دانش و فناوری

فیبریلاسیون دهلیزی در گلکسی واچ 7 با هوش مصنوعی کنترل می شود

گزارش های منتشر شده نشان می دهند سامسونگ سعی دارد از هوش مصنوعی برای کنترل فیبریلاسیون دهلیزی در گلکسی واچ 7 کمک بگیرد. فیبریلاسیون دهلیزی یا AFib وضعیتی است که باعث ضربان قلب نامنظم و سریع می شود و بسیار هم خطرناک است. اطلاعات مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) نشان می دهد که AFib سالانه باعث بستری شدن بیش از 400000 نفر در ایالات متحده می شود.
افزودن قابلیت های کنترل های سلامتی به ساعت های هوشمند در میان برندهای مطرح، بیشتر شبیه به مسابقه شده است. اخیرا مشخص شد که سامسونگ برای جا نماندن از این رقابت ها قصد دارد کنترل قندخون غیرتهاجمی را به گجت های پوشیدنی خود اضافه کند. اکنون پتنت جدید کشف شده حاکی از آن که گلکسی واچ جدید یک قابلیت دیگر هم دریافت می کند.

بیشتر بخوانید:

    تراشه 2 نانومتری GAA سامسونگ سال آینده وارد مرحله تولید انبوه می شود
    اولین تراشه های سه نانومتری اگزینوس سامسونگ به مرحله تولید انبوه نزدیک می شود

کنترل فیبریلاسیون دهلیزی با کمک هوش مصنوعی
اگر سامسونگ موفق شود این کار را انجام دهد به موفقیت بزرگی دست یافته است. البته هنوز مشخص نیست که این ویژگی به گلکسی واچ 7 می رسد یا برای استفاده از آن باید منتظر گجت های نسل بعدی باشیم.
قابلیت منحصر به فرد سامسونگ بر روی تشخیص AFib با کمک هوش مصنوعی مولد متمرکز است. هوش مصنوعی می تواند سیگنال های فتوپلتیسموگرافی (PPG) را به سیگنال های ECG ترجمه کند. سامسونگعقیده دارد روش های موجود چندان مطمئن نیست.
بهرحال هوش مصنوعی در دنیای فناوری به موضوع مهمی تبدیل شده و اگر سامسونگ بتواند آن را به گجت هایش بیاورد قطعا برای همه هیجان انگیز خواهد بود. گلکسی واچ 7 هم حتی اگر به نظارت بر فیبریلاسیون دهلیزی مجهز نشود باز هم از هوش مصنوعی کمک می گیرد.
بیشتر بخوانید:

    سود سامسونگ در فصل اول 2024 با افزایش 933 درصدی به 4.8 میلیارد دلار رسید
    تاریخ برگزاری رویداد آنپکد سامسونگ برای معرفی گلکسی Z Flip6، Fold6 و گلکسی رینگ مشخص شد
    سنت شکنی سامسونگ؛ عرضه شارژر دوپورتی USB PD سامسونگ با توان 50 وات

نظر شما کاربران ای جی مارکت درباره فیبریلاسیون دهلیزی چیست؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با ای جی مارکت به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
منبع:phonearena
 

دکمه بازگشت به بالا