بازاریابی

فروش در سایت تجارت الکترونیکی در مقابل بازار رسانه های اجتماعی

تفاوت فروش رسانه های اجتماعی و تجارت الکترونیکی

طی چند هفته گذشته ، نکاتی در مورد بهبود وب سایت تجارت الکترونیکی شما و همچنین چندین روش مختلف برای فروش در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته ام. در این هفته ، به شما کمک می کنم تصمیم بگیرید که آیا تمرکز خود را در فروش در فروشگاه تجارت الکترونیک یا انتخاب بازار رسانه های اجتماعی متمرکز کنید.

اما اول ، یک راه حل سریع:

  • فروش در فروشگاه تجارت الکترونیکی به معنای فروش محصولات یا خدمات در دامنه خود است. شما مسئولیت همه چیز را دارید ، از طراحی وب گرفته تا ایجاد محتوای جذاب و مدیریت SEO.

  • فروش در یک سیستم عامل یا بازار رسانه های اجتماعی شامل استفاده از پتانسیل فروش این سیستم عامل برای بازاریابی فعالانه محصولات شما است. به طور کلی ، اگر کسی کلیک کند ، برای تکمیل خرید به وب سایت شما بازگردانده می شود.

در هر صورت ، شما باید نحوه مدیریت معاملات و نصب نرم افزار سبد خرید یا هدایت خریداران به یک سایت شخص ثالث مانند PayPal را بفهمید.

در اینجا برخی از بازارهایی وجود دارد که می توانید در آنها بفروشید:

  • فروشگاه های فیس بوک: این امکان را به شما می دهد تا محصولات را در دسته های مختلف اضافه کنید ، با مشتریان ارتباط برقرار کنید و اطلاعات بصری کسب کنید.
  • پیام رسان فیس بوک: در حالی که هنوز بخشی از فیس بوک است ، این شامل برقراری ارتباط با مشتریان (به صورت دستی یا با ربات های گپ) برای رسیدن به مخاطبان هدف شما است.
  • پست های اینستاگرام قابل خرید هستندمی توانید مارک ها و محصولات را در پست های ارگانیک اینستاگرام نشان کنید ، سپس مخاطبان می توانند برای دیدن جزئیات بیشتر و خرید محصول کلیک کنند.
  • Pinterest (آمارها نشان می دهد که تقریبا نیمی از کاربران فقط برای خرید وارد سایت می شوند.)

تفاوت فروش در فروشگاه تجارت الکترونیکی و بازار رسانه های اجتماعی

اکنون ، اگر در فروشگاه تجارت الکترونیک فروش می کنید ، می توانید با استفاده از ترکیبی از سئو ، بازاریابی محتوا و تبلیغات پولی میزان مراجعه به محصولات یا خدمات خود را هدایت کنید. از آنجا که می توانید از برند و محتوای خود به نفع خود استفاده کنید ، این می تواند تجربه واقع بینانه تری را برای مشتریان شما فراهم کند.

اگر از بازار آنلاین استفاده می کنید ، زمان کمتری لازم است. این سیستم عامل از قبل موجود است و شما آن را با تصاویر ، کپی ها و محصولات / خدمات پر می کنید. تعامل برخی از صاحبان مشاغل کوچک ممکن است با مخاطبان خود در سایتی مانند Facebook ، Pinterest یا Instagram در مقایسه با افزایش بازدیدکنندگان وب سایت به طور طبیعی ، آسان تر باشد.

با این حال ، رقابت زیاد است. شما با بسیاری از مارک های بزرگ و کوچک دیگر رقابت می کنید. اصطلاحاً ممکن است شرکت شما در سر و صدا گم شود.

برای فروش نیز غالباً هزینه پرداخت خواهید کرد. به عنوان مثال ، هزینه فروش در فروشگاه های فیس بوک برای هر بار حمل 5٪ است ، یا برای حمل و نقل 8.00 دلار یا کمتر ، هزینه ثابت 0.40 دلار است.

بنابراین یک صاحب مشاغل کوچک چه کاری باید انجام دهد؟

~~~~~~~~

بخوانید: راهنمای شما برای بازاریابی رسانه های اجتماعی برای تجارت الکترونیکی

حساب های شبکه های اجتماعی شما فقط بسترهایی برای به اشتراک گذاشتن محتوا و تعامل با بازدیدکنندگان برای دستیابی به این اهداف نیستند. از فیس بوک گرفته تا اینستاگرام ، می تواند یک روش موثر برای بازاریابی محصولات و خدمات به دنبال کنندگان شما باشد.

اما با وجود این آمار ، بسیاری از صاحبان مشاغل کوچک هنوز ارزش استفاده از این سیستم عامل های محبوب فروش را درک نمی کنند. به همین دلیل این راهنما را ایجاد کرده ام: نه تنها برای کمک به شما در درک اهمیت بازاریابی در شبکه های اجتماعی برای تجارت الکترونیکی ، بلکه به شما مشاوره عملی برای افزایش بازدید ، هدایت و فروش خود می دهد.

اطلاعات بیشتر را در وب سایت ما بخوانید.

