قابلیت ارتباط ماهواره ای از اندروید 14 فاصله گرفت

آنطور که برمی آید، قابلیت ارتباط ماهواره ای در اندروید 14 قرار نخواهد گرفت. با این ویژگی می توان صدها هزار پیام متنی را به سهولت ارسال کرد.
باوجود اینکه حدود یک سال پیش گفته شد که اندروید 14 با قابلیت ارتباط ماهواره ای معرفی خواهد شد، اما خبرهای جدید چیز دیگری می گویند و این ویژگی فعلاً راهی نسخه جدید اندروید نخواهد شد. لازم به ذکر است که اندروید 14 تا یک ماه دیگر به صورت رسمی منتشر می شود و احتمال دارد که ویژگی مورد بحث در آپدیت های بعدی این سیستم عامل منتشر شود.
بیشتر بخوانید: تراشه مودم های جدید کوالکام برای ارتباطات ماهواره ای معرفی شدند
قابلیت ارتباط ماهواره ای از اندروید 14 فاصله گرفت
کمتر از یک سال پیش یکی از مدیران گوگل تایید کرد که اندروید 14 از ارتباط ماهواره ای پشتیبانی کرده و این اتفاق می تواند دسترسی به خدمات ماهواره ای بر روی گوشی های موبایل را تسهیل کند.
اکنون اما کمتر از یک ماه دیگر اندروید 14 منتشر خواهد شد و به نظر می رسد گوگل از زمان بندی اولیه خود عقب مانده و نمی تواند به وعده خود جامه عمل بپوشاند. بر اساس اعلام gizchina این قابلیت فعلاً آماده استفاده در نسخه جدید سیستم عامل اندروید نیست.

همچنین ارتباط ماهواره ای حتی هنوز برای گوشی های پیکسل 8 و پیکسل 8 پرو هم تایید نشده است. البته باید در نظر داشت که این احتمال وجود دارد که گوگل با انتشار یک آپدیت نسبت به افزودن این قابلیت به سیستم عامل اندروید اقدام کند.
پیش از این اسپیس ایکس و تی موبایل خبر از همکاری خود برای آوردن ارتباط ماهواره ای به گوشی های هوشمند خبر داده بودند. دریافت مستقیم خدمات ماهواره ای بر روی گوشی با ماهواره های آتی Starlink V2 بر روی گوشی های کنونی نیز قابل دریافت خواهد بود، زیرا از یک باند فرکانسی فعلی استفاده می کند. اما این امر نیازمند آپدیت شدن کدهای سیستم عامل اندروید است.
در حالی که سخت افزار دست کم برخی از گوشی های کنونی قادر به برقراری اینترنت ماهواره ای هستند، اما هنوز روشن نیست که با اندروید 13 نیز امکان برقراری ارتباط وجود دارد یا باید حتماً به اندروید 14 آپدیت شوند.
در این مقطع به نظر می رسد سرعت ارتباط ماهواره ای قابل دریافت بر روی گوشی های هوشمند به ازای هر ناحیه سلولی بین 2 تا 4 مگابیت باشد که هرچند سرعت بالایی نیست، اما برای انتقال صدها هزار پیام متنی کافی خواهد بود.
این سرویس ماهواره ای نه تنها از پیام کوتاه و پیام چند رسانه ای (MMS) پشیبانی می کند، بلکه قرار است پیام رسان های منتخب را هم پشتیبانی کند. اما در همین رابطه یک شرکت آمریکایی توانسته با موفقیت در بستر شبکه 4G و سرعت بالاتر با ماهواره ارتباط برقرار کند.
طبق اعلام AST SpaceMobile اینترنت 4G برای اولین بار روی گوشی  هوشمند با سرعت 10.3 مگابیت بر ثانیه دریافت شد. این شرکت اعلام کرده در آینده ای نزدیک اینترنت 5G ماهواره ای را نیز روی گوشی های هوشمند تست خواهد کرد.
بیشتر بخوانید:

    نمایش تاریخ تولید گوشی در اندروید 14 ممکن خواهد بود
    قابلیت نمایش وضعیت سلامت باتری در اندروید 14 ارائه می شود
    این گوشی های شیائومی رابط کاربری MIUI مبتنی بر اندروید 14 را دریافت می کنند

نظر شما درباره عدم پشتیبانی اندروید 14 از قابلیت ارتباط ماهواره ای چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
.
منبع: شهر سخت افزار
 

دکمه بازگشت به بالا