لوگو جدید اندروید با زبان طراحی Material معرفی شد

گوگل از لوگو جدید اندروید به مناسبت 3 میلیارد شدن دستگاه های فعال این اکوسیستم رونمایی کرد. این لوگو از زبان طراحی جدید این غول آمریکایی برخوردار است.
گوگل به عنوان مالک پراستفاده ترین سیستم عامل گوشی های موبایل به مناسبت 3 میلیاردی شدن دستگاه های فعال مجهزبه این سیستم عامل، از لوگو جدید اندروید با زبان طراحی متریال (Material) رونمایی کرد. گرچه در لوگوی جدید تغییرات زیادی نمی بینیم، اما اندروید از زبان طراحی شیک و ساده ای برخوردار شده که به نوعی امضای گوگل در طراحی است. به گفته گوگل، لوگو جدید سیستم عامل اندروید تا قبل از پایان سال میلادی در گوشی های هوشمند جای خواهد گرفت.
بیشتر بخوانید: همکاری گوگل و گارمین قابلیت ارتباط ماهواره ای را به تمام گوشی های اندروید می آورد
لوگو جدید اندروید با زبان طراحی Material معرفی شد
گوگل در بیانیه ای مطبوعاتی از اصلاح لوگو رسمی اندروید خبر داده است. به موجب تغییرات اعمال شده، متن لوگو از android به Android تغییر می کند (در واقع گوگل حرف a کوچک را در لوگو جدید به A بزرگ تبدیل کرده است). گوگل همچنین مسکات اندروید (ربات مشهور اندروید) را به حالت سه بعدی درآورده است.
گوگل می گوید لوگو جدید اندروید از زبان طراحی اختصاصی Material الهام گرفته است تا ساختارش با ساختار لوگو اصلی این شرکت هماهنگ تر شود. تغییرات اعمال شده در تایپ فیس لوگو اندروید را به زودی در به روزرسانی های بعدی این سیستم عامل خواهیم دید.

تغییر لوگو اندروید به اندازه  تغییر سبک نام گذاری این سیستم عامل که در سال 2019 اتفاق افتاد، مهم نیست. گوگل در آن زمان تصمیم گرفت نام دسرها را از اندروید حذف کند و صرفاً سراغ عدد برود. گوگل در سال 2019 گفت اکوسیستم اندروید شامل 2٫5 میلیارد دستگاه است. براساس بیانیه  جدید، تعداد دستگاه ها به 3 میلیارد رسیده است.

گوگل تلاش کرده است تا در لوگو جدید اندروید، ویژگی های بنیادین این سیستم عامل را بیش از پیش در معرض توجه قرار دهد. از نگاه گوگل، این ویژگی ها شامل «بازبودن و مستمربودن و فراگیربودن» سیستم عامل اندروید است.
گوگل می گوید نسخه  جدید لوگو اندروید را تا پیش از پایان امسال در گوشی  های هوشمند می توان مشاهده کرد. این شرکت 12 مهر رویداد جدیدی برگزار می کند که احتمالاً لوگو جدید اندروید را در آن خواهیم دید.
بیشتر بخوانید:

    بهترین بازی های اندروید ؛ معرفی عناوین برتر در سبک های مختلف
    این گوشی های شیائومی آپدیت اندروید 14 را دریافت نمی کنند [+فهرست]
    افزایش سرعت اجرای برنامه ها در اندروید بدون آپدیت سیستم عامل
    کوچکترین گوشی هوشمند جهان با پشتیبانی از اندروید و قیمت 30 دلاری معرفی شد!

دیدگاه شما در خصوص لوگو جدید اندروید چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ای جی مارکت دنبال کنید.
.
منبع: زومیت
  

دکمه بازگشت به بالا