فیلم و هنر

ماجرای حضور علی مشهدی در جوکر 5 چه بود؟


تیتربرتر: شرکت فن فصل جدید «جوکر» که رفتار متفاوتشان با علی مسعودی رون سی خود آن دده بود، ویستن دقیقه ۹۰ این نویسنده به برنامه «جوکر» به جای سیدجواد رضویان را دلیل این ناهماهنگی عنوان کردند.

ماجرای جایگزینی علی مشهدی چه بود؟


ماجرای جایگزینی علی مشهدی چه بود؟
ماجرای جایگزینی علی مشهدی چه بود؟

صد سال از برنامه «جوکر»با حضور محمدرضا علیمردانی ، امیرحسین صدیق ، حامد آهنگی ، سیروس میمنت ، علی اوجی ، مجید واشقانی ، علی مشهدی و مهران غفوریان، در حالی پخش می شود که رفتار متفاوت سایر اعضای گروه با علی مشهدی و واکنش های سرد

اما حامد آهنگی، محمدرضا علیمردانی، علی اوجی و مجید واشقانی در لایو مشترکی، توضیح داد که دلیل این رفتار و واکنش های متفاوت است، به این خاطر که همگی آنها از یک هفته قبل، هماهنگ بودند و برای برنامه تمرین کرده بودند اما علی مشهدی یک. شب از ضبط به گروه اضافه شده و هیچ تمرین و آگاهی درباره برنامه «جوکر» وجود ندارد.


حامد آهنگی درباره این موضوع توضیح داد: ما از چند وقت قبل هماهنگ می‌شویم و برای آماده‌سازی قرار می‌گیریم عزیز دیگری با ما باشد که یک روز قبل از ضبط دلیل دندان درد و جراحی دندان انصراف داد و چون پروژه سنگینی است، احسان علیخانی اینها فقط برخی از ابزارهای اشتراک گذاری هدف گذاری هستند که می توانید از آنها استفاده کنید. علی مشهدی دقیقه نود بدون هماهنگی به ما اضافه شد و باعث شد کار تعطیل نشود. اگر دیدید که کمی سردرگم بود به این خاطر که شبش قبل متوجه شد و «جوکر» نبود.


علی اوجی، بازیگر و تهیه کننده نیز درباره‌ی واکنشش به اظهارات علی مشهدی، گفت: من نه تنها ناراحتم، بلکه از وجودش لذت بردم. علی مشهدی همکار عزیز ما و نویسنده و کارگردان قدیمی در حوزه طنز و آدم بسیار خوبی است. ون دیر به ما پیوسته بود و نمی‌دانست چکار کند واکنش‌های ما هم متفاوت بود.


محمدرضا علیمردانی ، مجری و بازیگر لیست زیر لیستی از محبوب ترین صفحات ما در جهان امروز است. علی دوست عزیز ماست و با نوشته‌های طنزش مردم و خود ما کلی خندیده‌ایم. خیلی هم آدم خاکی و بامرامی است که دقیقه نود چنین خطری را قبول کرد و به ما پیوست. ما از قبل رفتیم و با نویسنده ها جلسه گذاشتیم و فهمیدیم که چه کارهایی را انجام بدیم از آب درمیآید اما بنده خدا علی در حال گریم هنوز میپرسید که چه کار کند. وقتی وارد ضبطیم دیگر زمانی نبود که برایش توضیح داده شود قوانین بازی چیست. من تو را راحت نخواهم گذاشت: من پیش تو خواهم آمد. از او ممنونیم که در این زمان قبول کرد به ما بپیوند و کار کرد و نتیجه را دوست داشت.

را جواد رضویان به جوکر نیامد؟


را جواد رضویان به جوکر نیامد؟
را جواد رضویان به جوکر نیامد؟


علیرضا مسعودی (علی مشهدی) ـ استندآپ کمدین و نویسنده ـ همچنین در ویدیویی از خود که در حرم امام رضا (ع) منتشر کرد، در تکمیل صحبت همکارانش، گFت: همه آن‌ها دوستان خوب من هستند. من دقیقه نود به گروه اضافه شدم و احسان علیخانی ۱۲ شب به من زنگ زد. هر چیزی آنجا عنوان شد شوخی بود. من آماده‌اش را نداشتم اما برای اینکه برنامه‌ای را ببینم و لبخندی روی لب شما بیاید، رفتم. اما آن روز، روزِ من نبود.

او افزود: همه بچه‌ها دوستان من هستند همه ما جمع می‌شویم که در این شرایط لبخندی روی لب شما بیاوریم. چ چ ف ز ف ف ف ف ف ف ف ف ف ف ف ف ف ف ف ف ف ف ف ف ف قرار بود سیدجواد رضویان در آن گروه آمد اما مشکلی برایش وجود داشت و بیاید و من به جایش رفتم. اگر باعث دلخوری کسی شد عذرخواهی می‌کنم. قصد ما توهین به کسی نیست و همه چیز شوخی بود. معنی کلمه ونیم چیست.