~~~~~~~~

اول در تجارت الکترونیکی و دوم رسانه های اجتماعی بفروشید

من توصیه می کنم با وب سایتی شروع به کار کنید که به مردم امکان می دهد آنچه شما در سایت خود می فروشید را خریداری کنند. سپس ، به عنوان بخشی از یک استراتژی بزرگتر ، اگر این برای مخاطبان هدف شما منطقی باشد ، می توانید از سرویسی مانند فروشگاه های فیس بوک برای افزایش میزان مخاطبان خود استفاده کنید.

من به شما توصیه نمی کنم چنین کاری کنید فقط فروش در سیستم عامل شخص ثالث. به همین دلیل است:

  • شما کنترل خیلی کمتری روی مسائل فنی دارید. اگر مشکلی خراب شود یا خدماتی مختل شود ، این می تواند تجربه منفی برای مشتریان شما ایجاد کند – و شما حتی ممکن است از آن اطلاع نداشته باشید.

  • اگر در فروشگاه آنلاین خود با مشکل فنی یا مشکلی روبرو هستید ، در ازای تماس با شرکت توسعه وب خود ، باید با خدمات پشتیبانی مشتری شخص ثالث در سایت تماس بگیرید.

  • در مورد چگونگی مارک تجاری خود می تواند محدودیت هایی در بازار وجود داشته باشد. وب سایت شما به شما امکان کنترل کامل تصاویر ، محتوا ، کدک ها ، فیلم ها و البته سئو را می دهد.

4 نکته برای فروش در تجارت الکترونیکی یا رسانه های اجتماعی

اگرچه تفاوت های مهمی بین فروش در سیستم عامل شخص ثالث یا فروشگاه تجارت الکترونیکی شما وجود دارد ، اما در نحوه رسیدگی به کارها شباهت هایی وجود دارد.

1. بسازید ، پرداخت نکنید.

بر ایجاد روابط متمرکز شوید ، نه اینکه محصولات یا خدمات خود را به سمت مردم سوق دهید. شما باید مدتی را برای پرورش روابط فزاینده و تعامل صرف کنید ، خواه این کار از طریق مقالات عمیق وبلاگ در سایت شما باشد و یا پاسخ دادن به نظرات در فیس بوک.

2. مشتریان خود را بشناسید.

س questionsالات زیادی وجود دارد که می تواند به شما در درک خریداران کمک کند. مخاطبان شما چه کسانی هستند؟ آنها در چه شبکه هایی فعال هستند؟ آیا آنها بررسی می کنند؟ آیا آنها ترجیح می دهند از محتوای ویدیویی یا نوشتاری استفاده کنند؟

3. نقاط ضعف وب سایت خود را درک کنید.

شما مشتریان بالقوه خود را به سایت خود جذب می کنید ، بنابراین مطمئن شوید که در بهترین حالت است. اگر بازدیدها به لید یا فروش تبدیل نشوند ، ممکن است تبلیغات پولی یا تصاویر محصول نباشد.

CTA ها را بررسی کنید ، پیوندهای خراب را پیدا کنید و نگاهی سخت به ناوبری خود بیندازید. همچنین داده های Google Analytics خود را بررسی کنید تا ببینید چه چیزی مفید است.

4- به حرف مشتریان خود گوش فرا دهید.

چه در شبکه های اجتماعی بفروشید و چه از طریق وب سایت خود ، اعتبار شما به نحوه تعامل شما با مشتریان بستگی دارد. نظرات خود را کنترل کنید ، بلافاصله به سوالات و شکایات پاسخ دهید و بررسی آنلاین را در سایتهایی مانند Google برای کسب و کار من و Yelp کنترل کنید.

بنابراین شما این دستور را دارید: اگر می توانید ، هر دو روش را در پیش بگیرید تا با مخاطب هدف خود تماس بگیرید! این دو رویکرد می توانند مکمل یکدیگر باشند و بخشی اساسی در استراتژی بازاریابی چند کاناله شما باشند.

با این حال ، موارد دیگری از خرید نام دامنه و بارگذاری سایت خود با محصولات یا خدمات یا ایجاد نمایه در بازار رسانه های اجتماعی وجود دارد.

استخدام یک شرکت بازاریابی حرفه ای می تواند در وقت و هزینه شما صرفه جویی کند. امروز با ما در تماس باشید تا بفهمید چگونه به بسیاری از صاحبان مشاغل کوچک کمک کرده ایم که موفق شوند.

برای موفقیت در تجارت خود ،

سوزان

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه بازاریابی و مارکتینگ کلیک کنید 

این مقالات بصورت سیستمی از جدیدترین پایگاه های مقالات بازاریابی جمع آوری شده است .
مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و اینفوجاب مارکت هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا