فیلم و هنر

«لانسکی»؛ روایتی از یک افشاگر متفاوت

مجله نماوا، حمید عبدالحسینی

«لانسکی» یک درام زندگی‌نامه‌ای با مضامین پلیسی، معمایی از شخصیتی است که دانش و آگاهی زیادی از انواع مافیا در سینه دارد. فیلم قرار است این حقایق را باز کند و مجموعه ای از روابط را باز کند. فیلم با یک دیالوگ آغاز می شود و سعی می کند با طرح پرسش ها توجه مخاطب را به موضوع جلب کند تا در ادامه بخش هایی از زندگی او و چالش هایی که چه در زندگی شخصی و خانوادگی و چه در حین کار به وجود آمده، ابعاد وسیع تری از آن را بازگو کند. زندگی، کم کم

در فیلمی که باید به زندگی شخصیتی بپردازد که در این جلد کمی مشکل دارد. شخصیت پردازی دقیق و دقیق شخصیت ها و افزودن مضامین تئاتر در زمان های مناسب به گونه ای که ریتم و ریتمی پویا ایجاد کند بسیار مهم است. کار انجام شده با تخصص خاص؛ قاب عکس و محل قرارگیری دوربین نیز بر این موضوع تاکید دارد.

«لانسکی» نیز فیلمی سخت برای کار کردن است. انتخاب بازیگران صحنه های مختلف و نوع کارگردانی آنها و حفظ کارنامه و نگاه عاطفی و جهان بینی مستمر به شخصیت که از دوران کودکی تثبیت شده و تا به امروز ادامه دارد. کار سخت بازیکنان و راهنمایی کارگردان را تا رسیدن به چنین نتیجه قابل قبولی تضمین می کند.

«لانسکی» هم یک فیلم محتوا و پیام است. اما با مهندسی تخصصی، مفاهیم و مضامین هدفمند، آشنا و آموزنده را با استفاده از چارچوب های زمانی و گفت و گوهایی که همیشه پرسش های صلح آمیز هستند بیان می کند و می تواند بار دیگر قدرت سینمای آمریکا را در اجرا و پرداخت چنین آثاری به نمایش بگذارد.

این فیلم را در Experience تماشا کنید

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا