اخبار بازار

مدیریت تحول دیجیتال

آیا شرکت شما آماده تغییر دیجیتال است؟ اگر تجارت شما می خواهد در یک محیط کاملاً رقابتی زنده بماند و در درازمدت رونق بگیرد ، باید با انتظارات رو به رشد مشتری و پیشرفت های فناوری در شرکت سازگار باشد.

تحول دیجیتال شرکت ها را ترغیب می کند تا با استفاده از فناوری جدید دیجیتال ، با مجبور کردن به تجدید نظر در شیوه های تجارت ، ببینند که دیگر چه چیزی کار نمی کند و جایگزین یا به روز شده است. این بررسی یک کار عظیم و سنگین است که با هدف افزایش بهره وری و دستیابی به نتایج چشمگیر در فعالیت های تجاری انجام می شود.

شروع هر پروژه همیشه چالش برانگیز است. تحول دیجیتال البته یک پروژه نیست ، بلکه یک فرایند دائمی است ، اما تحول دیجیتالی امری عادی نیست و چالش های خاص خود را دارد. در اصل ، روند تحول دیجیتالی به معنای تغییرات بزرگ و عمیق در سازمان است که در صورت انجام درست ، به طور قابل توجهی روش کار سازمان شما ، مدل کسب و کار و چالش های پیش روی شما را بهبود می بخشد. Digital Transition فقط مربوط به نصب نرم افزار جدید نیست. اول ، رقمی سازی سازماندهی مجدد در نحوه کار کارها و نحوه کار کارکنان با هم و البته با شرکای تجاری است.

تحول دیجیتال بسیار مهم است. تحقیقات مک کنزی نشان می دهد که شرکت هایی که تحقق دیجیتال را به روشی مناسب انجام می دهند ، سهم خوبی از بازار دارند ، در حالی که دیگران ثروت خود را هدر می دهند.

برای اجرای موفقیت آمیز تحول دیجیتال ، لازم است اصول مدیریت نامیده شود مدیریت را تغییر دهید اطاعت کنید

(10 اصل مدیریت تغییر را می توان در اینجا بخوانید)

روند تغییر مدیریت تغییر به عنوان یک مهارت مدیریت ، مربوط به میزان پیشرفت های جدید فن آوری در سازمان های بزرگ است. امروزه بیشتر و بیشتر شرکت ها از دیجیتالی شدن استفاده می کنند (برای درک تفاوت بین دیجیتالی شدن و تغییر دیجیتال اینجا را بخوانید) ، و برای رفع چالش های جدید باید نقش مدیریت تغییر را گسترش داد. اینها شامل تأثیر عمیق تر و وسیع تر دیجیتالی شدن انسان و استفاده از تکنیک های کاربردی مانند تجربه کاربر و تفکر در طراحی است.

وقتی صحبت از مدیریت تحول دیجیتال می شود ، یک مشکل مهم پیش می آید: تجربیات زیادی وجود ندارد و نمونه های موفقی از تحول دیجیتال را مدیریت می کنید. در حقیقت ، یک برنامه مدیریت تغییر استاندارد وجود دارد که از مدیریت عالی سازمان شروع می شود و سپس به سازمان پایین می رود.

اما تحول دیجیتال به الگوریتم های دیگری نیز نیاز دارد. همچنین تغییرات می توانند بسیار زیاد باشند.

بنابراین چگونه می توانید یک استراتژی تحول دیجیتال را در شرکت خود پیاده سازی کنید؟ در زیر لیستی از بهترین روشها برای مدیریت تغییرات برای تحول دیجیتال آورده شده است.

در ادبیات مدیریت تغییر کلاسیک ، استفاده از فناوری به عنوان آخرین مرحله استفاده ذکر شده است. به عبارت دیگر ، تمرکز بیشتر بر روند ادغام فناوری و سپس تأثیر این فرآیندها بر کارکنان و ارتباطات شرکتها بود.

در عصر دیجیتال سازی ، مدیریت تغییر به یک موضوع مهم سازمانی تبدیل شده است. در حال حاضر ، مشارکت با کارمندان و ذینفعان در سازمان در مورد تغییرات آینده بهترین راه پیش از انجام هر جنبه ای از تحول دیجیتال است.

ایده اصلی آن افزایش وفاداری به هر چیزی که می تواند رخ دهد و کارمندان و کارمندان شما را از برنامه تحول دیجیتال خود برانگیزد.

مقالات و تحقیقات می نویسند که دریافت پشتیبانی مدیریت ارشد برای تغییرات در این جهت قابل توجه است. اما به نظر من ، اگر شما در یک سازمان کار می کنید یا یک مشاور تغییر دیجیتال هستید و مدیریت ارشد آن (در سطح مدیرعامل و هیئت مدیره) آمادگی لازم برای ایفای نقش اداری در برنامه تحول را ندارند ، احتمالاً این تغییر در چنین سازمانی رخ نخواهد داد.

برای مشاغلی که در دنیای جدید دیجیتال دست به گریبان هستند ، به این معنی که آنها می توانند مختل کننده باشند ، دستیابی به این حمایت ممکن است آسان تر باشد. در حقیقت ، این شرکتها قبلاً دارای فضای پذیرش هستند ، اما سازمانهایی که هنوز ریسک را متوجه نشده اند ، ممکن است در برابر تغییرات جدید حتی در سطوح بالای سازمان مقاومت بیشتری نشان دهند.

برای به دست آوردن پشتیبانی مدیریتی ، رهبران تغییر باید نکات درد و چالشهای شغلی را درک کرده و راه حلهای عملی ارائه دهند. این تغییر را می توان مرحله به مرحله اجرا کرد. برای ایجاد اختلال در شرکت ، هیچ تغییر چشمگیر لازم نیست. این به کارمندان این فرصت را می دهد که به جای مواجه شدن با یک چالش خطرناک ، تغییر را تغییر دهند و با چالش سازگار شوند ، و یک تجربه تحول خوب را به آنها بدهد.

یکی از مهمترین مراحل در اجرای فن آوری دیجیتال ، توضیح برای کارکنان است که چگونه این تغییر باعث می شود ضمن ایجاد اطمینان از توانایی بهتر آنها در انجام کارهای کاری خود ، کار خود را تغییر دهیم.

در این شرایط باید از مشاوران فناوری استفاده کنید. آنها می توانند برنامه های آموزشی مختلفی را در اختیار اعضای تیم قرار دهند تا به آنها در درک بهتر فرایندهای جدید کمک کند.

برنامه ریزی یک گام اساسی برای تحول دیجیتال است. با این حال ، برنامه های شما باید زیرک باشد.

این خطر وجود دارد که می توانید در مورد برنامه ریزی بسیار جدی بگیرید ، به خصوص وقتی که ساعت ها برای ایجاد یک برنامه تفصیلی کار می کنید. اما برنامه های تحول دیجیتال باید انعطاف پذیر باشند. به عبارت دیگر ، اگر نیاز دارید که برنامه را به زودی تغییر دهید ، حتما سریع آن را انجام دهید. در غیر این صورت ، ممکن است وقت زیادی را در مورد چیزی که دیگر قابل استفاده نیست ، تلف کنید.

البته برخی انعطاف پذیری استدلال های زیادی دارند. در نهایت ، اندازه گیری انعطاف پذیری دیجیتال ما نتایج بررسی تجربه مشتری ، ارزش های رقبا و روند فناوری خواهد بود.

این مطالعه نشان می دهد که بیشتر فرهنگ سازمانی از روند فن آوری های دیجیتال عقب مانده است. اما برنامه های تحول دیجیتال باید همیشه تأثیر تغییر در نحوه عملکرد یک سازمان در سطح فرهنگی را در نظر بگیرد.

اگر درست انجام شود ، رقمی سازی شفافیت و انگیزه هایی را برای کارمندان در یک محیط مشترک ایجاد می کند و البته همیشه این کار ساده نیست. بنابراین ، مدیریت تغییر برای تحول دیجیتالی مستلزم ایجاد گفتگو در مورد نه تنها فناوری بلکه تغییر روند در تیم ها و همچنین در بین بخش ها (عملکردی متقابل) است.

اگر نمی خواهید کارمندانتان جوک بخوانند و از تحول دیجیتال غافل نشوند ، برای یک بحث صادقانه در مورد آینده ای که در انتظار صنعت ، تجارت و کارمندان است ، باز کنید. ، و به کارمندان فرصتی دهید تا صادقانه نگرانی های خود را ابراز کنند. این وظیفه رهبران تغییر است که به همه ذینفعان اطمینان دهد که تمام تغییراتی که پیش روی آنهاست ، محیط عالی برای نوآوری و توسعه فراهم می کند.

مطمئناً تحول دیجیتالی یک کار پیچیده برای مدیران و مدیران در تمام سطوح سازمان است. برنامه تحول دیجیتال باید بتدریج و استراتژیک اجرا شود. برای مرحله نهایی تحول دیجیتال باید دید روشنی داشته باشید تا تمام اعضای تیم شما در همان جهت حرکت کنند. با این وجود ، همیشه باید جایی برای انعطاف پذیری و تغییر در برنامه وجود داشته باشد.

یکی از نکات مهم برنامه تحول استراتژیک ، در نظر گرفتن تغییر در فرهنگ سازمان و توجه به آموزش در فرآیندهای تغییر است. اطمینان از اشتغال و بهره گیری از کلیه کارکنان در برنامه تغییر بسیار مهم است. برای درک تحول دیجیتال به عنوان یک چیز خوب ، کارکنان باید از تمام تغییراتی که ایجاد می کنند آگاه باشند. با این حال ، این اطلاعات باید با احتیاط استفاده شود. برخی از مطالب مربوط به سازمانهای آمریکایی و اروپایی است و ممکن است لزوماً در ایران درست مثل این نباشد. بسته به نوع سازمان و فرهنگ و تاریخ قبلی تغییرات قبلی ، ممکن است برخی از سازمانهای ایرانی نیاز به ارائه اطلاعات در مورد هر مورد برای ذینفعان خاص داشته باشند. در این مورد ، هنوز هیچ مورد عملیاتی مورد بررسی در ایران وجود ندارد.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده وبانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا