قابلیت ارتباط ماهواره ای اندروید 14 احتمالاً از سال آینده ارائه شود!

به نظر به زودی باید شاهد فعالسازی قابلیت ارتباط ماهواره ای اندروید 14 به خصوص در گوشی هایی همچون پیکسل و سامسونگ با توجه به امکانات سخت افزاری باشیم.
قابلیت ارسال پیام ماهواره ای به خصوص در مناطق دور افتاده و در هنگام عدم دسترسی به پوشش ارائه دهندگان تلفن همراه ویژگی مفیدی بود که همراه با آیفون 14 ارائه شد. البته باید توجه داشت که این تکنولوژی صرفاً در مواقع ضروری و تنها جهت ارسال یک پیام بسیار کوتاه و کم حجم عملکرد مناسبی دارد. بااین حال، با ورود آن به سری آیفون سال پیش، برای نخستین بار امکان ارسال پیام ماهواره ای با گوشی نیز فراهم شد.
شایان توجه است که این قابلیت افزون بر امکانات نرم افزاری، به سخت افزار ویژه ای نیز احتیاج دارد و تولیدکنندگان گوشی همراه هم به ایجاد چنین امکانی در گوشی های خود واقف هستند. اما هم اکنون به نظر می رسد قابلیت ارتباط ماهواره ای اندروید 14 قرار است در سری جدید پرچمداران پیکسل و سامسونگ برای دسترسی طیف وسیع تری از کاربران ارائه شود.
بیشتر بخوانید: در اندروید 14 خبری از قابلیت ارتباط ماهواره ای نیست!
قابلیت ارتباط ماهواره ای اندروید 14 احتمالاً از سال آینده ارائه شود!
طبق توییتی که حساب توییتری پیکسل منتشر کرده، پشتیبانی از پیامک های ماهواره ای با اندروید 14 به زودی امکان پذیر خواهد شد. بعد از طی شدن مراحل نهایی این قابلیت، عرضه از گلگسی سامسونگ و پیکسل های گوگل شروع خواهد شد که از سخت افزار لازم به این منظور برخوردار هستند.

لازم به ذکر است که آپدیت اندروید 14 در ماه اکتبر و همزمان با عرضه پیکسل 8 در دسترس قرار می گیرد. جدید ترین گوشی گوگل به نظر از پردازنده تنسور G3 برخوردار خواهد بود که از قابلیت ارتباط ماهواره ای اندروید 14 هم پشتیبانی خواهد کرد. افزون براین، پرچمداران دیگر نیز احتمالا با پشتیبانی از این امکان به بازار خواهند آمد و همچون پشتیبانی از 5G، پشتیبانی از پیام ماهواره ای در اندروید نیز به مرور رواج خواهد یافت.
البته باید متذکر شد که گوشی های اندرویدی هرکدام ماهیت و مشخصات متفاوتی خواهند داشت و با اینکه سامسونگ به عنوان بزرگترین بازیگر این بازار جهت عرضه این قابلیت در محصولات گلگسی اعلام آمادگی کرده، اما احتمال دارد که دیگر تولیدکنندگان مایل به ارائه آن نباشند.
بیشتر بخوانید:

    ارتباط ماهواره ای با موبایل در کانادا به زودی برای تمام گوشی ها فعال می شود
    آپدیت اندروید 14 و One UI 6 برای این محصولات سامسونگ منتشر می شود [+لیست]

دیدگاه شما در خصوص راه اندازی قابلیت ارتباط ماهواره ای اندروید 14 چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ای جی مارکت دنبال کنید.
  

دکمه بازگشت به بالا