستند زیرا سرمایه و دانش بیشتری دارند و با داشتن خانواده محوری ، این تجارت را به فرزندان خود منتقل می کنند. مقررات صنعت فرانشیز اطمینان می دهد که کار به طور کلی روان است و کره مکان مستقیمی برای حق رای دادن است.

دامنه سرمایه گذاری عادی از 4،300 دلار تا 8،700 دلار با مدت قرارداد دو ساله است. چنین نرخ پایین هزینه های اعطایی می تواند استخدام یک شریک چند واحدی یا بیشتر را برای شرکت کننده در خارج از کشور دشوار کند. همچنین مقدار زیادی مذاکره برای حق امتیاز خواهد بود زیرا معمولاً در مقایسه با امتیازات محلی کره کمتر هستند.

تجزیه بخش:

 • پیش بینی می شود اندازه بازار مواد غذایی کره کره در سال 2013 به 53.5 میلیارد دلار برسد و 25٪ از کل خرده فروشی ها را به خود اختصاص دهد. با رشد 5.5٪ نسبت به سال 2012 (GLL).

 • پیش بینی می شود بازار مواد غذایی ارگانیک تا سال 2020 به 6 میلیارد دلار (اتحادیه تجارت ارگانیک) رشد کند.

 • پیش بینی می شود کانال آنلاین با CAGR 11.38٪ ، 2013-2018 (تحقیق و بازار) در CAGR رشد کند.

 • کره جنوبی ها در سال 2012 17.9 میلیارد دلار برای شهریه خصوصی هزینه کردند.

 • بازار خرده فروشی زیبایی و مراقبت شخصی در سال از سال 2013 تا 5.8 درصد رشد داشته است.

 • بخش آرایشی بهترین عملکرد در سال 2012 بود.

 • کره هشتمین بازار بزرگ لوکس با ارزش تقریبی 4.5 میلیارد دلار است.

 • خانواده ها 12.4٪ از کل هزینه های مصرف کننده را صرف صرف غذا کردند.

 • در سال 2012 ، واردات محصولات قنادی مستقر در شکلات از ایالات متحده 12 درصد نسبت به سال قبل (GAIN) افزایش یافته است.

 • کره به بزرگترین بازار لوازم آرایشی مردان در جهان تبدیل شده است. هزینه 635 میلیون دلار در سال 2013 تقریباً یک پنجم از رقم جهانی (Euromonitor) بود.

مصرف کننده کره ای

کره ای ها تحصیل کرده ، پیشرفته ، نسبتاً ثروتمند و آگاه هستند. با مصرف کنندگان پیشرفته ، بیشترین خریدار می آید. استراتژی و رویکرد باید موازی با سایر کشورهای توسعه یافته باشد. مصرف کنندگان نه تنها به دنبال یک مارک جهانی هستند بلکه به دنبال برندی هستند که USP متمایز داشته باشد و هزینه بیشتری برای آن بپردازند. USP می تواند از اعتبار ، کیفیت ، مؤلفه ها یا نوآوری برخوردار باشد ، اما باید به شکلی خاص از بین جمعیت خارج شود.

این بدان معنا نیست که همه بازارها اشباع شده اند و فرصتی برای بخش های جدید وجود ندارد. همانطور که گفته شد ، جمعیت سالمندی وجود دارد و نسلی ثروتمند از 50+ بومر کودک به دور از کامل نیست. سایر تغییرات قابل توجه بازار را باز می کند:

 • افزایش خانواده های دارای درآمد دو برابر.

 • افزایش خانواده های تک والدینی.

 • افزایش در خانواده های تک نفره.

مصرف کنندگان کره ای قبل از خرید آن را از طریق کانال های مختلف در مورد محصول به آنها اطلاع می دادند. نظرسنجی در سال 2012 توسط Embrain Trend Monitor نشان داد که 79٪ از مشتریان بررسی کاربران را قبل از خرید تأیید می کنند و 74٪ آنها نظرات و بررسی هایی را نوشتند. بنابراین ، اطلاعات بیشتری که می توانید از طریق کانالهای مختلف ارائه دهید ، فقط خوب خواهد بود. تعجب یا کنجکاوی استراتژی تبلیغاتی باید با دقت تدوین شود یا بودجه بسیار محکمی پشت آن باشد.

کره ای ها از همه جنبه ها از تصویر آگاه هستند و تجربه ای برای درک سبک زندگی یا موقعیتی که توسط مارک نشان داده شده است دارند. آنها از نزدیک دنبال می شوند و تحت تأثیر رسانه ها ، سبک های معروف و گرایش ها قرار می گیرند. اگرچه این مادربردها می توانند کوتاه مدت باشند ، اما ایده خوبی است که بتوانید با کمپین ها سازگار شوید و سریع آن ها را اجرا کنید و یا محصولات دیگری را که با آخرین روندها مرتبط است ، ارائه دهید.

مروری بر نحوه سفارش و کجا ممکن است این درخواست در آینده باشد:

 • به دلیل دارا بودن غذای شناخته شده ، غذاهای ابتکاری و پرمصرفی را به خود جلب می کند.

 • حق رای دادن که کارایی در خرید و تحویل را فراهم می کند نیاز مصرف کنندگان را برای سهولت فراهم می کند.

 • کره ای ها تحصیل کرده اند و ضرورت فرزندانشان را می فهمند. در این بازار تقاضای زیادی برای خدمات حرفه ای و زبانی وجود دارد.

 • جمعیت شناسی تا حدودی غنی و قدیمی بازار رو به رشدی را برای خدمات و محصولات هدفمند ارائه می دهد.

 • کره ای ها را به عنوان مصرف کنندگان بی نظیر فکر کنید. آنها به دنبال محصولات ارگانیک ، طبیعی ، تازه و با کیفیت بالا هستند.

 • مواد غذایی و شرکت هایی که سلامت و ضد پیری را بهبود می بخشند باعث افزایش تقاضا می شوند.

 • گیاهان خوب برای سلامتی عناصر این روند خواهند بود.

 • کره ای ها غذا را به رنگ های روشن تر و اشباع تر ترجیح می دهند (منشأ اولویت برای رنگ غذایی انسان).

 • فروشگاه های تخصصی که انواع محصولات ویژه ای را با قیمت بالا و کیفیت بالا مرتبط می کنند ، در سرتاسر کره گسترش یافته و بخش های مختلفی از زیبایی تا نانوایی گرفته تا بقالی ها را در بر می گیرند.

خط پایین:

بازار قدرتمند است اما با رقابت ، املاک و مستغلات تجاری می توانند گران باشند. این باید در برابر پیچیدگی و غنای بازار متعادل باشد. غیرقابل انکار است که امروز روند خروج بیش از کره وجود دارد ، با این وجود با وجود یک بازار توسعه یافته با چشم انداز جهانی ، ورود به آن آسان است.

نتیجه گیری: اگرچه این پتانسیل ممکن است به اندازه همسایگان آسیایی آنها نباشد ، کاهش زمان و هزینه های دریافت مصرف کنندگان تحصیل کرده و حق رای دادن به خوبی نکات کلیدی است.

حق رای دادن با حساب ها: 7/10.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه بازاریابی و مارکتینگ کلیک کنید 

این مقالات بصورت سیستمی از جدیدترین پایگاه های مقالات بازاریابی جمع آوری شده است .
مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و اینفوجاب مارکت هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

جهت دیدن ادامه مطالب مجموعه بازاریابی کلیک کنید

لینک کوتاه مطلب: shrtco.de ulvis.net tny.im clck.ru v.ht v.gd is.gd g6g.irbit.ly

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا