اخبار بازار

مدیریت ریسک اعتباری برای مراجعین حقوقی

امروزه مفاهیم گسترده ای مانند احراز هویت مشتری جای خود را در بین بانکداری آنلاین گرفته است. مدیریت ریسک اعتباری برای مراجعین حقوقی ، در کنار جذب منابع مختلف ، برای بانک ها بسیار مهم است. در این میان ، بانک ها قادر خواهند بود از طریق تخصیص بهینه منابع و همچنین کسب درآمد برای بهبود کیفیت منابع خود ، تعادل برقرار کنند که در آینده از بروز بسیاری از مشکلات جلوگیری می کند.

براساس آماری که بانک مرکزی منتشر کرده ، تعداد مطالبات معوق در سالهای اخیر افزایش یافته است و این نشان می دهد که نیاز به استعلام بانکی بیش از هر زمان دیگری احساس می شود. اما بین احراز هویت مشتری و همچنین اندازه گیری ریسک سرویس ضعیف مشتری که از احراز هویت مشتری محو می شود ، ارتباط واضحی برقرار است.

بسیاری از الگوهای داده کاوی وجود دارد که نرخ کسب مشتری را مطابق با تأیید مشتری تغییر می دهند. با این حال ، در سالهای اخیر استفاده از منابع جدید برای احراز هویت مشتری به ایجاد یک الگوی جدید کمک کرده است که نشان دهنده دقت بیشتر و در نتیجه تقاضای بیشتر است.

نقش اعتبار مشتری در مدیریت ریسک اعتباری چیست؟

هدف از این مقاله آشنایی شما با عواملی است که در ریسک اعتباری تأثیر می گذارد و در نتیجه مدلی که برای رتبه بندی مشتریان اعتباری در شهرهای مختلف از جمله تهران ایجاد شده است. همانطور که می دانید روش های مختلفی برای تجزیه و تحلیل پاکت های داده وجود دارد که برای بررسی آنها استفاده می شود. در واقع ، آنچه در این مدل انجام می شود ، بررسی نمونه ای از 146 مشتری حقوقی تصادفی انتخاب شده برای بررسی نقش تأیید مشتری است.

در این بررسی ، نتایج نشان می دهد که 27 متغیر شامل متغیرهای مالی و غیر مالی هستند که درنهایت از تکنیک های تحلیلی برای گزارش 8 متغیر تأثیرگذار در ریسک اعتباری و اعتبار مشتری استفاده می کنند. . سرانجام ، آنچه واضح است این است که بسیاری از شرکت ها توانسته اند با استفاده از صدور گواهینامه مشتری ، مشکلات مدیریت ریسک اعتباری را برای مشتریان قانونی حل کنند. با مقایسه رتبه های ایجاد شده با استفاده از معادلات رگرسیون ، می توان نتیجه گرفت که تأیید مشتری باعث کاهش خطر معاملات مالی و غیره می شود. رتبه بندی های حاصل از این حوزه در نهایت به حل بسیاری از مشکلات از جمله افزایش ارزش اعتباری مؤسسات مالی کمک خواهد کرد.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده وبانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا