مراحل پروژه سیستم تصفیه آب فوق پیشرفته تسلا آغاز شد

ظاهراً ایده ایلان ماسک عملی شده و سیستم تصفیه آب فوق پیشرفته تسلا استارت خورده است. ایده بلندپروازانه ماسک به حلقه عظیم آب یاد خواهد شد.
چندوقت پیش ایلان ماسک، مالک و مؤسس شرکت خودروسازی تسلا، از طرحی صحبت کرد که به واسطه آن می توان آب را بازیافت کرد. این ایده بزرگ به سیستم تصفیه آب فوق پیشرفته تسلا معرفی شده و قرار است آب را بازیافت کند. ظاهراً ماسک برای راه اندازی این ابرپروژه یک ساختمان بسیار بزرگ را نیز خریداری کرده تا بتواند پروژه (Giga Water Loop) را استارت بزند.
بیشتر بخوانید: تسلا در سه ماه به اندازه یکسال سایپا خودرو تولید کرد!
مراحل پروژه سیستم تصفیه آب فوق پیشرفته تسلا آغاز شد
ایلان ماسک مدتی قبل در رابطه با یک پروژه بلندپروازانه تصفیه و بازیافت آب صحبت کرد و حالا به نظر می رسد که روند تبدیل این ایده به واقعیت آغاز شده است. اخیراً تسلا درخواست ایجاد یک ساختمان غول پیکر را به ثبت رسانده و آن را پروژه حلقه عظیم آب (Giga Water Loop) نام گذاری کرده است.
شرکت خودروسازی تسلا (Tesla) که تحت مدیریت آقای ایلان ماسک اداره می شود، به شکل عجیبی به واژه عظیم علاقه داشته و همواره به دنبال شروع پروژه های جدیدی است که نوآورانه و بی مانند هستند.
به گزارش Driveteslacanada، حالا این غول تولیدکننده خودروهای الکتریکی تصمیم گرفته چیزی به نام حلقه عظیم آب (Giga Water Loop) را ایجاد کند. اطلاعات این پروژه که در واقع یک ساختمان بسیار بزرگ به شمار می آید، از طریق مجوز ساختمانی آن افشا شده است.

جزئیات مربوط به این پروژه در حال حاضر مشخص نیست، با این حال در بخش هایی از درخواست کسب مجوز ساخت یک ساختمان بزرگ توسط تسلا آمده است:
این ساختمان مربوط به پروژه Giga Water Loop شرکت تسلا است. در این پروژه از یک کابق برق فشار قوی برند آستین انرژی استفاده شده که سیم آن به داخل زمین می رود، نزدیک به لوله پیشنهادی ما در سمت شمالی رودخانه. ما از شرکت آستین انرژی برای نگه داشتن تیر برق در حین ساخت یا جابه جایی موقت سیم در حین ساخت در خواست کمک می کنیم.

این پروژه جاه طلبانه دارای بخش های مختلفی از جمله بخش تولید سلول های باتری و حتی مواد کاتدی است؛ مواردی که به نظر می رسد خارج از ساختمان اصلی تسلا قرار است به آنها پرداخته شود.
در حال حاضر به نظر می رسد که پروژه Giga Water Loop یک محوطه بزرگ بازیافت آب محسوب شده و در کنار آن هم چند پروژه کوچک مانند محل دوچرخه سواری و راهپیمایی به صورت هم زمان اجرایی خواهد شد.

آقای ایلان ماسک پیش از این چندین مرتبه به موضوع بازیافت آب مورد استفاده در فرایند تولید باتری اشاره کرده بود، بنابراین می توان حدس زد که این شرکت اکنون قصد دارد ایده ماسک را به واقعیت تبدیل کند. وی این پروژه را بهشت زیست محیطی توصیف کرده است.
البته این مورد تنها پروژه در حال ساخت تسلا نیست و بزرگترین تولیدکننده خودروهای الکتریکی در جهان هم اکنون در حال توسعه کارخانه هایی در ایالات متحده، چین و آلمان است.
بیشتر بخوانید:

    ساخت تارا برقی با فناوری تسلا [+ویدیو]
    خودرو پلیس سایبرتراک تسلا به نمایش گذاشته شد [+عکس]
    شکایت SEC از ایلان ماسک ؛ آیا ماسک قوانین اوراق بهادار را نقض کرده است؟

نظر شما درباره سیستم تصفیه آب فوق پیشرفته تسلا چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
.
منبع: شهر سخت افزار
 

دکمه بازگشت به بالا