اخبار بازار

مراحل مهم برنامه بازاریابی

مراحل مهم برنامه بازاریابی
مراحل مهم برنامه بازاریابی

برنامه بازاریابی قدرتمندترین ابزار بازاریابی برای مشاغل کوچک جهان است. وقتی صحبت از “برنامه بازاریابی” می شود ، مرجع تنها عملی برای بازاریابی کتب دانشگاهی یا نرم افزار از پیش تعریف شده به “برنامه کاری” نیست.

هدف از این مقاله کسب سهم بازار نیست بلکه کمک به مشاغل کوچک برای خواندن این مقاله برای تعیین ترتیبات اضافه کردن ده مشتری به تعداد آنها است.
“برنامه بازاریابی” یک سند یا مقاله ساده است (در اکثر موارد یک صفحه) که به طور خاص به سؤالات زیر پاسخ می دهد.

شرکت خود را ، نوع کارهایی که انجام می دهید ، شناسایی کنید و افرادی را که در شغل خود به آن نیاز دارید ، برنامه خود را برای جذب آنها مشخص کنید (هدف این نیست که مشتری جذب کنید ، محتاط نباشید بلکه دستیابی به مشتری باشید) بنابراین به یاد داشته باشید که دیگر لازم نیست با کسی سر و کار داشته باشید و یا نسبت به رقبا خود ترسو کنید! نحوه درک و توضیح مجموعه سوالات فوق باید توسط کلیه اعضای سازمان ، شبکه کارمندان و مشتریان به وضوح درک شود.

نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید اینست که صاحبان مشاغل کوچک “عامل” هستند نه “برنامه ریزان و طراحان”. اگرچه گفته می شود “بازی بهتر از نشستن و فکر کردن است” ، اگر عمل پرشور نباشد ، منجر به یک روز و برخی بازاریابی لحظه ای و هفتگی خواهد شد و هر فرصت و فرصتی را برای رشد و پیشرفت واقعی مشاغل کوچک از بین می برد. برنده خواهد شد

شش مرحله برای ایجاد یک برنامه بازاریابی به شرح زیر است:

مرحله اول: در یک بازار خاص متمرکز شوید.
در این مرحله ، بخش بازار و مشتریانی را که به احتمال زیاد اکنون با آنها کار می کنید ، در نظر بگیرید. مشخص کنید که چرا و چرا آنها با شما همکاری می کنند و چه ویژگی های منحصر به فردی را در ذهن دارید. در پاراگراف توضیح دهید که ظاهر و ویژگیهای کلی آنها چیست و از زندگی چه می خواهند. سپس به بقیه مشتریان و مشتریان خود عمیق تر و عمیق تر نگاه کنید و ببینید که چگونه آنها در ویژگی های بهترین گروه مشتری شما جای می گیرند. همچنین وقتی تلفن زنگ می خورد ، نگویید “نه ، خدایا ، این بازار هدف من نیست!” همانطور که گفتیم مشتری را در هوا نگه دارید.
مرحله دوم: مکان کسب و کار خود را مشخص و تعریف کنید.
مشخص کنید که چه کاری بهتر انجام می دهید ، چه خدمتی را بهتر ارائه می دهید ، کدام محصول یا خدمات مقصد بیشترین هزینه را برای شما پرداخت می کند. قدرت را به جهانیان بگویید ، شاید نوع بسته بندی شما بی نظیر باشد ، هر سرویس یا کالای خاصی که شما را از هم جدا می کند می تواند یک بازی شاخ باشد و به همه برسد. همچنین لازم به ذکر است که شاید از نقاط قوت یا ضعف خود آگاه نباشید. اگر اینگونه است ، حداقل از 3 یا 4 مشتری یا مشتری بخواهید که به شما بگویند که چرا از شما خرید می کنند.

مرحله سوم: پیام های کامل و جامع
برخی از کامل ترین و مطلق ترین مزایای تجارت با شرکت خود را یادداشت کنید و سعی کنید به حرف های خود بپیوندید و به آنها بچسبید. به یاد داشته باشید ، مزیت فقط وقتی مغز مشتری به وجود می آید ، نه مغز او حس می شود. مشتری و مشتری شما آنچه را که می فروشید ، خریداری نمی کنند ، بلکه آنچه را که برای آنها سود می بخشد ، خریداری می کنند.

مرحله چهارم: ابزارهای بازاریابی.
برای مثال ابزارهای بازاریابی را مجدداً ایجاد کنید ، وب سایت خود را مجدداً بازسازی کنید. به آنها پیام دهید تا پیام های شما را منتقل کرده و با بازار هدف خود صحبت کنند.

مرحله پنجم: هرگز با خونسردی صحبت نکنید.
مطمئن شوید که تبلیغات شما با نگه داشتن مشتریان فعلی ، مشتریان بالقوه را هدف قرار می دهد. بازار هدف شما باید بداند و یاد بگیرد که ارزش پرداخت محصول یا خدمات شما چقدر خواهد بود.

مرحله ششم: در یک تقویم کاری زندگی کنید.
پس از طی کردن مراحل یک تا پنج ، آنچه را که شما یا آنها برای اجرای آنها نیاز دارید ارزیابی کنید و بر اساس برنامه کاری آنها را برنامه ریزی کنید. برنامه ریزی شما مستلزم انجام آن به موقع است. اگر می خواهید طی یک ماه این کار را انجام دهید ، تمام تخمین ها و محاسبات باید امکان پذیر باشد و باید به آن متعهد باشید. اطمینان حاصل کنید که اگر طبق برنامه ریزی شروع کردید و هر فعالیت (مثلاً یک یا دو فعالیت در ماه) را با برنامه تکمیل کنید. می بینید که در شش ماه موفق شده اید همه کارها را بطور کامل انجام دهید. بنابراین سعی کنید آن را به آرامی ، اما به طور مداوم بر خلاف برنامه فعالیت های خود انجام دهید.

ترجمه: تحریم بهاری

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده وبانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا