دانش و فناوری

مدیاتک بزودی Dimensity 7000 را با فرایند ۵ نانومتری و عملکرد بالاتر از اسنپدراگون ۸۷۰ معرفی می‌کند

دیروز مدیاتک آخرین پردازنده خود را فراخوانی کرد سایز 9000 همچنین این اولین تراشه مبتنی بر فرآیند تولید 4 نانومتری TSMC است. به گفته مدیاتک، این پردازنده قرار است به طور مستقیم با تراشه آینده Qualcomm Snapdragon 8 Gen1 رقابت کند. در آن زمان، به نظر می رسید که مدیاتک به طور کلی سیستم 5 نانومتری را در چیپست های پیشرفته خود کنار می گذارد، اما در نهایت اینطور نشد. این شرکت تایوانی به زودی یک تراشه 5 نانومتری به نام Dimensity 7000 را معرفی خواهد کرد که تا سال 2021 از نظر عملکرد بیشتر از چیپست نیمه پرچمدار اسنپدراگون 870 کوالکام خواهد بود.

تراشه مدیاتک Dimension 7000

چند ساعت پس از راه اندازی اولین تراشه 4 نانومتری، یک نمایش فناوری شناخته شده، Digital Chat Station، در حساب رسمی. ویبو او گفت تراشه 5 نانومتری مدیاتک که به نظر می رسد در مرحله آزمایشی است، می تواند Dimension 7000 نامیده شود. با توجه به مشخصات ابعادی 9000، می توان انتظار داشت که تراشه اصلی بر اساس طراحی جدید ARM v9 باشد. Dimensity 7000 می تواند جایگزین خط تولید 6 نانومتری فعلی مدیاتک شود که شامل تراشه هایی مانند Dimensity 1200 می شود و همچنین با تراشه پرچمدار 5 نانومتری کوالکام یعنی اسنپدراگون 888 رقابت می کند.

به طور کلی، DCS می گوید تراشه جدید مدیاتک بر محصولات میان رده تمرکز دارد و در عمل، جایی بین پردازنده های اسنپدراگون 870 و اسنپدراگون 888 کوالکام را اشغال می کند که رقابتی تر از هر دو خواهد بود. .

تراشه مدیاتک Dimension 7000

تراشه مدیاتک Dimension 7000

اگر شایعات منتشر شود، با معرفی یک تراشه نیمه پرچمدار جدید 5 نانومتری در کنار چیپست 4 نانومتری Dimension 9000، مدیاتک می تواند خود را برای رقابت با کوالکام در هر بخش بازار آماده کند. Dimension 7000 می تواند یک هدیه میان رده عالی از مدیاتک باشد که می تواند کوالکام را مجبور کند تا رقابتی 5 نانومتری را در رده میان رده پریمیوم ارائه دهد. در مجموع، این سری ما را در مورد آینده بازار گوشی های هوشمند میان رده و ویژگی های پرچم هیجان زده می کند. با این حال، همه اینها هنوز حدس و گمان است، بنابراین بهتر است با شک و تردید به آن نگاه کنید.

نظر شما در مورد تراشه آینده مدیاتک به نام Dimension 7000 چیست که بر اساس سیستم 5 نانومتری ساخته شده و با چیپست های پرچمدار فعلی کوالکام رقابت خواهد کرد؟

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا