دانش و فناوری

مدیاتک Pentonic 2000 رسماً معرفی شد: اولین تراشه ٧ نانومتری تلویزیون

مدیاتک یک برند پیشرو و شناخته شده است. این شرکت تایوانی تراشه های خود را در زمینه های مختلف توسعه داده است. مدیاتک اخیرا از جدیدترین تراشه تلویزیون خود رونمایی کرد. در ادامه تعریف مدیاتک پنتونیک 2000 را به اختصار بیان می کنیم.

مشخصات و مشخصات تراشه مدیاتک Pentonic 2000: بهترین تلویزیون تولید کننده تراشه!

مدیاتک یکی از تراشه های برتر در تلویزیون های هوشمند است. مثلا، MT9638 قبلا در تلویزیون های 4K معرفی شده بود.

تراشه مدیاتک MT9638 در تلویزیون های 4K معرفی شد

نقل شده در EqualLeaksمدیاتک در رویداد جدید خود از تراشه تلویزیون هوشمند جدید خود رونمایی کرد. این تراشه در واقع منبع اصلی تراشه های ویژه تلویزیون مدیاتک است. به همین دلیل است که مدیاتک در ویژگی ها و ویژگی های خود تخصص زیادی ارائه کرده است. ما در مورد تراشه مدیاتک Pentonic 2000 صحبت می کنیم.

قبلاً شاهد استفاده از تراشه های مدیاتک در تلویزیون های هوشمند برندهای مختلف بوده ایم. اکنون مدیاتک جدیدترین تراشه تلویزیونی رده بالای خود را معرفی کرده است. به گفته مدیاتک، این تراشه با لیتوگرافی نانومتری ساخته شده است. به طور کلی، پنتونیک 2000 اولین تراشه لیتوگرافی نانومتری S در جهان از TSMC است.

این تراشه جدید از وضوح صفحه نمایش 8K پشتیبانی می کند. علاوه بر این وضوح بالا، می‌توانید از نرخ تازه‌سازی ۵ هرتز در تلویزیون‌ها استفاده کنید. تراشه Pentonic 2000 از فناوری پردازش تصویر MEMC برای ارائه ویدیویی روان پشتیبانی می کند. جالب اینجاست که این تراشه دارای موتورهای اختصاصی تعمیر موتور نیز می باشد.

مدیاتک می گوید تراشه تلویزیون جدیدش دارای CPU و GPU قدرتمند در بازار تلویزیون های هوشمند است! نوع حافظه پشتیبانی شده توسط این تراشه UFS 3.1 می باشد که بسیار تک می باشد. از نظر ارتباطی، پنتونیک 2000 از Wi-Fi 6E پشتیبانی می کند. به لطف عملکرد هوش مصنوعی تراشه، یک سرور صوتی هوشمند در دسترس است. جالبتر اینکه اینترنت 5G توسط این تراشه پشتیبانی می شود! با این تراشه می توان از پورت های USB و HDMI 2.1 نیز استفاده کرد.

بر اساس این داده ها می توان گفت مدیاتک پیشرفته ترین تراشه تلویزیون تا به امروز را تولید کرده است. زیرا جزئیات این تراشه به ندرت در تراشه های تلویزیون دیده می شود. با این حال، مدیاتک اعلام نکرد که کدام برندهای تلویزیونی به دنبال استفاده از این تراشه در تلویزیون های هوشمند خود هستند. اما انتظار داریم که یک تلویزیون پرچمدار با این تراشه قدرتمند و پیشرفته در سال آینده عرضه شود. با توجه به ویژگی های جذاب Pentonic 2000، استفاده از آن در تلویزیون های مقرون به صرفه و مقرون به صرفه به نظر دور از دسترس است.

نظر شما در مورد تراشه مدیاتک Pentonic 2000 چیست؟ به نظر شما کدام تلویزیون ها را با استفاده از این چیپست خواهیم دید؟

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا