مبارزه زاکربرگ و ایلان ماسک لغو شده است

آنطور که شواهد نشان می دهند، احتمالاً مبارزه زاکربرگ و ایلان ماسک لغو شده است. تب تند نزاع بین دو کارآفرین بزرگ تکنولوژی در جهان چه زود فروکش کرد!
حدود یک ماه پیش دنیای تکنولوژی میزبان خبر بسیار عجیبی شد که جهان را در تب وتاب شدیدی قرار داد. موضوع بر سر مبارزه زاکربرگ و ایلان ماسک در قفس بود که در چند روز اول با رجزخوانی این دو ثروتمند آمریکایی پیش می رفت. پیشنهاد از طرف مالک توییتر رسماً اعلام شد و مدیرعامل متا سریعاً قبول کرد.
این داستان تا جایی پیش رفت که حتی یکی از قهرمانان MMA ایلان ماسک را برای رقابت با زاکربرگ آموزش می داد. اما حالا بعد از چند روز پرحاشیه از طرف این دو نفر، خبر رسیده است که احتمالاً بزرگترین و جنجالی ترین مبارزه تاریخ لغو شده است.
البته نمی توان از نقش افرادی مانند مادر ایلان ماسک در تلاش برای لغو این مبارزه چشم پوشی کرد. زیرا وی پیش تر اعلام کرد که نمی گذارد فرزندش چنین مبارزه ای را انجام دهد.
بیشتر بخوانید: مخالفت قاطع مادر ایلان ماسک با مبارزه زاکربرگ و فرزندش؛ به هر قیمتی این مبارزه را لغو می کنم!
مبارزه زاکربرگ و ایلان ماسک لغو شده است
ماه گذشته با خبر عجیبی آغاز شد و مارک زاکربرگ چالش «مبارزه در قفس» با ایلان ماسک را پذیرفت! هرچند ابتدا همه چیز مانند یک شوخی به نظر می رسید، اما تصمیم مدیرعامل متا بسیار جدی بود. بااین حال، اکنون به نظر می رسد که هرگز شاهد مبارزه بین این دو میلیاردر نخواهیم بود، زیرا زاکربرگ اعلام کرده است که از وقوع آن اطمینان ندارد.
در جریان جلسه اخیر زاکربرگ با کارمندان متا که در آن گفته شده بود تعداد کاربران Threads نصف شده است، درباره زمان برگزاری این مسابقه قفس از مدیرعامل متا سؤال شد.

براساس گزارش Gizmodo، او در پاسخ گفت:
«نمی دانم. هیچ خبر رسمی جدید در این مورد ندارم. همان طور که می دانید، من عاشق مبارزه کردن هستم. این کار شاید پس از ساخت چیزهای جدید، دومین سرگرمی من باشد. بنابراین من واقعاً دوست دارم این کار را انجام دهم. تاکنون مسابقات جوجیتسو انجام داده ام و دوست دارم در مقطعی وارد مسابقات MMA نیز شوم. مطمئن نیستم که [مسابقه] برگزار شود، اما فکر می کنم به طور کلی یک ورزش عالی است.»
بنابراین زاکربرگ احتمال برگزاری این مبارزه را به طور کلی رد نکرد و فقط برگزاری آن درحال حاضر بعید به نظر می رسد. در مقابل، ایلان ماسک که چند وقت گذشته مشغول تغییر برند توییتر به X بوده، از آن زمان به این مسابقه واکنش جدیدی نشان نداده است.

هرچند ماسک و زاکربرگ هنوز در قفس با یکدیگر مبارزه نکرده اند و اکنون برگزاری آن نیز بعید به نظر می رسد، اما این دو میلیاردر اخیراً در دنیای دیجیتال کشمکش های جذابی داشته اند. متا ماه گذشته شبکه اجتماعی Threads را برای رقابت با توییتر منتشر کرد که با بیش از 100 میلیون کاربر ثبت نام شده در پنج روز، موفق شد به سریع ترین برنامه درحال رشد تاریخ تبدیل شود.
به دنبال انتشار Threads، «الکس اسپیرو»، وکیل ایلان ماسک، با ارسال نامه ای به زاکربرگ، شرکت متا، سازنده اپلیکیشن «تردز» را به سوء استفاده سیستماتیک، عمدی و غیرقانونی از اسرار تجاری توییتر متهم کرد. ماسک نیز گفته بود که مشکلی با رقابت ندارد اما «تقلب کردن» را نمی پذیرد.
بیشتر بخوانید:

    مبارزه ایلان ماسک و مارک زاکربرگ در قفس ؛ پیروز این نبرد کیست؟ [+مقایسه وضعیت جسمانی دو طرف]
    مدیر UFC جدی بودن مبارزه ماسک و زاکربرگ را تایید کرد!

نظر شما درباره لغو مبارزه زاکربرگ و ایلان ماسک چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
.
منبع: دیجیاتو
 

دکمه بازگشت به بالا