دانش و فناوری

قابلیت Circle to Search اندروید برای آیفون


در اوایل سال جاری، گوگل ویژگی Circle to Search را برای اندروید ارائه کرد که با ثبت یک اسکرین شات، به شما امکان می دهد انتخاب کنید چه چیزی را جستجو کنید. به لطف Google Lens و میانبرهای iOS، قابلیت زیربنایی Circle to Search اکنون در آیفون اپل نیز قابل اجرا است.

قابلیت Circle to Search اندروید برای آیفون

گوگل پیش از این گفته بود که تفاوت اصلی بین Google Lens و Circle to Search این است که چگونه مورد دوم در اندروید با فشار طولانی gesture bar یا دکمه خانه در دسترس است. در غیر این صورت، از همان جستجو و فناوری OCR (تشخیص کاراکتر نوری) استفاده می کنند.

Google Lens مدت هاست که در iOS به عنوان بخشی از برنامه Google (Search) در دسترس است.

اپلیکیشن گوگل اکنون میانبری ارائه می کند که یک اسکرین شات می گیرد و برای تجزیه وتحلیل به گوگل لنز ارسال می کند. شما می توانید میانبر «Search your screenshot» را به راحتی با دکمه Action در آیفون 15 پرو فعال کنید.

بااین حال، این سهولت دسترسی را می توان در تمام آیفون های دیگر به لطف قابلیت Back Tap نیز تکرار کرد. برای راه اندازی میانبر، می توانید روی پشت دستگاهتان دو یا سه بار ضربه بزنید:

در آیفون خود به Settings > Accessibility > Touch بروید.

به پایین اسکرول کنید، سپس Back Tap را انتخاب کنید.

Double Tap یا Triple Tap را انتخاب کنید.

به سمت پایین به قسمت Shortcuts بروید، سپس آن را انتخاب کنید.

روی Back ضربه بزنید تا تنظیمات اعمال شود.

برای اجرای میانبر، به پشت آیفون خود دو یا سه ضربه بزنید.

قابلیت Circle to Search اندروید برای آیفون

قابلیت Circle to Search اندروید برای آیفون

آیفون شما یک اسکرین شات از محتوای صفحه نمایش می گیرد و سپس آن را به گوگل لنز می فرستد تا به سرعت متن را کپی کند، ترجمه کند، یا جستجوی تصویری انجام دهد، با قابلیت افزودن درخواست متنی. در اجرای اولیه، “Always Allow” را انتخاب کنید تا امکان اشتراک گذاری تصویر فراهم شود.

درحالی که Circle to Search راحتی استفاده بهینه سازی شده تری را ارائه می کند، میانبر گوگل لنز نیز با بهره گیری از ویژگی های اصلی iOS، قابلیت جستجوی بصری اساسی را به هر آیفونی ارائه می کند. این یک حرکت بسیار هوشمندانه توسط گوگل است.

نظر شما درباره قابلیت Circle to Search اندروید برای آیفون چیست؟

بفرست برای دوستات

دکمه بازگشت به بالا