دانش و فناوری

لوگو سیب اپل در آیپدهای پرو نقش خنک کنندگی دارند

لوگو سیب اپل که تاکنون نقش پررنگی در ژست های عکاسی داشت، حالا نقش مهم تری به خود گرفته است. لوگوی اپل که به هیت سینک تبدیل شده، منجر به کاهش دمای اجزای داخلی دستگاه می شود!آخرین مدل های آیپد پرو اپل که در ابتدای هفته معرفی شدند، احتمالاً حتی برای سامسونگ هم جالب به نظر می آیند. این مدل های جدید اولین محصولاتی هستند که از صفحه نمایش های OLED تاندم تامین شده توسط شرکت فناوری کره ای (و LGD) استفاده می کنند و چند نوآوری دیگر که توجه رسانه ها را به خود جلب کرده اند را دارند.

بیشتر بخوانید:

    بهترین تبلت های 2024
    انتقاد گسترده از ویدئوی تبلیغاتی آیپد پرو ، اپل را وادار به عذرخواهی کرد

لوگو سیب اپل یک سیستم ضد حرارتی  است
چند مثال از آنها این است که آیپد پروهای جدید نازک ترین محصولاتی هستند که تاکنون اپل تولید کرده؛ آنها از سازگاری با مداد پرو فناورانه جدید پشتیبانی می کنند؛ تراشه جدید M4 آنها وعده ی بهبود های عملکرد و کارآیی چشمگیری را می دهد و مجهز به یک سیستم حرارتی پیشرفته هستند.
یکی از جذاب ترین بخش هایی که اپل در رویداد معرفی ارائه کرد، طراحی حرارتی بود. این شرکت با ایده ای خلاقانه و منحصربفرد، سیستم خنک کننده آیپد پرو را در لوگوی خود قرار داده است!
آیپدهای جدید نسبت به مدل های قبلی عملکرد بهتری در مدیریت حرارت دارند که به لطف دو مزیتی که در طراحی آنها ایجاد شده، بدست آمده اند. در وهله اول اپل ادعا می کند که ورق های گرافیت را در بدنه آیپد پروهای جدید استفاده کرده است. دوم اینکه آیکن اپل که در پشت آیپد پروها قرار دارد، اکنون قسمتی از طراحی خنک کننده است.
لوگوی استفاده شده بر روی آیپدهای پرو از مس ساخته  شده اند که می توانند به عنوان یک رسانا عمل کرده و به انتقال و دفع حرارت از تراشه M4 و اجزای داخلی دستگاه کمک کند.
طبق ادعای اپل، آیپد پروهای جدید نسبت به مدل های پیشین، دمای کمتری دارند و عملکرد خنک کنندگی آنها بهبود پیدا کرده  که منجر به کاهش 20 درصدی دمای اجزای داخلی دستگاه می شود؛ با اینحال مشخص نکرده که چه میزان از این کاهش دما به جنس مس استفاده شده در لوگو سیب اپل بستگی دارد.
حتی اگر فرض کنیم که استفاده از مس در لوگو سیب اپل نقش چندانی در خنک کردن دستگاه ندارد، اما نمی توان نقش بازاریابی هوشمندانه این اقدام خلاقانه اپل را نادیده گرفت.
بیشتر بخوانید: 

    بهترین تبلت های شیائومی 2024
    بهترین تبلت های سامسونگ 2024

  

دکمه بازگشت به بالا