عمومی

قانون مکتوب و نظارت حداقلی کارگزاران از دست دادن اطلاعات کاربر است


این روزها ، افشای پی در پی اطلاعات توسط کاربران ایرانی مسئله امنیت اطلاعات و لزوم حفظ آن را دامن زده است. یک مشکل دو طرفه بدین معنی است که ارائه دهنده و کاربر باید هردو را رعایت کنند. به عنوان مثال ، در مور ، اطلاعاتی را از تلگرام به بیرون درآورد ، ارائه دهنده (در اینجا به معنای دولت) با تصمیم خود یکی از مهمترین شبکه های اجتماعی را فیلتر کرد و کاربر (بازدید کنندگان) از ابزارهای غیرقابل اعتماد برای رفع نیازها و به دلیل تعهد به موضوع استفاده کرد. نیازهای شما را برآورده کنید ، و این همان چیزی است که اتفاق افتاد. اکنون می توانید فهمید که مقصر کیست؟ اگر می خواهیم وزن سیاسی داشته باشیم و برای آن ماهی شکار کنیم ، باید به تصمیمی برای فیلتر کردن علت اصلی این رویداد بیاندیشیم ، اما اگر بخواهیم طرف مقابل را ببینیم ، در بسیاری از موارد ، چه فضای واقعی باشد یا فضای مجازی ، دولت محدودیت هایی را اعمال می کند ، اما کاربر همه کار را انجام می دهد. چیزی نه! بنابراین تفاوت بین رفتار کاربر چیست؟ مهمترین مسئله عدم توجه به ماده مسئله است. متأسفانه کاربران به اطلاعات شخصی و نحوه اشتراک آن اهمیتی نمی دهند و البته آموزش زیادی دریافت نمی کنند. با کنار گذاشتن این مسئله ، باید دو مسئله را مورد بررسی قرار دهیم: قانون ضعیف و نظارت ضعیف.

بسیاری از امور با نظارت بسیار جدی گرفته نمی شوند ، برای مثال ، به عنوان یک توسعه دهنده ، می توانید به راحتی برنامه هایی را تهیه و تهیه کنید. اگر این کار را از بازارهای رسمی مانند Bazaar Cafe و غیره انجام دهید ، بخشی از نظارت اعمال خواهد شد ، اما اگر می خواهید این کار را از بازارهای بین المللی مانند Google Play انجام دهید یا مستقیماً آن را معرفی کنید ، به راحتی می توان گفت که هیچ نظارتی وجود ندارد.

این بدان معناست که کاربر در حال تجربه نرمافزارهایی است که به دسترسی نامربوط متفاوتی نیاز دارد و به دلیل دانش محدود کاربر در این زمینه ، دسترسی اعطا می شود. نرم افزار بوروکراتیک که در بازار فروخته می شود و یا به صورت رایگان با انواع دسترسی نصب شده است ، نویدبخش یک بحران بزرگ است. بحران اطلاعات با هدف باج خواهی و شرایط دیگر که عواقب اجتماعی نگران کننده ای به دنبال خواهد داشت ، درحال رخ دادن است.

در زمینه حقوق ، هیچ مقاله یا مقاله تشویقی نداریم. این قوانین چنان سختگیرانه است که ایده سوء استفاده از اطلاعات شدیدترین مجازات های قضایی را برآورده می کند. این داستان ناشی از یک مطالعه اخیر در مورد نشت اطلاعات کاربران است ؛ از حادثه بزرگ آنیاک در سالهای گذشته که منجر به نشت بیش از 3 میلیون حساب بانکی شد ، به داستان یافتن تاکسی یاب ، امروز تلگرام و بازار نرم افزار. تلفن همراه و وضعیت اداره ثبت احوال و وزارت بهداشت ، در جایی که هیچ نشانی از تماس یا درگیری توسط دستگاه قضا وجود ندارد ، زیرا قانونی وجود ندارد. متأسفانه لایحه حمایت از داده های شخصی سالها تصویب نشده است و ما نمی دانیم این موضوع چه زمانی توسط مجلس قوه مقننه و مجریه مورد بررسی قرار خواهد گرفت. از اطلاعات و مالک آن محافظت نمی شود ، به عنوان مثال ، اگر مکالمه کاربر در یک برنامه پیام رسانی داخلی منتشر شود و فرد خاطی شناسایی شود ، هنوز قانونی برای مقابله با این واقعه وجود ندارد.

نیاز به نوشتن قانون و آموزش کاربران بهتر و بهتر می شود ، زیرا همه ما اطلاعات خود را هر روز از منظر فضای مجازی و برنامه های مختلف به اشتراک می گذاریم.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه مطالب عمومی کلیک کنید 


منبع خبر: قانون مکتوب و نظارت حداقلی کارگزاران از دست دادن اطلاعات کاربر است

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دکمه بازگشت به بالا