عمومی

قلدر مجازی – کاما


آیا تا به حال با کسی در شبکه مجازی “اختلاف نظر” داشته اید و به طور کلامی سوء استفاده کرده یا تهدید کرده اید که به تمام خانواده وی حمله خواهد کرد؟ آیا تاکنون توسط کسی که در شبکه مجازی نمی شناسید ، مورد کلامی و تمسخر قرار گرفته است؟

اگر چنین است ، تبریک می گویم ، شما یک رئیس مجازی هستید. تبریک می گویم کلمه درست نبوده است! اما چرا ما اینقدر آزارهای فرضی داریم؟ دلیل اصلی این است که بیشتر کلماتی که به طرف مقابل می گوییم جرات نمی کنند در دنیای واقعی گفته شود. به عنوان مثال ، اگر شما در دنیای مجازی به چهره ، بدن یا هنر یک شخص خندیدید ، آیا می توانید در دنیای واقعی به او بگویید؟ آیا می توانید بدون هیچ دلیلی به او نگاه کنید و به او توهین کنید؟ خوب ، اگر بتوانید دوباره به من تبریک بگویید ، شما کاملاً ضد اجتماعی هستید.

از طرف دیگر ، “زیاد” را می توان به دلیل انتقاد از کالاهای اجتماعی مورد انتقاد قرار داد. امروزه انسانها در دنیایی زندگی می کنند که تعداد عوارض آن افزایش یافته است ، و مشکلات روانی ، مشکلات اقتصادی ، مشکلات سیاسی ، جنگ و غیره در سراسر جهان وجود دارد و مردم در سراسر جهان رسانه های اجتماعی را ابزار و حتی اسلحه می دانند. شبکه هایی که قدرت گسترش نفرت در سراسر جهان را دارند. این امر با آنچه اتفاق می افتد در فیس بوک بین کاربران چینی و مردم میانمار در چند سال پیش در فیس بوک رخ داده است.

زورگویی اجتماعی فقط برای ایران نیست و یک مشکل جهانی است. داشتن گزینه گزارش یک حساب کاربری توییتر یا اینستاگرام به معنای این است که این شرکت ها نیز در برابر این قلدر بازی می کنند. اما چقدر کنترل می شود؟ در انصاف ، این شرکت ها تمام تلاش خود را می کنند ، اما آنها هرگز کافی نیستند زیرا تعداد کاربران آنها از کنترل آنها خارج است.

احساس می کنم کلمه “قلدر” در این نوع بحث باعث می شود این افراد احساس قدرتمندی کنند. اما همه ما می دانیم که این افراد بسیار “ترسو” بودند.

وقتی یک قلدر مجازی در یک شبکه اجتماعی هستید و از لحاظ روحی آزار و اذیت می کنید ، به خودتان فکر نکنید. شما با ذهن شخص دیگری بازی می کنید. زورگویی مجازی لزوماً یک فرد عادی نیست. شاید بسیاری از افراد مشهور را مشاهده کنید که به طور وحشیانه به افراد عادی در حساب های توییتر یا اینستاگرام خود حمله می کنند و هواداران آن شخص مشهور نمک بیشتری را روی زخم می پاشند.

من می خواهم این قسمت را به طور دقیق و خلاصه برای شما تعریف کنم.

  1. دکمه “بلوک و گزارش” بهترین دوست شما است. نیازی نیست که به یک کلمه پاسخ دهید و بدترین عملکرد برش و گزارش را به آنها بدهید.
  2. پلیس FATA پشت سر شما در برخورد با حمله سایبری. از پیام های این شخص تصویر بگیرید و آنها را دنبال کنید.
  3. اگر نمی خواهید با پلیس معاشرت کنید ، می توانید آن را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید تا دیگران آن شخص را بشناسند.
  4. شاید لازم باشد در این مورد با شخصی صحبت کنید. نترس و درک کن.
  5. به خودتان انرژی مثبت بدهید.
  6. اگر احساس می کنید نیاز به استراحت دارید ، مدتی حساب خود را حذف کنید.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه مطالب عمومی کلیک کنید 


منبع خبر: قلدر مجازی – کاما

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دکمه بازگشت به بالا