مذاکره تیم کوک با وزیر بازرگانی چین برای لغو ممنوعیت استفاده از آیفون

به منظور مقابله با ممنوعیت خریدوفروش آیفون در کشور چین، شاهد مذاکره تیم کوک با وزیر بازرگانی چین و سفر وی به این بازار بزرگ گوشی های هوشمند هستیم.
کشور چین به عنوان بزرگ ترین بازار موبایل دنیا محسوب شده و سومین بازار بزرگ اپل از نظر درآمدی است. در همین راستا، اپل هرسال ده ها میلیارد دلار درآمد ازطریق بازار چین به دست می آورد. بااین حال، این شرکت به تازگی رتبه نخست بازار موبایل چین را به هواوی باخته است. به نظر این موضوع به قیمت بالاتر گوشی آیفون نسبت به قیمت گوشی اکثر برندهای چینی بازمی گردد. با این وجود جهت جلوگیری از ممنوعیت عرضه گوشی های آیفون در چین، حالا شاهد مذاکره تیم کوک با وزیر بازرگانی چین هستیم.

ادامه مطلب در ادامه
بیشتر بخوانید:

  ممنوعیت میلیون ها برنامه اپ استور با قوانین جدید چین
  شکایت 1 میلیارد دلاری از اپل به دلیل کارمزدهای اپ استور
  فروشگاه اپلیکیشن فیسبوک جدیدترین رقیب گوگل پلی و اپ استور خواهد بود!

مذاکره تیم کوک با وزیر بازرگانی چین برای مقابله با ممنوعیت آیفون
مطابق با بیانیه دولت چین، وانگ وناتو، وزیر بازرگانی این کشور، در شهر پکن با تیم کوک، مدیرعامل اپل، دیدار داشته است. این دیدار مهم در حالی رقم خورده که گزارش های متعدد به افت فروش آیفون در کشور چین اشاره دارند.
طبق گزارش رویترز، وانگ وناتو و تیم کوک در مورد توسعه فعالیت های اپل در چین و رابطه تجاری چین و ایالات متحده گفت وگو داشته اند. وزارت بازرگانی چین طی بیانیه اش اعلام کرده که دولت این کشور از حضور شرکت های چندملیتی همچون اپل استقبال می کند تا رابطه بردبرد با آن ها را شکل دهد.

این موارد در حالی است که منابع آگاه مدعی شده اند استفاده از آیفون برای کارمندان فعال در سازمان  های دولتی چین ممنوع شده است؛ ادعایی که حتی واکنش وزیر امور خارجه چین را هم در پی داشته است. وی چند هفته قبل بدون اشاره به ممنوعیت دولتی، به خبرنگاران اعلام کرد که تاکنون محدودیتی برای خرید و فروش آیفون اعمال نشده است.
بیشتر بخوانید:

  ورود معاون اول رئیس جمهور به ماجرای ممنوعیت واردات آیفون ؛ خبرهای خوشی در راه است!
  انتقاد رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس از ممنوعیت واردات گوشی های آیفون
  ممنوعیت فروش آیفون 12 در فرانسه به دلیل تشعشعات غیرمجاز سرطان زا!

دیدگاه شما در خصوص مذاکره تیم کوک با وزیر بازرگانی چین جهت عدم ممنوعیت آیفون چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ای جی مارکت دنبال کنید.
.
منبع: زومیت
 

دکمه بازگشت به بالا