اخبار بازار

محتوا را انتخاب کنید تا در بازاریابی محتوا استفاده شود

این تمرین درس بازاریابی دیجیتال آقای آدل تالبی است.

تبریک و ادب خدمت از شما مخاطبان عزیز.

از پیگیری مطالبم متشکرم و امیدوارم محتوای من تاکنون قابل قبول و بیان باشد.

در این بخش می خواهیم ابزاری را انتخاب کنیم که با توجه به مؤلفه هایی مانند محصول یا خدمات ، حوزه تجارت و نوع تجارت و همچنین نوع رفتار مصرف کننده یا بهتر مخاطبان ، می تواند ابزاری را برای کمک به ما در اجرای استراتژی بازاریابی دیجیتال انتخاب کند. و البته ، بیایید در مورد این انتخاب صحبت کنیم: ابتدا برای پیشبرد استراتژی بازاریابی دیجیتال خود ، روی پنج ابزار انتخاب شده از دیدگاه من تمرکز می کنم و سپس با ذکر دلایل ، پنج ابزاری را که انتخاب نکرده ام ، بررسی خواهم کرد.

مشاغل ما با توجه به اینکه هدف آن مخاطبان تخصصی و جامعه پزشکی است و کاربران محصول ما در واقع این جامعه هستند ، باید از این روش استفاده کنند تا محصولات مورد تأیید جامعه هدف و مخاطبان آن قرار بگیرند. با استناد به چنین مقالاتی و قرار دادن آنها به عنوان مراجعه کننده و البته ارائه آنها در وب سایت شرکت ، چه در قالب مقاله آموزشی و چه در قالب ارائه مقاله در مجلات معتبر و پشتیبانی از انتشار آن ، سعی کنید مخاطب را به خود جلب کنید و توجه آنها را جلب کنید.

می توان ادعا کرد که یکی از مؤثرترین ابزارهایی که می تواند در استراتژی کسب و کار شرکت هایی مانند ما موثر باشد ، زیرا به ما این امکان را می دهد که تمام مخاطبین خود را به ساده ترین و گرانترین روش جمع کنیم و محتویاتی که برای ارائه آن نیز برای مخاطبان مهم و جالب است ، سمینار آنلاین نشان از پیشرفت جدیدی در آموزش کسب و کار داشت. ما و محدودیت های بسیاری برای ما که در ایران هستیم ، چه از نظر اقتصادی و چه از نظر علمی و به روز. این آموزش آموزش را لغو کرد و اختلافات کاملاً ملموس ایجاد کرد.

این روش در بین رقبا در تجارت ما متداول است زیرا با پیشرفت تکنولوژی و تغییر در تولید محصولات ، راندمان آنها در یک بازار رقابتی هر روز به طرز چشمگیری پیشرفت می کند و این پیشرفت در سایه مقایسه مزایا و ارزش افزوده است. آنچه این تغییرات در مقایسه با سایر رقبا ایجاد می کند قابل بحث و بحث است. این روش معمولاً در ترکیب با استفاده از تجربیات بالینی موفقیت آمیز (که به دلیل اهمیت آن در دوره مقدماتی در مورد آنها بحث خواهم کرد) برای ارائه محصول در همان زمان به مخاطب می باشد.

به گفته مخاطب هدف من در این مشاغل که جامعه علمی و پزشکی است ، موضوع حمایت مالی و علمی نقش اساسی در جلب توجه این افراد دارد و تجربه نشان داده است که انجام چنین حمایتی از دوره های اساسی تر برای این افراد در ابتدا ، تأثیر عمیق تر و ماندگاری در این افراد دارد. و نتایج بسیار پر رنگ تر و ماندگار تر است. این پشتیبانی می تواند از مدیریت یک پروژه تحقیقاتی گرفته تا کمک به یک کنگره علمی یا حمایت از تعدادی از پزشکان در یک رویداد یا دوره خارجی باشد.