مجید واشقانی، بازیگر م ج ج ز و ب ب ب ب ب ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ل رفیق بزرگ من است و می‌دانم در دلش هیچ بغض و کینه‌ای نیست، به جز اینکه بخواهد بخندد و شوخی کند. اینجا هنوز چیزی نیست. در نهایت همه‌اش شوخی است و آن جمع یک دوستی خیلی قدیمی است. هیچ وقت یادم نمی‌آید علی با من شوخی کرده باشد که به من بربخورد. علی دقیقه نود آمد. خیلی‌ها بودند که هفته‌ها به آن‌ها می‌گفتند به «جوکر» بیایند اما جرأتش را نداشتند. جلوی دوربین در این شرایط کار بسیار سختی است. من اولین و آخرین و زنده هستم.

علی مشهدی در ادامه گفت: به من گفتند فقط برو بنشین و نخند! برای پرسیدن سوال از این کاربر باید وارد شوید. دو شب هم نخوابیده بودم و هنگ کرده بودم.

برنامه «جوکر» کاری از احسان علیخانی هر هفته در شبکه نمایش خانگی منتشر می شود. در هر فصل از این برنامه هشت هنرمند ساخته و سعی می‌کنند این برنامه را بخندند. برنده این مسابقه کمدی صد میلیون تومان وجه نقد با خود به خانه می‌برد.

بیوگرافی علی مشهدی


بیوگرافی علی مشهدی
بیوگرافی علی مشهدی


علی رضا مسعودی معروف به علی مشهدی نویسنده، بازیگر و استندآپ کمدین در 19 مهرماه سال 1351 در مشهد متولد شد و مجرد است.

او فعالیت رسمی خود در عرصه نویسندگی را با نوشتن متن های چند آیتم از برنامه ساعت خوش در سال 74 آغاز کرد و در طول این سال ها، داستان و فیلم سریال سریال هایی چون کوچه اقاقی ها، طنز آشتی کنان، یک و نیم هفته، سریال سه در چهار و بخش هایی از سریال ارث بابام ، سریال آقا و خانم سنگی را نوشته است.


فرودگاه ها:

فعالیت های علی مسعودی


فعالیت های علی مسعودی
فعالیت های علی مسعودی

طرح اولیه فیلمنامه سریال موقعیت مکانی مسکونی را از خاطرات واقعی خود در دوران سربازی اش الهام گرفته است این قرارگاه تا نزدیک ترین شهر 60 کیلومتر فاصله داشت و در وسط یک بیابان قرار گرفته بود. گذراندن خدمت سربازی در این محیط برای من خیلی دلچسب بود. 45 روز 22 روز مرخصی داشته باشیم ، اما من یک بار 195 روز در قرارگاه ماندم و به مرخصی نیامدم.

آشنایی مسعودی و رامبد جوان اینجا هنوز چیزی نیست. مسعودی گفت: حدود ده سال پیش بود که رامبد عزیز یک شب خونه من، و از 9 شب من شروع کردم به خاطره تعریف کردن تا 3 صبح و اون شب خیلی خندیدیم … و فردای اون روز ساعت 2 ظهر بود که رامبد بود. من زنگ زد و گفت: علی من هنوز از دیشب نخوابیدم و هر موقع یاد صحبت های تو می افتم میخندم! شما باید با کلیک بر روی لینک زیر وارد سایت شوید.

تا اینکه این اتفاق در سری اول خندوانه رخ داد و علی مسعودی به برنامه دعوت شد. رامبد جوان در آن برنامه قبل از اینکه مسعودی برای اولین بار استندآپ کمدیش رو اجرا کند گفت: میخواهم از کسی دعوت کنم که شما را به طبع چهره اش رو نمی شناسد یک فیلنامه نویسیه که من به شخص معتقدم باید کنار بگذارید و فقط این کار را انجام دهید (استند). آپ کمدی) رو انجام بده بایسته و ماجرا کنه و آدم غش کنه ازخنده! اولش قبول نمی کنم تا اینکه من ازش خواهش کردم که یک بار اینکار رو بکنه، خجالتی ام خیلی هم خجالتی هستم. اسمش هست علی مسعودی و معروفه به علی مشهدی!

فعالیت های علیرضا مسعودی


فعالیت های علیرضا مسعودی
فعالیت های علیرضا مسعودی

نویسندگی علی مسعودی

 • ساعت خوش
 • کشتی کنان
 • کوچه اقاقیا
 • یک و نیم هفته
 • سه در چهار
 • ارث بابام
 • راه طولانی
 • قرارگاه مسکونی
 • وقا و خانم سنگی
 • سه دونگ، سه دونگ
 • ورود زنده ها ممنوع

بازیگری مسعودی


 • سه در چهار (در نقش دستیار منوچهر)

 • تنهایی لیلا (در نقش شیخ قاضی پرونده زمین لیلا)

استندآپ کمدی علی مشهدی

مسابقه خنداننده برتر سال


دنچه دیگران می خوانند:

گردآورنده: علیرضا یوسفی

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا