اخبار بازارکسب و کار های برتر ایجی مارکت

ماینر هلیومی چیست

ماینر هلیوم در واقع دستگاه ماین کردن ارز هلیوم است. یک دستگاه بی سیم به نام هات اسپات یا استخراج کننده هلیوم از فناوری های رادیویی برای استخراج ارز هلیوم استفاده می کند. ارزهای هلیوم را برای ارائه پوشش به شبکه، پاداش می دهد. ماینینگ به تایید مشروعیت تراکنش های انجام شده از طریق یک شبکه بلاکچین مثل بلاکچین بیت کوین کمک می کند.

مسئله ای که در قبال ماینر هلیوم وجود دارد، اول از همه، یک ابزار ذاتی است که بلاکچین هلیوم می تواند به کاربران خود ارائه دهد. هلیوم یک شبکه ماشینی غیرمتمرکز است که برای ارائه اتصال دوربرد و کم مصرف برای دستگاه هایی مثل حسگرها و برج های سلولی طراحی شده است. این می تواند کاربردهای گسترده ای داشته باشد؛ از نظارت بر محیط زیست گرفته تا مدیریت زنجیره تامین.

دوم، روند ماینینگ ارز هلیوم نسبت به فرآیندهای مشابه برای سایر ارزهای دیجیتال مالیات کمتری بر محیط زیست و قبض برق شما وارد می کند. آخرین اما کم  اهمیت ترین مزیت ماینر هلیوم نیز این است که، یک جامعه افراد شگفت انگیز نیز وجود دارد که در آن می توانید، همفکران علاقه مند به اینترنت اشیا و رمزنگاری را پیدا کنید. پس این مقاله را بخوانید تا با نحوه درآمدزایی از ماینر هلیوم و استخراج ارز هلیوم آشنا شوید.

شبکه ماینر هلیوم چیست؟

هلیوم یک شبکه بی سیم غیرمتمرکز است که هرکسی می تواند به آن بپیوندد و برای شرکت در آن جوایزی کسب کند. این شبکه توسط ارز دیجیتالی به نام هلیوم (HNT) پشتیبانی می شود و گاهی اوقات شبکه مردمی نیز نامیده می شود. هلیوم به عنوان اولین شبکه اینترنت اشیا همتا به همتا در جهان طراحی شده است و این پتانسیل را دارد که شیوه تعامل ما با دستگاه ها را متحول کند. اینترنت اشیا اصطلاحی است که برای توصیف روند رو به رشد اتصال اشیا فیزیکی به اینترنت استفاده می شود. این شامل همه چیز از دستگاه های پوشیدنی گرفته تا لوازم خانگی می شود.

راه های استخراج ارز هلیوم

راه های مختلفی برای استخراج ارز هلیوم وجود دارد. اول از همه، می توانید با استخراج ارز هلیوم کسب درآمد کنید. این کار را می توان با راه اندازی یک هات اسپات برای افزایش دسترسی به پوشش انتقال داده شبکه انجام داد. دوما، شما همچنین می توانید با ارجاع دیگران برای پیوستن به شبکه هلیوم، ارز هلیوم (HNT) کسب کنید. وقتی شخصی با استفاده از پیوند ارجاع شما به شبکه می پیوندد، درصدی از پاداش های او را دریافت می کنید.

راه دیگر برای کسب ارز هلیوم (HNT) شرکت در برنامه “اثبات پوشش” ازر هلیوم است. این برنامه به کاربران این امکان را می دهد که با ارائه پوشش شبکه در مناطقی که دریافت سلولی ضعیف یا بدون دریافت تلفن همراه دارند، ارز هلیوم (HNT) کسب کنند.

شرکت کنندگان با استخراج و ایجاد پوشش شبکه مردمی با استفاده از Hotspots سازگار، HNT کسب می کنند.

هلیوم چگونه کار می کند؟

اپراتورهای گره هلیوم باید ارز هلیوم (HNT) را برای اجرای یک گره نگه دارند و برای مشارکت در شبکه تشویق کنند. آن ها همچنین باید یک دستگاه استخراج از وب سایت هلیوم برای راه اندازی  هات اسپات خریداری کنند. ارز هلیوم (HNT) را می توان با ساختن هات اسپات و از طریق استخراج به دست آورد. کاربرانی که اپراتور گره هستند، گره های خود را برای کسب درآمد بیشتر به اشتراک می گذارند.

دستگاه های ماینینگ باید 300 متر از هم فاصله داشته باشند تا بتوان ماینینگ را فعال کرد؛ اما گروه های ماینر همچنان می توانند در نزدیکی سریع تر کار کنند. شرکت کنندگان شبکه در بلاکچین هلیوم می توانند چلنجر، فرستنده و شاهد باشند. چالش گران برای اعتبارسنجی فرکانس های رادیویی چالش هایی را در شبکه ایجاد می کنند. این پس از استخراج هر 240 بلوک اتفاق می افتد. اعتبار این چالش ها توسط گره  های فرستنده تایید می شود و برای تایید، گره های شاهد باید نزدیک گره های فرستنده باشند.

چه چیزی ارزش HNT را تعیین می کند؟

ارزش هلیوم (HNT) بر اساس کاربرد و ارتباط پروژه بلاکچین هلیوم است که با تعداد گره ها و شرکت کنندگان شبکه اندازه گیری می شود، اگرچه ارزش بازار ارز و بلاکچین مطابقت ندارند.

نحوه استخراج ارز هلیوم (HNT)

هر دستگاه علاوه بر گسترش دسترسی شبکه، چالش های PoC را برای روترهای دیگر ایجاد می کند. آن ها همچنین وظایف PoC ارسال شده توسط دستگاه های دیگر را تکمیل می کنند و فعالیت PoC نقاط قابل دسترسی را بررسی می کنند. کاربران می توانند با چالش برانگیز بودن، برای ساخت چالش ها (تا سهم 2.11 درصد بر اساس فعالیت شما)، پیوستن به چالش (تا 11.78 درصد)، مشاهده چالش (تا 47.11 درصد)، از طریق انتقال داده های شبکه، ارز هلیوم (HNT) کسب کنند.

در دسترس بودن کارهایی که باید انجام دهید به نزدیکی شما بستگی دارد. تمام فعالیت های پاداش دهنده به صورت خودکار و تصادفی هستند. 33 درصد از پاداش استخراج به هلیوم و سرمایه گذاران تعلق می گیرد. هلیوم نیز پس از هر دو سال به نصف پاداش می دهد. پاداش استخراج تضمینی نیست. اگر تنها ماینر در مکان خود هستید، نمی توانید با شرکت در فعالیت های دیگر، ارز هلیوم (HNT) کسب کنید. شما فقط با رقیب بودن می توانید درآمد کسب کنید.

برترین ماینر هلیوم کدام است؟

لیست محبوب و بهترین دستگاه ها، سخت افزارها و ماشین های استخراج هلیوم عبارتند از:

نحوه استخراج ارز هلیوم با Brown MerryIoT

مرحله 1: آنتن و کابل های دستگاه را وصل کنید. آن را روشن کنید.

برای WiFi، به سادگی SSID بالا را پیدا کنید و رمز عبور موجود در پشت دستگاه را وارد کنید. همچنین می توانید به صورت دستی متصل شوید. دروازه (سرور دروازه شخص ثالث) را که به آن متصل می شوید مشخص کنید و رمز عبور آن را وارد کنید.

مرحله 3: به یک هات اسپات متصل شوید. دروازه نقاط دسترسی مجاور را اسکن و پیدا می کند. یک شبکه را انتخاب کنید و رمز عبور را وارد کنید و سپس روی Join کلیک کنید.

ارز هلیوم چگونه به دست می آید؟

بلاکچین هلیوم به هات اسپات ها برای ارائه پوشش بی سیم و تایید شبکه هلیوم پاداش می دهد. Hotspot ها در Helium Token، ارز هلیوم پاداش می گیرند. به هر Hotspot تعلق می گیرد که یک بسته PoC را پس از هدف قرار گرفتن توسط رقیب ارسال کند.

آیا استخراج ارز هلیوم هزینه  دارد؟

هزینه ماینر هلیوم بسته به ساخت، منطقه و ارائه دهنده متفاوت است. اما قیمت بیشتر هات اسپات ها در محدوده 500 تا 1000 دلار قرار دارد. به عبارت دیگر، می تواند یک سرمایه گذاری بزرگ برای یک مصرف کننده فردی باشد. در حالی که شما در طول زمان ارز HNT را انباشته خواهید کرد، استخراج هلیوم واقعا فقط در دراز مدت سودآور می شود.

آیا ماینر هلیوم برق زیادی مصرف می کنند؟

اکثر ماینرهای ارز هلیوم هات اسپات دستگاه های کم مصرفی هستند که از انرژی پایینی استفاده می کنند. آن ها عمدتا به حدود 5 وات برای اتصال به اینترنت نیاز دارند که به 0.12 کیلووات ساعت یا 3.6 کیلووات ساعت در ماه تبدیل می شود.

چگونه استخراج ارز هلیوم را شروع کنیم؟

مکانی را برای Hotspot خود انتخاب کنید. هات اسپات را به منبع برق وصل کنید. Hotspot را به روتر خود وصل کنید. برنامه هلیوم را دانلود کنید و یک حساب کاربری برای شروع استخراج ایجاد کنید.

یک ماینر هلیوم چقدر اینترنت مصرف می کند؟

تقریبا 250 گیگ معادل تماشای یک یا دو فیلم در نتفلیکس در روز. حدود 5-20 کیلوبیت بر ثانیه ثابت.

آیا می توانم ارز هلیوم را در خانه استخراج کنم؟

استخراج ارز هلیوم با نصب یک دستگاه ساده بر روی پنجره خانه یا محل کار شما انجام می شود. به طور جدی. هات اسپات ها مایل ها پوشش شبکه بی سیم را برای میلیون ها دستگاه اطراف شما با استفاده از هلیوم لانگ فای فراهم می کنند و برای انجام این کار در شبکه هلیوم، پاداش دریافت می کنید.

چگونه با استخراج کننده ارز هلیوم بیشترین درآمد را داشته باشید؟

مکان مهم ترین جنبه کسب حداکثر ارز هلیوم است. یک ارزیابی دقیق مکان انجام دهید. حداقل 3 مکان احتمالی را بررسی کنید. از تفاوتی که حتی 100 متر می تواند ایجاد کند، شگفت زده خواهید شد. در حداکثر ارتفاع آنتن خود را بیرون و تا آن جا که ممکن است، بلند کنید.

آیا ماینر هلیوم با WIFI کار می کنند؟

بله، یک ماینر هلیوم برای اتصال به اینترنت به Wi-Fi نیاز دارد. یک ماینر همچنین می تواند با استفاده از اترنت به اینترنت متصل شود. ماینر نیاز به اتصال مداوم و بدون وقفه به اینترنت دارد تا بتواند کار خود را انجام دهد.

آیا استخراج ارز هلیوم سرمایه گذاری خوبی است؟

ارز هلیوم ممکن است به چند دلیل سرمایه گذاری خوبی باشد. هلیماینر هلیوم؛ ابزار سخت افزاری برای استخراج ارز HNT! چجوری هلیوم ماین کنیم؟ با نصب فقط یه ماینر هلیوم چقدر درآمد خواهیم داشت؟ فاصله ماینر ما از سایر ماینرهای شبکه چقدر باید باشه؟ دستگاه استخراج ارز هلیوم رو از کجا تهیه کنیم؟ آیا استخراج هلیوم با گوشی ممکن هست؟ آیا ماین هلیوم در ایران قانونی هست؟ نقشه هلیوم چیست و چجوری کار می کنه؟ آیا  به صرفه تر است یا استخراج آن برای کسب درآمد؟

هلیوم یه شبکه بی سیم غیرمتمرکز هست که از دستگاه های هوشمند کم مصرف برای انتقال و دریافت داده ها به اینترنت استفاده می کنه. ارائه دهنده های پوشش شبکه هلیوم به عنوان معدن ها شناخته میشن. شما می تونین با تهیه دستگاه های سخت افزاری اقدام به استخراج ارز دیجیتال هلیوم کرده و درآمد زیادی کسب کنین. ما سعی می کنیم در مقاله ماینر هلیوم چیست؟ اطلاعاتی درباره ماینر هلیوم به شما ارائه کنیم و به بررسی میزان درآمد ماینر هلیوم بپردازیم و نحوه استخراج ارز HNT رو به شما یاد بدیم.

جالب اینجاست که بدونین ماینر هلیوم در واقع دستگاه ماین کردن ارز HNT هست. یه دستگاه بی سیم به اسم هانی اسپات یا استخراج کننده هلیوم از تکنولوژی های رادیویی برای استخراج هلیوم استفاده می کنه. رمزارزهای هلیوم رو برای ارائه پوشش به شبکه پاداش میده. ماینینگ مشروعیت تراکنش های انجام شده به وسیله یه شبکه بلاک چین مثل شبکه بیت کوین کمک می کنه. ماینینگ هلیوم نسبت به فرایندهای مشابه برای سایر رمزارزها مالیات کمتری بر محیط زیست و قبض برق شما وارد می کنه.

میزان درآمد ماینر هلیوم چقدر است؟

همونطور که گفتیم، هلیوم با استفاده از دستگاه های هانی اسپات و استیک توکن های HNT بر اساس تعداد ماینرهای دیگه در منطقه می تونه در فرایند استخراج شرکت کنه. هانی اسپات های هلیوم با انجام انتقال داده و به چالش کشیدن هانی اسپات های مجاور در الگوریتم اثبات پوشش سعی می کنند شبکه بی سیم غیرمتمرکز به وجود بیارن. ماینرها در مقابل وظایفی که به اون ها محول شده، در قالب توکن HNT پاداش به دست میارن. این پاداش به زاویه آنتن و موقعیت جغرافیایی شخص بستگی داره.

حائز اهمیت هست که بدونین هرچقدر ارتفاع آنتن دستگاه ماینر هلیوم بلندتر باشه، امواج می تونن مسافت بیشتری رو طی کنند. با اینکه در این حالت به آنتن های قدرتمندتری نیاز هست، به همین دلیل پوشش شبکه در مناطق پرفرازونشیب نتایج ضعیف تری به همراه داره. علاوه بر این، شبکه به صورت خودکار و تصادفی آزمایش های تایید موقعیت های اسپات رو انجام میده. در این فرایند هات اسپات از طرف تاییدکننده های مجاورش چالش هایی دریافت می کنه و در ازای این کار پاداش هایی به ماینرهای شرکت کننده در فرایند داده میشه.

کسب درآمد از ماینر هلیوم چگونه است؟

وقتی که ماینر هلیوم خودتون رو راه اندازی می کنین، اول باید هات اسپات خودتون رو به ولت رمزنگاری متصل کنین. بعد از اتصال هات اسپات به کیف پول، سود استخراج به کیف پول پیشنهادی واریز میشه. امکان اتصال بیش از یه نقطه لمسی به کیف پول وجود داره. همچنین توجه داشته باشین که باید به امنیت ولت خودتون دقت کنین. همه درآمد شما از این طریق جمع آوری میشه و اگه کیف پول شما هک بشه، توکن های HNT قابل برگشت نیستن. توصیه می کنیم امنیت ولت خودتون رو جدی بگیرین و 12 کلمه کلیدی خودتون رو در جای امنی نگه دارین.

نکات مهم قبل از خرید ماینر هلیوم

یکی از مهم ترین و اصلی ترین نکته برای خرید ماینر هلیوم که باید در نظر بگیرین، محل قرارگیری هات اسپات هست. اگه قراره ماینر رو در محل سر بسته بکار بگیرین از مدل های indoor استفاده کنین و در صورتی که از ماینر در فضای باز استفاده می کنین، مدل های outdoor واسه شما مناسب هست. ارتفاعی که هات اسپات در اون نصب میشه هم تاثیر زیادی در میزان درآمد حاصل از استخراج داره. تعداد ماینرهایی که باید خریداری بشن هم از سایر نکات مهم برای سرمایه گذاری و خرید ماینر هست. اگه در محل زندگی شما تعداد زیادی ماینر هلیوم وجود داشته باشه، می تونین فقط یه ماینر بخرین، ولی اگه هیچ ماینر هلیومی در محیط اطراف شما وجود نداره، باید حداقل 3 ماینر بخرین.

برترین ماینرهای هلیوم کدامند؟

هلیوم یه شبکه بی سیم غیرمتمرکز هست که هر کسی می تونه به اون اضافی بشه و برای شرکت در اون پاداش به دست بیاره. این شبکه توسط ارز دیجیتالی به اسم هلیوم پشتیبانی میشه و بعضی وقت ها شبکه مردمی هم نامیده میشه. شما می تونین با استفاده از ماینرهای مختلفی اقدام به استخراج ارز دیجیتال HNT کنین. به همین منظور ما سعی می کنیم در این بخش از مقاله به معرفی برترین ماینرهای هلیوم بپردازیم.

  • SenseCAP
  • Browan MerryloT
  • Milesignt LoRaWAN
  • Nebra ROCK Pi
  • Bobcat300
  • MNTD
  • Dusun Hotspot Miner

 

آیدا چم سورکی

آیدا چم سورکی هستم متولد 1381 تحصیل کرده در رشته علوم تربیتی و علاقمند به نویسندگی و فعال در شبکه های اجتماعی
دکمه بازگشت به بالا