این ابزار ممکن است گران و غیر عملی به نظر برسد ، اما تلاش برای انجام این کار توسط شرکتهای بزرگ و ارائه تحقیقات جهت دار در نشریات در این زمینه ، اثربخشی این روش را ثابت کرده و این روش یکی از رایج ترین است. این محبوب ترین سبک برای جذب مخاطب به دانشمندی در نوع خود تبدیل شده است ، زیرا این عزیزان می دانند اگر تحقیقاتی را ارائه دهند که قابل ارائه و دفاع باشد ، می توانند بدون تحمل دردسر تبلیغات ، از مزایای این ارائه بهره مند شوند. بگیر


اما ابزاری که در تجارت من کار نمی کند

همه ما کم و بیش اطلاعات کمتری در مورد این ابزار جالب و سرگرم کننده داریم و می دانیم که عملکرد پادکست چیست ، اما این ابزار از راندمان لازم در تجارت من برخوردار نیست زیرا در بعضی مواقع روند مشخصی در این تجارت وجود ندارد. وی این کار را به روشی شبیه داستان و بهم پیوسته ، شناسایی و ادامه داد ، در واقع هر گوشه ای از این تجارت واقعاً یک روند جدید و یک تجربه منحصر به فرد است ، بنابراین نمی توان از این ابزار در این زمینه استفاده کرد.

این مشاغل چه مستقیم و چه غیرمستقیم ، ارتباط مستقیمی با انسان ها و از همه مهم تر با سلامتی انسان دارد و به همین دلیل حتی استفاده از این عنوان خط قرمز است و به هیچ وجه نباید در این راستا انجام شود ، البته ، اشتباه در همه اینها یک روند اجتناب ناپذیر است ، اما در برخی زمینه ها ، مانند مال من ، بسیار حائز اهمیت است که حتی به خاطر اطمینان مخاطب نهایی ، که همان بیمار است ، و از لحاظ نگاه به جنبه روانشناختی موضوع ، این جنبه موضوع را نباید مورد توجه قرار داد.

شاید در گذشته های نه چندان دور ، این ابزار بسیار قدرتمند و مؤثر بوده و باید با دقت بسیار زیادی به کار گرفته شود ، اما اکنون ، به دلیل افزایش دانش و راه های دستیابی به آن ، و در واقع ظهور مفهومی به نام دهکده جهانی و مسئله سلامت انسان در واقع دیگر فرهنگ جامعه نیست. سلامتی و سلامتی در جهان و همه فرهنگ ها به یک چشم انداز مشترک و تعامل منطقی در این زمینه رسیده اند ، بنابراین پرداختن به این ابزارها در تجارت من کار من به من خیلی کمک نمی کند.

نیازی به گفتن نیست که این ابزار در این زمینه غیر عملی است زیرا ما اساساً با این بیماران و بندگان خدا سر و کار داریم ، زیرا به دلیل ضرری که متحمل می شوند ، پس از استفاده از این محصولات ، روش زندگی متفاوتی ، آرام و ایمن را طی می کنیم. و اگر بخواهیم از نگاه پزشکانی که دیگر مخاطبان این حوزه هستند ، به ماجرا نگاه کنیم ، هنوز فکر نمی کنم که استفاده از این ابزار موثر باشد زیرا این مخاطبان نیز از این ابزار برای جلب توجه خود به مشاغل من استفاده می کنند. آنها در حال جابجایی نیستند و شاید شغل در حال بررسی نقاط مهم سهل انگاری باشد. البته شما می توانید در موقعیت های خاص از این ابزار استفاده کرده و به موفقیت هایی برسید.

من فکر می کنم همه ما موافق هستیم که اگر محصولات خود را از این طریق تبلیغ کنیم ، پول ، وقت و انرژی خود را هدر می دهیم. تجارت من و حوزه عمل من به دلیل رشته تخصصی و مخاطبی که دارد ، برای چنین تبلیغاتی امکان پذیر نیست و حتی ممکن است زمینه های دیگری در شرکت را اذیت کند و به همین دلیل این ابزار در تجارت من موثر نیست.

از خواندن مقاله من بسیار سپاسگزارم و منتظر نظرات شما هستم.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده وبانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

جهت دیدن ادامه مطالب مجموعه اخبار بازار کلیک کنید

لینک کوتاه مطلب: shrtco.de ulvis.net tny.im clck.ru v.ht v.gd is.gd g6g.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا