دانش و فناوری

قابلیت جدید اندروید 14

اندروید به خودیِ خود شاید خیلی از قابلیت هایی که روی موبایل های اندروید با پوسته نرم افزاری شخصی سازی شده دیده اید را ندارد. مثلا این قابلیت تازه که یک تغییر کوچک و مثبت در اندروید 14 برای مدیریت صدا محسوب می شود، همین حالا روی موبایل های سامسونگ وجود دارد.

قابلیت جدید اندروید 14

پخش کننده رسانه هیچ تغییر بزرگی را در اندروید 14 مشاهده نمی کند، اما یکی از این تغییرات را می توان به عنوان یک میانبر مفید برای کنترل صوتی دانست. به این صورت که با یک ضربه بتوانید صدا را قطع کنید.

برای درک بهتر، تصویر متحرک زیر را ببینید:

در اندروید 14 با ضربه زدن روی آیکون بلندگو در سمت چپ نوار صدا، می توانید فوراً دستگاه را بی صدا کنید. این میان بر جدید تلاش کمتری نسبت به کشیدن کل نوار به سمت سکوت، نیاز دارد.

در مقایسه، اندروید 13 چنین ژست تک ضربه ای ندارد و شما فقط می توانید با کشیدن تمام نوار به سمت کم کردن صدا، سعی کنید آن را بی صدا کنید.

در حال حاضر مثلا رابط کاربری One UI 5.0 سامسونگ چنین قابلیتی دارد. یا حتی روی EMUI 12 هواوی نیز دیده می شود. در حقیقت آنقدر بدیهی هست که نبودنش در اندروید خام یا MIUI 13 شیائومی سوال برانگیز است.

بخش پخش موسیقی در Android 14 و در حقیقت میان بر آن در بخش نوتیفیکیشن ها کم زیباتر شده و کاور موزیک بزرگتر نشان داده می شود. همچنین نوار وضعیت پخش موسیقی زیباتر است.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید قابلیت برای شما مفید خواهد بود؟

بفرست برای دوستات

دکمه بازگشت به بالا