دانش و فناوری

قرارداد اپل و OpenAI


پیش از این گزارش های متعددی منتشر شده بود مبنی بر این که اپل درحال مذاکره با گوگل و OpenAI در مورد ارائه عملکرد هوش مصنوعی در iOS 18 است. چندی بعد، مشخص شد که اپل درحال نهایی کردن قراردادی با OpenAI است. اکنون، مارک گورمن از بلومبرگ می گوید که توافق این دو شرکت نهایی شده است؛ بااین حال، این یک قرارداد انحصاری نیست و اپل همچنین مذاکرات خود با گوگل برای آوردن Gemini به عنوان یکی از هسته های دیگر هوش مصنوعی در سیستم عامل های خود را ادامه می دهد.

قرارداد اپل و OpenAI

مارک گورمن از بلومبرگ در آخرین نسخه از خبرنامه Power On خود گزارش داد که اپل و OpenAI به توافقی برای ارائه قابلیت های چت بات هوش مصنوعی در iOS 18 دست یافته اند. او اضافه کرد که این قرارداد جزئی از رویداد توسعه دهندگان 2024 WWDC اپل در ماه ژوئن خواهد بود.

بااین حال، به نظر می رسد که اپل مایل نیست تمام تخم مرغ های خود را در یک سبد قرار دهد. گورمن می گوید که اپل هنوز درحال کار بر روی قراردادی با گوگل است تا Gemini را به عنوان یک گزینه دیگر ارائه کند، اما نباید انتظار داشته باشیم که این موضوع در ماه آینده اعلام شود.

افشای اطلاعات قبلی حاکی از آن بود که اپل درحال کار بر روی مدل هوش مصنوعی Ajax خود برای تجزیه وتحلیل متن روی دستگاه، پاسخ های هوشمند و خلاصه سازی است. بنابراین منطقی است که ChatGPT و سایر فناوری های OpenAI برای تجزیه وتحلیل متن طولانی تر، تولید تصویر و وظایف مشابه مورداستفاده قرار خواهند گرفت.

قرارداد اپل و OpenAI

قرارداد اپل و OpenAI

در هر صورت، قرارداد OpenAI باید کمی فضای تنفسی به اپل بدهد، زیرا بدون شک این شرکت روی چت بات اختصاصی خود نیز کار می کند، بااین حال، کمی طول می کشد تا این چت بات توانایی رقابت با بزرگان این حوزه را داشته باشد.

این تنها خبر هوش مصنوعی اپل امروز نیست، زیرا گورمن همچنین گزارش داد که iOS 18 می تواند امکان ساخت ایموجی و سایر ویژگی های هوش مصنوعی را به همراه داشته باشد.

دیدگاه شما پیرامون قرارداد اپل با OpenAI و گوگل پیرامون ارائه عملکردهای هوش مصنوعی این دو شرکت در سیستم عامل های خود چیست؟

بفرست برای دوستات

دکمه بازگشت به بالا