بازاریابی

مبانی بازاریابی: یازدهمین گفتار آسانسور

شما در یک کنفرانس هستید. شخصی در آسانسور قدم می زند ، برچسب نام شما را متوجه می شود و می پرسد: “پس شما بچه ها چه کار می کنید؟” سریع – جواب شما چیست؟ حدود 15 ثانیه قبل از باز شدن درها دارید.

برای اکثر صاحبان مشاغل ، رسیدن به محور کاری که انجام می دهند ، دشوارترین اما احتمالاً پاداش دهنده ترین مکالمه یک دقیقه ای است. در کوتاهترین زمان ، مشتریان بالقوه ، فروشندگان و کارمندان ارزیابی کاملی انجام می دهند ، و سپس و در آنجا تصمیم می گیرید که شرکت ، محصولات یا خدمات شما ارزش دنبال کردن را دارد یا خیر. چرا؟ زیرا تمام مدت زمانی که آنها قبل از باز کردن درها هستند – اهمیت آن را مهم کنید.

دام شماره 1: لیست لباسشویی

یکی از رایج ترین تله ها ، لیست کردن هر محصول و خدمتی است که شما ارائه می دهید. “ما تجهیزات صنعتی جدید و مورد استفاده برای موتور دیزلی پس از فروش ، نگهداری و نگهداری آنها را می فروشیم.” پاسخ؟ با تشکر از شما! این سرزمین من است … خوشحالم که شما را ملاقات کردم!

راه حل: مانند هر چیز دیگری در نام تجاری ، یک سخنرانی آسانسور 15 ثانیه ای باید اصل آنچه را که شما انجام می دهید ، منتقل شود ، نه فقط یک عبارت توصیفی. این باید بر مزایای کاری که انجام می دهید تأکید شود ، نه ویژگی ها. در بازاریابی آن را “فروش پینگ ، نه استیک” می نامند. Sakenu لباسهای فلوریدا سه نسل است که توکسدوها را اجاره کرده اند. اما پس از بررسی دقیق ، تصمیم گرفتیم که مشتریان واقعاً تمایل به اجاره لباس سنگین ، گران و راحت ندارند. به عبارت دیگر ، این موضوع مربوط به پارچه نبود ، بلکه آنچه پارچه انجام داده است. قلب جدید آنها: 15 گفتار آسانسور؟ “ما مردان را خوب جلوه می دهیم!”

به طور خلاصه ، راه حل یا مزایایی را که محصولات و خدمات شما ارائه می دهند پیدا کنید. چگونه می توانید این موضوع را در دو یا سه جمله خلاصه کنید؟ برای خرچنگ هاوس Harbor House ، موضوع اصلی از فروش غذاهای دریایی گرفته تا “تهیه هر مناسبت ویژه (TM)” رفته است! برای مارک مهر در جو ریکو ، از فروش قهوه تا ایجاد یک پناهگاه امن بروید و در آنجا بتوانید “از حالت عادی (TM) فرار کنید”.

عبارت شماره 2 دام

وقتی فهمید که روش لیست لباس های شسته شده کار نمی کند ، ممکن است وسوسه شوید که به سادگی خلاصه شوید. این برای پشت دی وی دی عالی است اما برای تجارت جدید خوب نیست. یک عبارت جامع معمولی به چیزی شبیه به این می رود … “ما در یک برنامه مدیریت شرکت هستیم”. واکنش؟ خمیازه ناخواسته. پایین نگاه کن او با خوشحالی کنار رفت.

راه حل: مقداری پیتزا اضافه کنید! در حالی که دو سال پیش در کنفرانس تجاری در باهاما شرکت کردم ، یک سخنران بسیار پویا را شنیدم که در مورد کار خود در امور خیریه ، ایجاد بنیادها و جمع آوری مشارکت به او می گفت. هنگامی که من به طور خاص از او پرسیدم که چه کاری انجام داده است ، او به راحتی لبخند زد و جواب داد: “جادو اتفاق بیفتد”

من عاشق جادو هستم

شما می توانید شرط کنید که من اطمینان حاصل کردم که او را دنبال کنم و در حالی که برای ایجاد مدارس صلح در کشورهای مختلف کار می کرد با او در ارتباط ماندم. کار آن متنوع بود ، اما سودمندی آن سازگار بود … جادو.

این هفته هدف خود را برای ایجاد یک عبارت یک به دو قرار دهید که خلاصه ای از مزایای آنچه شما ارائه می دهید. از عبارات توصیفی و تمیز خشک خودداری کنید و به “وای” بروید. عامل. چه کاری انجام می دهید که مشتریان شما واقعاً از آن استقبال کرده و تقاضا می کنند و حاضرند برای دریافت آن بالاترین دلار را بپردازند. برای کمک به شما ، در مورد آخرین مشتری خود که اخیراً در مورد محصولات یا خدمات شما شعار می داد فکر کنید. دقیقاً شما یا او واقعاً درباره شرکت خود چه چیزی مطرح کرده اید. آن را به دو یا سه جمله ساده از شربت افرا خالص بکشید و نامه آسانسور را به مدت 15 ثانیه خواهید داشت … (و همچنین توجه مشتری زیادی را به خود جلب خواهید کرد). این یکی از سخت ترین کارهایی است که شما انجام خواهید داد. اما همانطور که امرسون گفت … “بسیاری از زمان ما آماده سازی است ، آنقدر روزمره ، آنقدر بازیابی ، که مسیر نبوغ هر انسان به چند ساعت بسیار پایین می رود.” بنابراین چند لحظه را سپری کنید و این جمله را یکی از پاداش های آن چند ساعت قرار دهید.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه بازاریابی و مارکتینگ کلیک کنید 

این مقالات بصورت سیستمی از جدیدترین پایگاه های مقالات بازاریابی جمع آوری شده است .
مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و اینفوجاب مارکت هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا