فیلم و هنر

ماجرای خیابان گردی فرامرز صدیقی بازیگر معروف

بر اساس گزارش ها عنوان؛ ویدیوی فرامرز صدیقی هنرمند پیشکسوتی که عکسش روز گذشته با بازخوردهای زیادی در فضای مجازی مواجه شد، منتشر شده است.

پرویز پرستویی شب هفتم آذرماه تصویری از فرامرز صدیقی منتشر کرد که به سرعت در فضای مجازی منتشر شد و کاربران با گریه و شکایت از وی از ظلم و فساد سینما و ناآگاهی اهالی سینما گلایه کردند. عکس منتشر شده به نظر می رسد از این ویدئو گرفته شده باشد.

دستور پیگیری فرامرز صدیقی

دستور پیگیری فرامرز صدیقی
دستور پیگیری فرامرز صدیقی

در پی انتشار مطلبی از پرویز پرستویی درباره وضعیت فرامرز صدیقی نوازنده پیشکسوت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس سازمان سینمایی و صندوق اعتباری هنر را موظف به بررسی و پیگیری کرد.

جدیدترین مورد فرامرز صدیقی

جدیدترین مورد فرامرز صدیقی
جدیدترین مورد فرامرز صدیقی

در سال گذشته به دنبال بازیکنی بودیم که با اینکه شماره تلفنش را دریافت کرده بودیم، نتوانستیم با او تماس بگیریم و پیگیری برخی از همکارانش در سینما نشان داد که آنها هم آهنگ می خواهند. از او می آیند حالا ویروسی شدن تصویر این هنرمند او را در گروهی پر از فانتزی نشان می دهد.

پرویز پرستویی شب 17 آذر عکسی از فرامرز صدیقی – بازیگر و کارگردان قدیمی سینما – منتشر کرد که به سرعت در فضای مجازی منتشر شد و همه آه و سوگوار شدند و از ظلم و شقاوت سینما و جهل گریه کردند. توسط اهالی سینما

فرامرز صدیقی بیش از یک دهه است که هیچ فیلم و سریالی نساخته و خبری از او نیست. همکارانش هنوز او را با آن صدای خاص و گفتار جذاب و قد و چهار شانه به یاد می آورند، اما عکس منتشر شده تصویر شکسته او را نشان می دهد به طوری که در ابتدا به سختی می توان فهمید که او بازیگر احمدرضا «آخرین هواپیما» درویش است و «دندان مار» مسعود کیمیایی.

در میان سوالاتی که با نگاه کردن به این عکس پیش می آید و بیشتر آن حول محور ضعیف بودن آن می چرخد، یکی از مهمترین سوالات این است که عکاس و اولین منتشر کننده این عکس کیست؟ چرا که پاسخ به این سوال می تواند پاسخی به رمز و راز و سوالات دیگر درباره پیشینه و وضعیت زندگی این هنرمند باشد.

پست های مرتبط:

کسانی که فرامرز صدیقی را تا حدودی می شناسند، می گویند که او مردی بردبار است و اصلاً نمی خواهد در مورد مسائل خاصی صحبت کند، تا جایی که می تواند واقعه یا ماجرا را کاملاً انکار کند. او به عنوان یکی از اولین فیلم‌هایش که چند سال پیش شنیده بود، هرگز در مورد خودش صحبت نکرد و گفت که اصلاً آن فیلم را نساخته است. چند تا عکس با اسم فیلم هست ولی کپی از فیلم باقی نمانده.

برخی از همکاران سابق صدیقی گفتند که او روحیه گشاده رویی داشت به همین دلیل بسیاری از کسانی که در سال های گذشته به دنبال او بودند نتوانستند با او ملاقات یا صحبت کنند. پرویز پرستویی در دل نوشته خود به این موضوع اشاره کرده است که در فیلم «قاتل اهلی» از مسعود کیمیایی پیروی می کنند اما او نخواسته پای عوامل تولید را باز کند!

بنابراین در کنار سایر ایده‌ها، گفته می‌شود آنچه از این بازیگر در فیلم جدیدش دیده‌ایم، می‌تواند ناشی از تصمیمی داوطلبانه باشد که می‌تواند ناشی از شرایط کنونی و سیاست‌های ظالمانه سینما باشد. مانند نوعی مبارزه است که به تنهایی ختم شده است. مبارزه ای که خیلی های دیگر به سینما می رفتند و گاهی با این هنر خداحافظی می کردند اما وسوسه می شدند که برگردند.

با این حال به نظر نمی رسد فردی که سال ها خود را از همکارانش دور نگه داشته است، انتشار این عکس را از قبل آغاز کرده باشد.

به گزارش دایره المعارف سینمای ایران به قلم عباس بهارلو، فرامرز صدیقی در سال ۱۳۲۸ در سقز به دنیا آمد و فارغ التحصیل از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران بود و در سال ۱۳۴۷ فعالیت تئاتری خود را در آنجا آغاز کرد.

او فعالیت خود را در سینما با بازی در فیلم «چشمه» به کارگردانی آربی آوانسیان آغاز کرد و از جمله بازی هایی که انجام داده می توان به «ویس و رامین»، «بازرس»، «قیمت» و «کت» اشاره کرد. .

صدیقی پس از دگرگونی مسعود کیمیایی «تیغ و ابریشم»، «سایه های غم» شاپور قریب، «روزنه» جمال شورجه، «آخرین پرواز» احمدرضا درویش، «دندان مار» مسعود کیمیایی، پوران درخشنده، «زمان گمشده» «دادستان» «بزرگمهر رفیع» محبوب «علی حاتمی»، گروه عشق «سعید حاجی میری»، «عشق کافی نیست» و «مارال» از مهدی صباغ زاده، «قدمگاه» از محمدمهدی عسگرپور و هزاران زن مثل من. توسط رضا کریمی بازی کرده اند. او در سال 71 فیلم شکار را کارگردانی کرد.

سریال های «داستان شهر»، «گمشده»، «کلانتر»، «دایره شک» و «روز عقاب» از معروف ترین سریال های این بازیگر هستند.

آنچه برخی در حال یادگیری هستند:

گردآورنده: علی اکبر رضایی


نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا